Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Хвороби бджіл

Мета: Закріпити теоретичні знання та здобути навички роботи з бджолиними сім'ями в умовах виробництва. Навчитись правильно і своєчасно проводити діагностичні, профілактичні та лікувальні обробки бджолиних сімей за різної патології, в умовах пасік господарств різних форм власності.

Зміст: Для здобуття навичок роботи із бджолами, студент разом із пасічником господарства і лікарем ветеринарної медицини вивчає біологічні, фізіологічні та анатомічні особливості особин бджолиної сім'ї, роль кожного представника сім'ї в життєдіяльності бджолиного гнізда, знайомиться із пасічницьким інвентарем, системами вуликів, підгодівлею бджіл в умовах пасіки за місцем проходження практики. Студент знайомиться із інструкцією заходів по боротьбі з заразними та незаразними хворобами бджіл, приймає участь в діагностиці, лікуванні, профілактиці хвороб.

За умови наявності захворювання бджіл на пасіці, студент зобов'язаний: знати та виконувати правила роботи з інфікованим матеріалом на пасіці та в лабораторії, вміти оглядати бджолині сім'ї на пасіці, відбирати патологічний матеріал від хворих і направляти його до лабораторії ветеринарної медицини (виписати супровідний документ на матеріал), діагностувати хворобу, знаючи її клінічні ознаки прояву, епізоотологічні особливості розвитку та лабораторне дослідження, знати і використовувати сучасні методи терапії та профілактики хвороб бджіл (після обробок складати акти).

З виробничої практики студент повинен привезти акти обробок (профілактичних та лікувальних), супровідні документи на відправлений матеріал до районної лабораторії ветеринарної медицини, акти на проведення профілактичної, вимушеної та заключної дезінфекції, дезінсекції, дератизації пасіки.

Зібрати матеріал для написання курсової роботи з епізоотології, згідно методичним вказівкам по будь-якій інфекційній хворобі бджіл.

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Менеджмент і маркетинг у ветеринарній медицині | Хвороби хутрових звірів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.