Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Екологічні проблеми ландшафтів Житомирської області

Житомирська область розташована в межах двох ґрунтово-кліматичних зон – зон Полісся (північна частина області) і Лісостепу (південна частина).

За узагальненими статистичними даними Житомирська область посідає 18 місце серед областей України за загальним обсягом викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

До основних антропогенних джерел забруднення атмосфери належать: теплове та енергетичне устаткування; промислові підприємства, сільське господарство, всі види транспорту.

Рис. 14. Видобуток бурого вугілля в долині річки Ірша.
Житомирська область [100]

 

До складу поверхневих вод області відносяться 335 річок, з яких 8 належать до категорії середніх, 327 річок є малими. Всього на території області протікає 2818 річок загальною довжиною більше 13,7 тис. км, згідно з класифікацією в структурі гідрографічної сітки області великих річок немає, середніх вісім. Також в області нараховується 55 водосховищ обʼємом більше 1 млн м³ та сумарним обʼємом 186,4 млн м³, 1759 ставків сумарним обʼємом 143,04 млн м³.

Житомирщина, порівняно з іншими областями України, належить до регіону з низькою водозабезпеченістю. Площі, зайняті водними обʼєктами, становлять 138,62 тис. га, тобто 4,6 % від загальної території області.

Основними екологічними проблемами грунтів в області, окрім осідання забруднення з повітря, є також вітрова і водна ерозія та радіоактивне забруднення.

Ерозійним процесам піддано 104,8 тис. га сільськогосподарських угідь, з них: водній – 83,9 тис. га, вітровій – 20,9 тис. га, одночасно піддані водній і вітровій ерозії 87,8 тис. га.

Процеси водної ерозії переважають в лісостеповій частині області, що повʼязано з інтенсивним сільськогосподарським виробництвом, та на території Словечансько-Овруцького кряжу, в Овруцькому районі, що знаходиться на Поліссі.

Землі, піддані вітровій ерозії, майже рівномірно поширені по території області. Найбільше еродованих земель в Ружинському районі – 29,6 % сільськогосподарських угідь, Любарському районі – 14,2 % с.-г. угідь, Попільнінському районі – 11,1 %.

Процеси водної ерозії сильно виражені на 11,9 тис. га с.-г. угідь, середньо – на 20,2 тис. га, слабо – на 51,8 тис. га.

Розподіл ріллі за ступенем кислотності ґрунтів такий: сильно кислі – 20,2 тис. га, середньо кислі – 78,9 тис. га, слабо кислі – 161,2 тис. га, близькі до нейтральних – 272,8 тис. га, нейтральні – 436,5 тис. га.

Радіоактивними забруднювачами ландшафтів є радіоактивні речовини, які випали в результаті Чорнобильської катастрофи (рис. 15) та залишкові кількості хімічних засобів захисту рослин.

Зараз в області нараховується 1417,7 тис. га земель, забруднених радіонуклідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, що становить 47,53 % від загальної території області. Основними забруднювачами є Cs137 та Sr90.

До зони відчуження належить 0,1 тис. га, ці землі знаходяться на території Народицького району.

До зони обовʼязкового (безумовного) відселення відноситься 95,3 тис. га, з них: сільськогосподарські угіддя – 4,9 тис. га, лісовкриті площі – 70,4 тис. га, в межах населених пунктів – 1,0 тис. га, інші площі – 18,0 тис. га.

Територія зони посиленого радіологічного контролю складає 721,6 тис. га, з них: сільськогосподарські угіддя – 359,0 тис. га, лісовкриті площі – 268,9 тис. га, в межах населених пунктів – 62,0 тис. га, інші землі – 31, 7 тис. га; передано у приватну власність громадянам 341 тис. га.

В області налічується 358,433 тис. га осушених земель, з них 0,335 тис. га мають рівень залягання ґрунтових вод менше 0,5 м, 296,339 тис. га – від 0,5 до 1,5 м; 61,759 тис. га – більше 1,5 м.

Загальна площа перезволожених ґрунтів складає 79,2 тис. га (7,3 % ріллі), а площа заболочених ґрунтів – 284,9 тис га (26,4 % ріллі).




Переглядів: 2521

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Екологічні проблеми ландшафтів Рівненської області | Екологічні проблеми ландшафтів Київської області

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.