Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Патологічна анатомія, розтин та судово-ветеринарна експертиза

За місцем проходження виробничої практики практикант повинен: ознайомитись з документацією, яка ведеться на конкретному об’єкті (колективному господарстві, ветеринарній лікарні або лабораторії, забійному пункті або м’ясокомбінаті тощо) за результатами розтину чи вимушеного забою тварин; ознайомитися з наявним місцем (приміщенням) для проведення розтину трупів тварин і провести аналіз відповідності його вимогам (наявність окремої кімнати на території господарства або спеціальної площадки біля біотермічної ями; забезпечення прозектора спеціальним одягом, індивідуальними засобами захисту рук, інструментами, миючими та дезинфікуючими засобами) та умовами транспортування і утилізації трупів.

Практикант обов’язково має бути присутнім при проведенні контрольного забою хворих тварин і всебічно вивчати та аналізувати комплекс специфічних і неспецифічних для конкретної хвороби патологоанатомічних змін, брати участь в оформленні документації за наслідками проведеної роботи.

За період виробничої практики студент зобов’язаний під керівництвом керівника практики і самостійно відпрацювати техніку розтину трупів різних видів тварин та навчитись визначати патологічні процеси і оцінювати їх з позицій впливу на організм: причин виникнення хвороби, динаміку її розвитку і виділяти патологоанатомічні зміни основного захворювання, конкуруючого, ускладнюючого тощо. При необхідності проведення додаткових досліджень (токсикологічних, бактеріологічних, вірусологічних, гістологічних та ін.) практикант повинен навчитись відбирати необхідний матеріал (використовуючи відповідні настанови), підготовити його до транспортування і оформити супровідний документ. За наслідками кожного розтину студент оформляє протокол розтину, проводить всебічний аналіз конкретного випадку захворювання і загибелі тварин та бере участь у розробці заходів профілактики, лікування і ліквідації хвороби. При виконанні цієї роботи студент повинен дотримуватись правил особистої гігієни та норм санітарії, які запобігають зараженню прозектора і присутніх збудниками інфекційних хвороб, запобігають забрудненню навколишнього середовища.

Практикант повинен ознайомитись з умовами страхування сільськогосподарських і домашніх тварин та з документацією (зразки протоколів), яка складається у випадку загибелі застрахованої тварини.

Таким чином, в період виробничої практики студент повинен провести кілька розтинів, документально їх оформити (у вигляді протоколів розтину), зібрати матеріал для курсової роботи і оформити її у відповідності із методичними вказівками та здати на перевірку в перші три дні після повернення з практики.

В процесі розтину зустрічаються цікаві демонстративні патологічні процеси, які можуть бути використані для поповнення колекції музейних експонатів кафедри. Кожен студент повинен відібрати такі органи, оформити їх у вигляді музейних експонатів, описати у курсовій роботі і здати у кафедру, як додаток до курсової роботи.

Вся проведена студентом робота із секційного курсу повинна знайти відображення у щоденнику та звіті з виробничої практики.




Переглядів: 648

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Іхтіопатологія | Організація та економіка ветеринарної справи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.