Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 5. Позитивна еколого-правова відповідальність у галузі екології: поняття та зміст

Наукова концепція позитивної відповідальності у галузі екології як форми юридичної відповідальності. Запобіжний характер позитивної еколого-правової відповідальності. Види позитивної еколого-правової відповідальності та їх юридичне опосередкування.

Еколого-економічний зміст позитивної еколого-правової відповідальності. Реалізація принципу „забруднювач і користувач платять повну ціну” у межах позитивної еколого-правової відповідальності. Екологічне страхування в механізмі реалізації позитивної еколого-правової відповідальності.

Передумови та підстави виникнення, зміни і припинення позитивної юридичної відповідальності за екологічним законодавством та їх зв’язок із еколого-правовим статусом суб’єктів екологічних правовідносин. Імплементація міжнародно-правових принципів позитивної юридичної відповідальності в галузі екології в національне законодавство.

Проблеми санкцій та юридичних гарантій реалізації позитивної юридичної відповідальності в галузі екології.

Тема 6. Негативна (ретроспективна) еколого-правова відповідальність: види, підстави виникнення, зміни та припинення

Поняття та види негативної (ретроспективної) еколого-правової відповідальності в науці екологічного права. Об’єктивна та суб’єктивна еколого-правова відповідальність. Компенсаційна та репресивна еколого-правова відповідальність. Господарсько-правова, державно-правова та інші види екологічної відповідальності.

Еколого-правова відповідальність за правопорушення: поняття, зміст та місце у системі юридичної відповідальності. Екологічна спрямованість та екологічна небезпека в системі об’єктивних ознак екологічного правопорушення.

Екологічне правопорушення як основна підстава виникнення негативної (ретроспективної) юридичної відповідальності: поняття, склад та види екологічних правопорушень, а також санкції за їх вчинення.

Еколого-правова відповідальність за невиконання зобов’язання в екологічному праві. Договірна та позадоговірна еколого-правова відповідальність та проблеми їх санкцій.

Екологічна безпека та екологічний ризик як підстави абсолютної (суворої) відповідальності у галузі екології.

Гарантії застосування негативної еколого-правової відповідальності та перспективи їх удосконалення. Негативна еколого-правова відповідальність у системі гарантій реалізації екологічних прав громадян України.




Переглядів: 1333

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 2. Ґенеза формування інституту еколого-правової відповідальності | Тема 7. Проблеми реалізації еколого-правової відповідальності засобами інших видів юридичної відповідальності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.