Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Зміст, завдання, предмет і метод курсу

 

Предметом курсу є:


задоволення потреб працівників

Завдання курсу полягає в тому, щоб, виходячи з положень теорії менеджменту і узагальнення практичного досвіду, розкрити зміст, організаційні форми проведення роботи в галузі управління персоналом підприємства за сучасних умов.

Конкретизуючи завдання, зауважимо, що в процесі вивчення курсу студенти мають отримати основи знань, які стосуються:

• змісту роботи з управління персоналом на підприємстві (шляхів формування і розвитку трудового потенціалу і кадрового складу підприємства, забезпечення його ефективного використання);

• трудової поведінки працівників і всього колективу, трудових відносин і управління ними з метою забезпечення балансу інтересів з позицій економічної та соціальної ефективності:

• формування та організації діяльності служби управління персоналом підприємства:

• надання допомоги лінійним керівникам і координації роботи з кадрами.

 

Філософія: – соціальна і предметно-діяльнісна сутність людини; – цілісне та історичне розуміння людини; – сутність і зміст процесу праці, як людської предметної діяльності; – всебічний розвиток людини як умови науково-технічного прогресу.
Економічна теорія: – закони, які управляють виробництвом, розподілом і обміном матеріальних благ у людському суспільстві.
Економіка праці: – праця в її історично визначеній формі; – суспільна організація праці; – трудовий процес.
Фізіологія праці, гігієна праці, охорона праці, психологія праці: – вплив на поведінку працівників процесу праці та санітарно-гігієнічних факторів виробничого середовища; – вплив останніх на організм людини, її працездатність, здоров’я.
Загальна соціологія і соціологія праці: – соціальні аспекти трудової діяльності; – закономірності функціонування трудових колективів: характер і зміст праці, співвідношення різних стимулів до праці й факторів задоволення працею, соціальні аспекти організації праці, трудової активності працівників, професійна і соціальна адаптація працівника тощо.
Теорія менеджменту

 

 

За умов переходу до ринкової економіки управління персоналом має бути системним і завершеним на основі комплексного розв’язання кадрових проблем, використання нових і вдосконалення існуючих форм і методів кадрової роботи.

 

Комплексний підхіддо управління персоналом передбачає врахування організаційних, економічних, соціальних, психологічних, правових, технічних, педагогічних та інших аспектів управління у їх сукупності та взаємозв'язку при визначальній ролі соціально-економічних чинників.

Системний підхід відбиває взаємозв’язки між окремими аспектами управління персоналом і виражається в розробці кінцевої мети, визначенні шляхів її досягнення, створенні відповідного механізму управління, який забезпечує комплексне планування, організацію та стимулювання системи роботи з персоналом на підприємстві.

Варто виділяти три аспекти поняття „управління персоналом”: функціональний (змістовний), організаційний та освітній (як навчальна та наукова дисципліна).

 




Переглядів: 324

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
БЛОК НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КУРСУ «УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ» | Механізм функціонування ринку праці. Структура суб’єктів і об’єктів системи управління персоналом на ринку праці

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.