Мета: виробничої практики з даного курсу заключається в засвоєнні студентом основ ставкового рибництва, методів діагностики хвороб риб, принципів профілактики та ліквідації хвороб риб, правил ветеринарного огляду та санітарної оцінки ставкових риб.
За місцем проходження виробничої практики студент відвідує рибницькі господарства (державні, приватні, арендні) з метою ознайомлення з основами біотехнології ставкового рибництва.
Під керівництвом лікаря ветеринарної медицини – іхтіопатолога господарства, приймає участь у складанні плану та проведенні заходів з профілактики та ліквідації хвороб риб.
Вивчає втрати у ставковому рибництві від хвороб та отруєнь за матеріалами звітності за останні три роки.
У випадку виникнення хвороб риб приймає участь у постановці діагнозу (протокол розтину) та проведенні лікувально-профілактичних заходів (план проведених заходів додається до звіту). Хворих риб, зібраних паразитів студент консервує, етикує, описує препарати та представляє їх на кафедру.
Під керівництвом лікаря ветеринарної медицини проводить ветеринарно-санітарну експертизу ставкової риби при її вилові і видає ветеринарне свідоцтво (форма № 2) або ветеринарну довідку при реалізації риби в межах адміністративного району (копія до звіту).
Студент критично, на основі отриманих знань, оцінює стан технологічних процесів у рибництві та рівень ветеринарного обслуговування, впроваджує передову технологію та наукові розробки кафедри у виробництво.