Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Екологічні проблеми ландшафтів Рівненської області

Рівненська область розташована на північному заході України. Її площа – 20051 км2, що становить 3,1 % від загальної території України.

Область у геоморфологічному відношенні поділяється на три частини: Полісся, Волинське лесове плато і Мале Полісся, що розташоване на півдні, між Радивиловом і Острогом, де у нього вклинюються відроги Подільської височини з висотами понад 300 м над рівнем моря.

За даними головного управління Держкомзему у Рівненській області загальна площа земель області становить 2005,1 тис. га, з них: 46,5 % займають сільськогосподарські угіддя; 40,0 % – ліси та інші лісовкриті площі; 2,8 % –забудовані землі; 5,2 % – відкриті заболочені землі; 1,7 – % відкриті землі без рослинного покриву або з незначним рослинним покривом (піски, яри, землі зайняті зсувами, щебенем, галькою, голими скелями); 3,8 % – інші землі, 2,2 % – території, що вкриті поверхневими водами (рис. 13).

 

Рис. 13. Карʼєри Рівненщини знищили великі площі лісів [100].

Аналіз сучасного стану земельних ресурсів Рівненщини свідчить про глибоку їх деградацію, що виявляється, насамперед, у значному збільшенні площ еродованих земель. За останні 30 років площа цих земель зросла на 15 % за рахунок збільшення розмитих та сильно змитих ґрунтів, а також середньо змитих орних земель на схилах.

Найпоширенішими видами деградації є: водна ерозія – 56 %, вітрова ерозія – 28 %, хімічна ерозія – 12 %, фізична деградація – 4 %.

З усіх видів деградації, якщо оцінювати їх у світових масштабах, найбільш поширеною і шкідливою є ерозія ґрунтів. Наприклад, вітрова ерозія поширена переважно у північній частині області, що також спричиняє знищення продуктивності земельних ресурсів і деградації агроландшафтів.

Основними чинниками, які впливають на процеси ерозії земель на території області є сільське господарство, промисловість та транспорт.

Крім того, зростають площі середньо- і сильно змитих ґрунтів, тобто слабо змиті переходять у категорію середньо змитих, а середньо змиті – в категорію сильно змитих. Внаслідок ерозії ґрунтів вимиваються орні землі, луки, замулюються водойми.

Антропогенний вплив на атмосферне повітря здійснюють 233 підприємства області, що є стаціонарними джерелами забруднення та транспорт. Співвідношення викидів забруднюючих речовин від стаціонарних і пересувних джерел забруднення становить 1:4.

Основними забруднювачами атмосферного повітря є підприємства м. Рівне, Здолбунівського, Рівненського, Костопільського та Дубенського районів.

Щорічно у поверхневі водні обʼєкти області скидається близько 100 млн м3 зворотних вод. Ці зворотні води відводяться від 257 субʼєктів господарювання.

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Хвойно-широколистяних лісів | Екологічні проблеми ландшафтів Житомирської області

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.