Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Контроль нагріву контактних з'єднань

 

Досвід експлуатації показує, що термін служби пристроїв електропостачання, діагностика стану яких утруднена, значно коротше нормативного. Одне із слабких місць діагностики і контролю пристроїв електропостачання - це точки необгрунтованого підвищеного нагріву, зокрема, контактні з'єднання.

Для контролю температури струмоведучих частин і з'єднань використовують колірні, відпадаючі і плавкі покажчики, фарби термоіндикаторів, а також інфрачервоні дефектоскопи.

Колірні покажчики виготовляють у вигляді плівки, яку нарізують смужками і наклеюють на місця контрольних крапок клеєм БФ-2. У нормальних умовах плівка має червоний колір, при температурі 70 °С він змінюється на бордовий, при 75-80 °С плівка набуває коричневого, а вище 80 °С - чорний колір. Після зниження температури до 70 °С червоний колір плівки відновлюється.

Відпадаючий покажчик є 2 металевим кружечка, забарвленим в контрастний (в порівнянні з устаткуванням) яскравий колір. Кружечки спаюють між собою легкоплавким припоєм, що складається з 52,5 % вісмуту, 32 % свинцю і 15,5 % олова, і приклеюють (затискають) до контрольованого контакту. При підвищенні температури контакту до 95-100° З припій розм'якшується і неприклеєний кружечок під дією сили тяжіння падає або зависає на підвісі. Для контролю нижчих температур (55-60 °С) використовують парафінові кружечки на листі паперу, який приклеюють клеєм БФ-2 або бакелітовим лаком до контактного з'єднання.

Окрім постійних покажчиків (кольорових і відпадаючих) нагрів контактних з'єднань в доступних місцях можна визначити за допомогою термосвічок, виготовлених з воску і парафіну і плавких при заданих температурах. При перевірці таку термосвічку за допомогою ізолюючої штанги короткочасно прикладають до контакту і по її стану судять про температуру.

Для контролю температури вентилів, розташованих в приміщенні тягової підстанції, використовують фарбу термоіндикатора (ТІ-фарба) № 32 на 85-95° З, що має початковий рожевий колір. Влучні ТІ-фарба наносять на корпуси холодних вентилів, випрямляч включають тільки після повного висихання фарби. Першу перевірку проводять через добу після нанесення влучний і, у разі зміни кольору з рожевого на блакитній, перевіряють тепловий опір цих вентилів приладом ІТСВ. У перших 3 місяці контроль проводиться щомісячно, а потім - при проведенні оглядів, згідно Інструкції [6]. По закінченню одного року ТІ-мітки видаляють і наносять нові.

У районах контактної мережі для визначення якості контактних з'єднань використовуються інфрачервоні дефектоскопи ІКД-10М, за допомогою яких порівнюють свідчення нагріву контактного з'єднання (Ік) і нагріву цілісного відрізання контактного дроту, віддаленого (по дроту) від контактного з'єднання (затиску) не менше, чим на 1 м п). Приватне від їх ділення називають коефіцієнтом дефектності:

Кд = Ікп.

Контактне з'єднання вважається за придатне, якщо Кдне перевищує 1.

Вимірювання таким дефектоскопом проводять дистанційно, з поверхні землі, не торкаючись до вимірюваного з'єднання і дотримуючи наступні умови:

відстань від приладу до вимірюваного об'єкту має бути не більше 14м;

кут нахилу приладу по відношенню до вертикальної осі контрольованого зажимом не повинен перевищувати 30°, зображення з'єднання (контакту) має бути більше вхідного отвору приймача випромінювання - «зіниця», при невиконанні цієї умови слід наблизитися до вимірюваного об'єкту;

для підвищення точності вимірювань знімають декілька значень і фіксують максимальне.

Використовують також прилади ІКТ, вимірювання якими проводяться так само, як і дефектоскопом ІКД-10М. Проте при вимірах з відстані більше 8 м його свідчення коректуються поправочним коефіцієнтом (з паспорта приладу). Для підвищення точності вимірювань приладом ІКТ необхідно знаходитися на мінімально можливій відстані від вимірюваного об'єкту. При цьому встановлювати прилад проти сонця і проводити вимірювання при дощі, тумані, снігу забороняється.

Вимірювання обома приладами проводяться тільки при максимальному електричному навантаженні в літній період при високій температурі повітря і неможливі при з'єднанні проводів термітною або аргонодугової зваркою, а також при з'єднанні багатодротяних проводів у вигляді петлі, шунтуюче стикове з'єднання.

Перевірка приладу ІКД перед роботою зводиться до включення тумблера і натиснення кнопки контролю живлення. Якщо стрілка індикатора відхилиться за контрольну відмітку «100», то акумулятори заряджені і прилад готовий до роботи. Справність приладу ІКТ перевіряється виміром якого-небудь об'єкту із заздалегідь відомою температурою.

У 90-х роках XXстоліття для пошуку місць підвищеного нагріву пристроїв електропостачання почали використовувати тепловізіонниє системи, зокрема, систему, що складається з персональної ЕОМ типу РС/АТ, вітчизняної камери ТВ-ОЗК і тепловізора «Піровідікон», можливість застосування якої досліджувалися Дорожньою електротехнічною лабораторією спільно із Службою електропостачання Горьковськой залізниці.

Проте результати досліджень показали, що запропоновані тепловізіонниє системи можуть знайти лише обмежене застосування для діагностики пристроїв електропостачання, оскільки вони, по-перше, мають недостатню роздільну здатність; по-друге, не можуть використовуватися в польових умовах при діагностиці, наприклад, контактної мережі (система з ЕОМ) і, по-третє, дають тільки якісну (а не кількісну) оцінку температури і чорно-білу градацію яскравості теплового поля, що не дозволяє об'єктивно оцінити характеристики вимірюваного з'єднання (тепловізор «Піровідікон»). Окрім фахівців-залізничників тепловим обстеженням займаються працівники енергетики. Наприклад, на Іртишській районній підстанції проведено теплове обстеження місць, де можливий перегрів контактних частин (введення, раз'едінітелі, вимикачі, електроустаткування напругою до 1000 Витий. д.) за допомогою шведської камери V покоління «Теlevision 550». Подібні ж дослідження проводилися працівниками «Татенерго» на контактній мережі Юдінськой дистанції електропостачання Горьковськой залізниці з використанням камери четвертого покоління «Television 470». Причому для виключення впливу на термограми сонячного випромінювання вимірювання проводилися в нічний час з обліком також температури повітря, випромінюючої здібності об'єкту, відстані до нього, а також швидкості вітру і вологості повітря.

У звіті про виконану роботу, окрім кольорових термограм, прикладені кольорові фотографії обстежуваних об'єктів з вказівкою цифрових значень температури контактних з'єднань. На отриманих кольорових термограмах видно розподіл температури по поверхні устаткування і найбільш нагріті місця. Такі обстеження дозволяють проводити достовірну діагностику і своєчасно приймати рішення про необхідність проведення профілактичних заходів.

Отримані в ході тестування дані інших різних тепловізіонних систем показали можливість застосування засобів інфрачервоної діагностики шведської фірми FST (раніше «Аgema») пірометрів «Тhermopoint 90» моделей LR для оперативного контролю електроустаткування і своєчасного виявлення небезпечно нагрітих місць і тепловізоров «Аgema 550» або «Аgemа 570» для випробувань контактної мережі вагоном-лабораторією, вибіркового контролю вимірювань, дистанцій, що проводяться працівниками, і аналізу найбільш складних випадків необгрунтованого нагріву і виходів з ладу пристроїв.

Технічні характеристики «Тhermopoint 90»

Оптичний дозвіл 120:1

Діапазон вимірюваних температур °С -30... + 1200

Робоча температура середовища °С О-50

Габарити, мм 244x257x71

Прилад «Аgema 550» виконує наступні функції:

автоматично відлічує температуру в центрі візирного перекриття;

вибудовує профіль температури уздовж горизонтальної лінії в режимі реального часу або стоп-кадру з рухомим покажчиком температури в крапці;

виділяє ділянки вище, нижче або в інтервалі заданих температур;

виділяє прямокутну рамку або коло в центрі зображення;

автоматично указує найбільшу, найменшу або середню температуру виділеної ділянки, а також різницю температур по відношенню до заданого значення;

безперервно записує зображення на диск (що дозволяє спостерігати динаміку розвитку процесу в реальному масштабі часу, наприклад при випробуваннях контактної мережі вагоном-лабораторією);

прочитує раніше записані зображення з повним збереженням можливостей замірів;

записує мовну анотацію до кожного зображення (до 30 з);

виконує плавне електронне масштабування із збільшенням від 1 до 4 разів в реальному часі;

· вимірює відстань до об'єкту, фонову температуру, температуру повітря, відносну вологість;

дистанційно управляє всіма функціями системи.

Можливості тепловізора «Аgema 570» практично ті ж, за винятком спектральної чутливості: вона складає 7,5-13 мкм (замість 3,6-5 мкм у «Аgema 550»). Це дозволяє отримувати якісні термограми в умовах поганої погоди, задимленості, запиленій і ін.




Переглядів: 832

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Технічне обслуговування пристроїв релейного захисту | Монтаж, випробування і ремонт заземляючих пристроїв

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.