Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Тема 2. Ґенеза формування інституту еколого-правової відповідальності

Розвиток вчення про еколого-правову відповідальність як самостійний вид юридичної відповідальності в науці екологічного права в різні історичні періоди.

Вплив міжнародно-правового механізму відповідальності за екологічні правопорушення на формування інституту еколого-правової відповідальності в екологічному праві України. Підстави застосування норм міжнародного права про відповідальність за екологічні правопорушення.

Механізм реалізації відповідальності за екологічні правопорушення за міжнародним законодавством.

Сучасні наукові концепції про еколого-правову відповідальність. Перспективи систематизації правових норм про екологічну відповідальність.

Тема 3. Теоретико-правові засади екологічної відповідальності в науці екологічного права

Науково-теоретичні та правові підходи до поняття, правових форм та видів екологічної відповідальності у галузі екології.

Еколого-правова відповідальність як різновид та специфічний стан суспільних екологічних правовідносин. Еколого-правова відповідальність як одна із форм охорони навколишнього природного середовища. Еколого-правова відповідальність як принцип екологічного права та законодавства. Еколого-правова відповідальність як основна форма юридичної відповідальності в галузі екології.

Проблеми санкцій еколого-правової відповідальності. Співвідношення традиційних видів юридичної відповідальності з еколого-правовою відповідальністю.

Проблеми формування позитивної (превентивної) еколого-правової відповідальності та її юридична природа.

Принципи та функції негативної еколого-правової відповідальності. Проблеми посилення превентивної та виховної функцій негативної еколого-правової відповідальності.

Тема 4. Іституційно-функціональне забезпечення ефективності еколого-правової відповідальності у сфері екології

Держава у правовідносинах екологічної відповідальності. Система державних органів та виконуваних ними функцій у галузі реалізації правових норм про екологічну відповідальність. Роль природоохоронних та правоохоронних органів у попередженні та виявленні екологічних правопорушень.

Громадськість та її повноваження у заходах попередження і виявлення екологічних правопорушень.

Проблеми зменшення „латентності” та форми соціальної профілактики екологічних правопорушень. Роль судової практики в удосконаленні юридичної відповідальності за порушення вимог екологічного законодавства.

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Оцінювання за формами контролю | Тема 5. Позитивна еколого-правова відповідальність у галузі екології: поняття та зміст

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.