Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Технічне обслуговування пристроїв релейного захисту

 

Загальні положення. На РУ тягових підстанцій електрифікованих залізниць проводять технічне обслуговування (ТО) релейних і електронних захистів і пристроїв автоматики (РЗА) ВЛ 6-10, що відходять, 35,110,154,220 кВ, збірних шин, трансформаторів (включаючи трансформатори власних потреб, тягових і СЦБ), фідерів контактної мережі, ДПР, фідерів ВЛ СЦБ і ПЕ, земляного захисту в РУ - 3,3 кВ, апаратура вторинних ланцюгів пристроїв дистанційного керування і сигналізації.

Електричне устаткування тягової підстанції може знаходитися в роботі або під напругою тільки з включеним захистом від всіх видів напруги або порушень нормальних режимів роботи. У разі несправності або відключення для перевірки якого-небудь захисту що залишилися в роботі повинні забезпечувати повноцінний захист від можливих пошкоджень. При необхідності повинні вводитися в роботу тимчасові захисту. Режим роботи включених пристроїв релейного захисту і автоматики винен в кожен момент часу відповідати режиму роботи силового електроустаткування.

Технічне обслуговування РЗА складається з наступних видів робіт:

нове включення, тобто приймання змонтованих пристроїв релейного захисту після монтажу і наладки, випробування і перевірка роботи;

перший профілактичний контроль, що проводиться на другий рік експлуатації;

профілактичний контроль, що виконується кожні два роки підряд, а для апаратури напругою до 1000 В - 5 років підряд, починаючи з 3-го року експлуатації. Інтервал між ними - 1 рік;

часткове профілактичне відновлення, що виконується в міру необхідності за наслідками проведення профілактичного контролю;

· профілактичне відновлення, що виконується в інтервалах між проведенням профілактичного контролю.

Позачергові і післяаварійні перевірки в об'ємі профілактичного відновлення виконуються залежно від розмірів необхідних змін, пошкоджень, несправностей.

Нове включення містить підготовку технічної документації, устаткування і приладів для випробувань і підготовки електричних схем. Проводяться зовнішній і внутрішній огляди всіх елементів РЗА, перевіряється опір ізоляції пристроїв, перевірка електричних характеристик елементів пристроїв РЗА, їх взаємодія, виставляння уставок пристроїв, перевірка роботи всіх ланцюгів приєднання при заданих уставках і підготовка до включення.

Практично ті ж роботи включає перший профілактичний контроль.

Профілактичний контроль - це періодична перевірка працездатності РЗА з метою виявлення і усунення раптових відмов. Він складається із зовнішнього огляду з чищенням від пилу, вимірювання опору ізоляції мегаомметром, перевірки спрацьовування захисту і підготовки пристроїв РЗА до включення.

Окрім вказаних операцій, відповідних профілактичному контролю, при профілактичному відновленні додається ще перевірка механічної частини апаратури, електричних характеристик апаратури РЗА і вимірювальних трансформаторів.

Перевірку РЗА при новому включенні рекомендується виконувати в наступному порядку.

Спочатку готують всю технічну документацію: матеріали, скоректовані при монтажі і наладці (проектні креслення і схеми, записки пояснень, кабельні журнали і тому подібне); заводські матеріали (технічні описи і інструкції по експлуатації, паспорти електроустаткування і т. д.); протоколи наладки і випробувань. Ця документація надається монтажною і налагоджувальною організаціями.

Налагоджувальна організація надає карти уставок і захист. Готуються випробувальні прилади, пристрої, інструмент, запасні частини. Щоб помилково не подати напругу на сусідні панелі і пристрої, всі кабелі, підключені до рядів затисків панелі, що перевіряється, мають бути від’єднанні. За наявності випробувальних затисків можна розібрати містки і перемички, щоб був видимий розрив ланцюга, від'єднати всі дроти, що йдуть до шинків управління і сигналізації. Організовується робоче місце, при цьому готуються необхідні випробувальні пристрої, вимірювальні прилади, інструменти і пристосування, паспорти-протоколи на всі пристрої, оформляється допуск до роботи. При проведенні зовнішнього огляду звертають увагу на відповідність встановленої апаратури проекту і заданим уставкам, а також монтажним схемам, виданим проектною організацією і що містить всі дані, необхідні для монтажу (кількість і типи реле, розташування їх, кількість і розташування клемних складок і т. д.).

Візуально і продзвінкою ланцюгів перевіряється правильність виконання маркіровки кабелів, проводів; місце установки і виконання заземлення вторинних ланцюгів; наявність необхідних написів на панелях і апаратурі. Перевіряються і підтягаються всі контакти з'єднання на рядах затисків і апаратів.

При внутрішньому огляді і перевірці механічної частини апаратури перевіряють відсутність видимих пошкоджень, надійність болтових з'єднань і паянь, стан контактних поверхонь. Впливаючи рукою на реле, перевіряють хід, переміщення і відсутність затирань рухомих частин, наявність люфтів, що регламентуються, зазорів, прогинів, провалів і так далі

Наприклад, при ревізії реле РТ-40 необхідно перевірити: чи не зачіпає якір за полюси магнітопровода при поверненні якоря рукою; надійність кріплення покажчика шкали; наявність подовжнього і поперечного люфта в рухомій системі реле; справність підп'ятників; стан і регулювання контактів.

Перед подачею випробувальної напруги проводять попередню перевірку опору ізоляції окремих вузлів налагоджуваного приєднання (пультів, панелей, контрольних кабелів, вторинних обмоток трансформаторів струму і напруги і так далі) вимірювання проводять мегаомметром 1000-2500 В між окремими групами електрично не зв'язаних ланцюгів (струму, напруги, оперативного струму, сигналізації і т. д.) щодо «землі» і між собою. Для забезпечення підвищеної надійності перевіряється опір ізоляції між жилами. Опір ізоляції має бути не менше 1,0 МОм.

Слід врахувати, що елементи, не розраховані на випробувальну напругу 1000 В між електрично не зв'язаними ланцюгами, при вимірюванні опору ізоляції виключаються з схеми. Для їх випробувань використовують мегаомметр на 500 Ст. До них відносяться: магнітоелектричні і поляризовані реле; ланцюги, що містять мікроелектронні елементи.

Працюючи з мегаомметром, необхідно дотримувати правила безпеки. Дроти, які приєднують до його затисків, повинні мати опір ізоляції не менше 100 Мом. Мегаомметр і дроти мають бути абсолютно сухими і чистими.

Під час роботи на відкритій підстанції, в сирих приміщеннях і в сиру погоду мегаомметр встановлюють на гумовий килимок, суху дошку і т. п., дроти не повинні стосуватися сирої землі або заземлених конструкцій і апаратів.

Про віри до а електричних характеристик і налаштування робочих уставок проводиться відповідно до вимог правил технічного обслуговування, інструкцій, що діють, у тому числі і заводських, для даного конкретного типу пристроїв. Особлива увага приділяється використанню випробувальної апаратури, що рекомендується, і джерел її живлення, вибору схем перевірки. Постійний оперативний струм подається із строгим дотриманням полярності. Робота по перевірці електричних характеристик завершується налаштуванням заданих уставок, після закінчення якого проводять збірку всіх вторинних ланцюгів даного приєднання підключенням жил кабелю і проводів на рядах затисків, за винятком ланцюгів зв'язку з пристроями, що знаходяться в роботі (наприклад, ланцюгів трансформаторів струму сумарної МТЗ-27,5 кВ). Перевірка електричних характеристик реле полягає у визначенні параметрів спрацьовування і повернення реле, усуненні самоходів реле, що працюють від двох і більш за величини, регулюванні необхідних параметрів спрацьовування. Нижче розглядаються основні роботи при перевірці електричних характеристик деяких, найбільш реле, що часто зустрічаються.

У електромагнітних реле струму (напруга) перевіряється величина струму (напруга) спрацьовування і повернення. Перевірку реле струму проводять по схемі, приведеній на мал. 4.45. Збільшуючи потенціометром RR2струм (напруга), фіксують величину струму спрацьовування (напруга) по приладах рA (рV) у момент замикання контактів, а потім плавно зменшують струм (напруга) і фіксують його величину у момент розмикання контактів (струм повернення). Індикатором спрацьовування реле служить контрольна лампа НL.

Відношення величини струму (напруга) повернення до величини струму (напруга) спрацьовування називається коефіцієнтом повернення і повинно бути в межах 0,85+0,87 для максимальних і 1,2+1,25 для мінімальних реле.

 

KВ = IЗВ / ІСПР або КВ = UЗВ/UСПР

 

Перевірку реле спочатку проводять по його мінімальній і максимальній уставкам (тобто по першій і останній уставкам на шкалі), після чого на нього ставлять робочу уставку і знову перевіряють коефіцієнт повернення. Задану уставку ставлять не по діленнях шкали, а по фактичному струму спрацьовування. Коефіцієнт повернення регулюється упором рухомої системи. Встановивши на реле максимально можливу в умовах експлуатації величину струму (напруга), кілька разів включають і відключають його. Якщо при цьому не спостерігається іскріння, вібрації і заскакування рухомих контактів на нерухомих, реле вважають за придатний до експлуатації.

У реле напряму потужності перевіряється відсутність самохода від дії (струму або напруги), кутову характеристику реле і потужність його спрацьовування. Самоходом називають появу моменту, що обертає, при подачі на реле струму або напруги. Самохід у бік заклинювання загрубляєт реле, а у бік замикання контактів може викликати неправильні дії захисту.

Рисунок 4.45. Схема перевірки реле струму ( напруги ): S – вимикач; RR1,RR2 – регульовані резистори; Т – понижуючий трансформатор; рА – амперметр; pV – вольтметр; КА – реле струму; В – батарея; НL – лампа сигнальна

 

Для перевірки самохода використовують схему, представлену на мал. 4.46. Заздалегідь відпустивши пружину рухомої системи реле і встановивши її в середнє положення так, щоб вона не стосувалася упорів, подають на струмову обмотку реле струм і змінюють його по величині від нуля до максимально можливого в умовах експлуатації. Обмотку напруги реле закорочують. Рух рухомої системи в одну або іншу сторону в цьому випадку свідчить про наявність самохода, який усувається поворотом сталевого сердечника.

Перевірку і усунення самохода від напруги проводять аналогічно, але струмову обмотку реле в цьому випадку залишають розімкненою. Напругу на обмотці напруги змінюють від 0 до 110 В. Зазвичай він усувається затягуванням протидіючої пружини на кут до 30 °.

Після закінчення обох перевірок закріплюють сталевий сердечник і знову визначають відсутність самохода.

Кутовою характеристикою реле називають залежність потужності спрацьовування реле від взаємного розташування векторів струму і напруги при Ір= соnst. Кутова характеристика реле має вид діаграми, представленої на мал. 4.47, на якій лінія I-I називається лінією нульових моментів, а перпендикулярна до неї лінія II-II - лінією максимальної чутливості реле.

Рисунок 4.46. Схема перевірки самоходу реле потужності: S1,S2 – вимикачі; RR1,RR2,RR3 – регульовані резистори; рА – амперметр; pV – вольтметр; S3 – вимикач для шунтування котушки напруги; KW1,KW2 – відповідно котушки напруги і струму реле направлення потужності

 

Рисунок 4.47. Визначення кута максимальної чутливості: а – векторна діаграма; б – кругова діаграма

Вектор Up характеризує напругу, подану на реле, вектор Ip - струм реле. При зміні положення вектора струму щодо вектора напруги міняється момент реле, що обертає. При збігу вектора струму з лінією нульових моментів момент, що обертає, в реле зникає. Якщо вектор струму знаходиться вищим за лінію, то на реле з'являється момент, що обертає, діє на замикання контактів; якщо вектор струму знаходиться нижчим за лінію I-I, то на реле з'являється момент, що обертає, діє на розмикання контактів. Якщо вектор струму збігається з лінією II-II, то момент, що діє на рухому систему, буде максимальним. Кут між вектором напруги Up і лінією II-II називається кутом максимальної чутливості і є постійною величиною для кожного типу реле.

Рисунок 4.48. Схема перевірки реле потужності.

 

Для перевірки кутової характеристики користуються схемою, представленою на мал. 4.48. При незмінних величинах струму і напруги на реле (зручно брати номінальні величини струму і напруги) за допомогою фазорегулятора міняють кут зрушення між струмом і напругою від 0° до 360° і потім назад від 360° до 0°. При цьому спостерігають і фіксують значення кутів по фазометру, при яких реле замкне і розімкне свої контакти відповідно φ1 і φ2 Кут максимальної чутливості φм.г., тобто кут, на який зрушено щодо вектора Upлінію максимальних моментів в зоні спрацьовування реле, визначається або підрахунком, або графічним шляхом, як показано на мал. 4.47.

 

φм.г. = ( φ12)/2

Перевірку чутливості, яка характеризується мінімальною потужністю спрацьовування реле, проводять при номінальному струмі і при вугіллі між струмом і напругою, рівною φм.г. Чутливість лінійно залежить від кута затягування поворотної пружини і її значні відхилення указують на механічну несправність або наявність дефектів в регулюванні реле.

Потужність спрацьовування визначається як твір струму реле на напругу спрацьовування і не повинна перевищувати номінальних даних. Зменшуючи напругу до величини, при якій контакти реле розмикаються, визначають потужність повернення, а потім і коефіцієнт повернення, значення якого має бути не менше 0,9:

КВ = РВ / РСПР

де РВ і Рспар - відповідно потужності повернення і спрацьовування реле, Вт.

Коректування потужності спрацьовування проводиться зміною кута закручування протидіючої пружини. У реле РБМ-171, наприклад, він рівний 120°.

Реле опору. У пристроях защит тягових підстанцій найчастіше використовуються направлені реле опору типів КРС-131 і КРС-132.

Перевірка направлених реле опору складається з усунення самохода, перевірки допоміжних трансформаторів, регулювання уставок і визначення залежностей опору спрацьовування від кута між струмом і напругою і величини струму. При перевірці реле необхідно, щоб частота напруги, що живить регулювальні і навантаження пристрої, була в межах 49,5-50,5 Гц. Інакше сильно спотворюються результати вимірів.

Перевірка реле на наявність самохода і усунення його проводиться аналогічно реле потужності. Після перевірки на самоход пружина затягується на 25-30°.

Перевірка трансреакторов полягає у визначенні ЕДС вторинної обмотки. Первинні обмотки трансреактора включають послідовно і через них пропускають струм 5а. Напруга вимірюється вольтметром з великим внутрішнім опором.

Мінімальний внутрішній опір вольтметра не має бути менше 1000 Ом на 1 Ст.

Реле часу .У цих реле перевіряють напругу спрацьовування (ЕВ-217-ЭВ-247) і повернення (ЕВ-215-ЭВ-245), а також відповідність часу спрацьовування значенням, вказаним на шкалі.

Напруга спрацьовування визначається подачею на котушку реле поштовхом різної по величині напруги. Мінімальна напруга, при якій сердечник реле втягується, фіксується як напруга спрацьовування. Максимальна напруга, при якій сердечник повертається в початкове положення, називається напругою повернення.

У проміжних реле визначають напругу або струм (у реле, що мають серієсну котушку) спрацьовування і повернення.

У сигнальних реле перевіряють струм або напругу спрацьовування.

Після закінчення перевірки характеристик реле знов збирають всі ланцюги, що пов'язують пристрій, що перевіряється, з іншими, підключають жили кабелів до затисків на панелях шаф і перевіряють ізоляцію ланцюгів.

Ізоляцію схем вторинної комутації перевіряють разом зі всією апаратурою; перевірку проводять в два етапи.

На першому етапі перевірки вимірюють опір ізоляції мегаомметром на 500 В. При цьому перевіряють окремо кожен ланцюг (управління, захисту, сигналізації і т. д.) між струмоведучими частинами і «землею». Оскільки в більшості схем «плюс» і «мінус» через обмотки реле, опори, сигнальні лампи і так далі мають між собою електричні з'єднання, під'єднують виведення мегаомметра тільки до одного полюса ланцюга, що перевіряється. Такі ж виміри проводять після випробувань ізоляції ланцюгів. Опір ізоляції має бути не менше 1 МОм.

Рисунок 4.49. Схема прибору для випробовування ізоляції ланцюгів вторинної комутації: S – вимикач; FU1,FU2 – плавкі запобіжники; RR – регульований резистор; R1,R2 – резистори; Т – трансформатор; рА – міліамперметр; pV – вольтметр; SB – нажимний кнопочний вимикач

 

На другому етапі проводять випробування ізоляції ланцюгів. Випробуванню повергається кожен ланцюг даної схеми, виділений запобіжниками. Випробування проводиться спеціальним приладом, схема якого приведена на мал. 4.49. Для цього одне виведення установки заземляють, а іншою під'єднують до випробовуваного ланцюга і, плавно підвищуючи напругу до 1 кВ, вимірюють струм витоку протягом 1 міни, вважаючи з моменту досягнення напруги заданої величини. При пробоях або різких поштовхах струму витоку електричної енергії розділяють випробовувану схему на дрібніші елементи і повторюють випробування кожного елементу. Послідовно проводячи такі ділення і випробування, визначають і замінюють непридатні елементи схеми. Такий метод визначення місця пошкодження практично є єдиним, оскільки встановити місце пошкодження по звуку пробою або по розряду вдається досить рідко, на відміну від випробувань високовольтного устаткування.

Елементи і ланцюги з робочою напругою 60 В і нижче при даних перевірках виключаються. При випробуваннях слідує зашунтувати котушки приладів і апаратів, що мають малі номінальні струми (мікроамперметри, лампи і т. д.), що обереже їх від пошкодження при різкому збільшенні струму у момент пробою ізоляції.

Перевірку взаємодії елементів пристрою РЗА проводять при напрузі оперативного струму, рівній 0,8 номінального значення.

Особливу увагу звертають на відсутність обхідних ланцюгів; правильність роботи пристрою при різних положеннях накладок, перемикачів, випробувальних блоків, рубильників і др.; відсутність на рядах затисків пристрою сигналів, призначених для дії на інші пристрої, що знаходяться в роботі, що перевіряється.

Після того, як закінчені роботи по перевірці і регулюванню реле, вимірювальних трансформаторів і ланцюгів вторинної комутації, проводять перевірку взаємодії реле.

Перевірка взаємодії реле в схемі полягає у випробуванні дії кожного реле від руки шляхом замикання і розмикання його контактів. При цьому комутаційні апарати, на які діє даний захист, мають бути включені. Таким чином, відбувається повна імітація роботи захисту.

Одночасно із спостереженням за роботою реле ведеться спостереження за роботою аварійної і попереджувальної сигналізації і за чіткою роботою блінкерів.

Комплексна перевірка пристроїв проводиться при номінальній напрузі оперативного струму, штучній подачі на пристрій параметрів аварійного режиму, що перевіряється, від стороннього джерела, повністю зібраних ланцюгах і закритих кожухах реле. Передбачається надійне розмикання вихідних ланцюгів.

Перевірка полягає у вимірюванні повного часу дії кожному із ступенів пристрою і правильності дії сигналізації. При цьому перевіряють правильність поведінки пристроїв при імітації всіх можливих видів КЗ в зоні і поза зоною дії пристроїв.

Перевірку взаємодії змонтованого устаткування з іншими включеними в роботу пристроями захисту, електроавтоматики, управління, сигналізації проводять при номінальній напрузі оперативного струму.

Перевірку роботи всіх ланцюгів схеми приєднання при заданих уставках здійснюють прогрузкой первинним струмом від трансформаторів навантажень. Така перевірка дає надійнішу гарантію правильності струмових ланцюгів, оскільки в цьому випадку перевіряється справність самих трансформаторів струму. При цьому пристрій навантаження вибирається на струм, рівний або близький по величині номінальному струму трансформатора струму захисту, що перевіряється, або, при необхідності, рівним струму спрацьовування захисту. Пристрій навантаження підключається до первинних обмоткам трансформаторів струму (мал. 4.50), а для контролю його струму на виході через трансформатор струму (ТА) підключається амперметр рА.

За допомогою пристрою навантаження можна перевірити правильність підключення ТА. Для цього виводи їх первинних обмоток сполучають послідовно (мал. 4.51) і, підключаючи до них пристрій навантаження, пропускають через них певний струм. Після чого по величинах струмів у фазах струмових ланцюгів захисту і нульовому дроті судять про правильність або характер невірного з'єднання вторинних обмоток трансформаторів струму (таблиця. 4.16). Захист ЗЗП-1 (мал. 4.52) застосовується як направлений захист нульової послідовності для селективного відключення ВЛ ПЕ і ВЛ СЦБ при сумарному ємкісному струмі замикання на землю від 0,2 до 20 А. Захист реагує на струм і напругу нульової послідовності.

Рисунок 4.50. Прогрузка захисту первинним струмом.

 

 

Рисунок 4.51. Визначення несправності в зєднанні вторинної обмотки трансформаторів струму.

 

Перевірка і налаштування струмового захисту від однофазних замиканій на землю ЗЗП проводиться по схемі (мал. 4.53). Міліамперметром рА1 або рА2 визначуваний струм Ізм1. По ньому визначаємо розрахункове значення первинного струму ТА2:

 

Ірозрах = Ізм ∙W1

 

де W1 - число витків первинної обмотки ТA2.

 

 

Рисунок 4.52. Принципова схема захисту ЗЗП – 1.

Рисунок 4.53 Схема перевірки захисту ЗЗП - 1.

 

Для отримання необхідної чутливості захисту при використанні транзисторів з різними коефіцієнтами посилення опору R11 (див. мал. 4.52) для кожного зразка захисту підбираються індивідуально в межах 2,0-10 ком. За допомогою магазина опорів підбирають величину резистора, виконуючи при цьому умови, мінімального споживання потужності в ланцюзі змінного струму (3U0= 100 В; Uпіт = 26 В; φ = 90°) . Струми спрацьовування захисту на уставках «1»; «2»; «3» не повинні відрізнятися більш ніж на 20 % від значень, приведених в таблиці. 4.17.

Вимірюють напругу спрацьовування на всіх уставках (Ucp = 25-37 В), час спрацьовування ( tcp ≤ 0.045 c )і зону спрацьовування (180° ±20°). Виміри проводять при 3U0=100 Uпит = 26 В і φ = 90°. Кут максимальної чутливості визначається по формулі

 

φм.ч. = ( φ12)/2,

 

де φ1 і φ2 - межі зони спрацьовування.

Перед зняттям характеристик розмагнічують сердечник ТА2, для чого в первинній обмотці плавно збільшують струм до 9 А і потім плавно знижують до нуля, повторюючи вказану операцію 2-3 рази. Перед перевіркою слід перевірити температуру навколишнього середовища (вона має бути в межах 20 ± 5° З) і «прогріти» схему протягом 15 мін під номінальною напругою живлення.

Активний опір сполучних проводів між вторинною обмоткою ТА2 і комплектом захисту не повинен перевищувати 0,3 Ом. Якщо опір перевищує 0,3 Ом, то збільшують перетин сполучних проводів.

Визначають напругу на обмотці вихідного реле КL при подачі напруги 3U0 на затиски 8-70 захисту. Перевірка виконується плавним підйомом напруги від 0 до 100 В за відсутності струму в первинному ланцюзі ТА2 і знятій напрузі постійного струму. Постійна складова напруги на затисках 11-13, зміряна вольтметром з Rвн > 1000 Ом/в, не повинна перевищувати +2 В. При великих величинах перевіряють на відповідність технічним умовам транзистори VТЗ, VT4 і діоди VDЗ, VD4. Щоб уникнути пошкодження транзисторів не допускається подача напруги в ланцюг 3U0 більш 115в.

Зняття вольтамперних характеристик Iс.з. = f(3U0)при φ = 900 і Uпит = 24 В проводиться для трьох уставок при новому включенні, а при плановій перевірці - для робочої уставки. Уставка ЗЗП-1 залежить від параметрів ТA2 і може значно відрізнятися від даних на шкалі. Реле ЗЗП-1 вважається за справне, якщо його вольтамперні характеристики при напрузі 3U0= 100 В і 50 B відрізняються не більше ніж на 20 %. Ці ж характеристики дають можливість переконатися в працездатності схеми посилення VТЗ і VT4 на відкриття.

Рисунок 4.54. Перевірка захисту від замикання на землю в РУ - 3,3 кВ: 1 – внутрішній контур; 2 – зовнішній контур; КА1,КА2 – струмові реле земляного захисту; рА1,рА2,рА3 - амперметри

 

Перевірка захисту від замикання на «землю» в РУ-3, ЗkВ (земляного захисту) проводиться шляхом прогрузки силового ланцюга струмом від зварювального трансформатора, який включають між внутрішнім і зовнішнім контурами заземлення (мал. 4.54). Струм спрацьовування визначають по амперметрах рA1 і рA2 для декількох точок внутрішнього контура. Він не має бути більше 150 А.

Для забезпечення працездатності земляного захисту виключають замикання, що створюються оболонками кабелів між внутрішнім і зовнішнім контурами заземлення: кабелі укладають на конструкціях з ізолюючими прокладками. Тоді сумарний струм витоку не повинен перевищувати 50 % загального струму пристрою навантаження (по амперметру рA1).

Перед перевіркою необхідно ретельно оглянути з'єднання внутрішнього контура із зовнішнім, які проходять через реле заземлення. У разі розриву цих з'єднань весь струм піде по паразитних зв'язках і, якщо як останні опиниться броня кабеля, то вона може бути пошкоджена. Абсолютно неприпустимо вести перевірку на наявність струму, штучно розриваючи зв'язки із зовнішнім контуром, заземлення, що проходять через реле.

Струми уставок перевіряють, приєднавши до одного з реле оперативні ланцюги, прогружають захист до спрацьовування, користуючись тією ж схемою, що і при перевірці ізоляції контурів. Цю ж перевірку проводять, підключивши тільки друге реле. Величину струму спрацьовування фіксують. Струм уставки кожного реле має бути 150-200 А.

При періодичних оглядах пристроїв релейного захисту перевіряють стан апаратури і ланцюгів РЗА, клемних складок, випробувальних блоків, наявність на панелях написів, вказуючих їх призначення, а також наявність бирок на кабелях і проводах і написів на них, нагрів блоків живлення (для електронних защит), цілісність запобіжників.

Не рідше за один раз на місяць проводять огляд РЗА з періодичним випробуванням. При цьому виконують:

контрольні випробування защит з перекладом перемикачів дії защит на сигнал;

перевірку дії защит від кнопки їх контролю (для електронних защит);

перевірку переходу сигнальних крапок і пристроїв СЦБ на резервне живлення з попереднім відключенням фідера СЦБ на суміжній підстанції з АВР (для фідерів СЦБ).

Перший профілактичний контроль проводять протягом першого року після включення пристрою РЗА в експлуатацію з метою виявлення і усунення пріра-боточних відмов, що з'являються в початковий період експлуатації. Він складається з:

зовнішнього огляду;

вимірювання і випробування ізоляції. Допускається виконувати його мегаомметром на 2500 В замість випробування напругою 1000 В змінного струму;

попередньої перевірки заданих установок, яку проводять (при закритих кожухах реле) з метою визначення працездатності елементів і відхилення параметрів спрацьовувань від заданих.

Якщо при перевірці уставок параметри спрацьовування виходять за допустимі межі, проводиться ретельний аналіз причин відхилення і, при необхідності, часткове або повне розбирання, відновлення або заміна несправної апаратури, її частин.

При профілактичному відновленні, окрім перевірки електричних характеристик і взаємодії пристрою, що перевіряється, з іншими пристроями захисту, електроавтоматики, управління і сигналізації і дії пристрою на комутаційну апаратуру, проводять перевірку робочим струмом і напругою. Це перевірка роботи всіх ланцюгів приєднання при заданих установках навантаженням первинним струмом від трансформатора навантаження.

Профілактичне відновлення - це періодичне усунення наслідків зносу і старіння заміною або відновленням його елементів для запобігання виникненням поступових відмов. Для окремих елементів пристрою, схильних по тих або інших причинах прискореному (після порівняння з рештою елементів) зносу або старінню, в період між профілактичними відновленнями повинне проводитися додаткове часткове відновлення цих елементів.

Часткове профілактичне відновлення окремих елементів РЗА проводять в міру необхідності за наслідками проведення профілактичного контролю.

Позачергові і післяаварійні перевірки виконують в об'ємі профілактичного відновлення або перевірки при новому включенні залежно від розмірів необхідних змін, пошкоджень, несправностей.

Періодичність проведення технічного обслуговування пристроїв приведена в Інструкції [6].


Читайте також:

  1. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  2. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  3. АГЕНТ З ОРГАНІЗАЦІЇ ОБСЛУГОВУВАННЯ АВІАПЕРЕВЕЗЕНЬ
  4. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  5. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  6. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.
  7. Акустичні засоби|кошти| захисту
  8. Алгоритм моделювання систем масового обслуговування
  9. Аналіз технічного рівня підприємств побутового обслуговування.
  10. Багатоканальні системи масового обслуговування
  11. Базові напрями організації захисту інформації ІКСМ.
  12. Банк (філія) - учасник СЕП не має права передавати засоби захисту інформації іншій установі.




Переглядів: 5320

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поточний ремонт і випробування розрядників | Контроль нагріву контактних з'єднань

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.