Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Поточний ремонт і випробування розрядників

Огляди розрядників в процесі експлуатації проводять щодня. При цьому перевіряють їх зовнішній стан, справність приєднуючих і заземляючих шин, положення реєстраторів спрацьовування і фіксують свідчення їх лічильників. Розрядники на опорах оглядають в бінокль, упевнявшись, що трубка не має тріщин або слідів перекриття, а наконечник не зірваний.

Поточний ремонт розрядників змінного струму проводять 1 раз на 3 роки, а постійного струму - 1 раз на рік перед грозовим сезоном, суміщаючи ремонт і профілактичні випробування. Роботи виконуються бригадою у складі електромеханіка і електромонтера 4-го розряду (при випробуваннях - 5-го розряду).

При поточному ремонті розрядників:

записують свідчення реєстраторів спрацьовувань;

перевіряють стан розрядників, справність приєднуючих і заземляючих шин, всіх кріплень і екранних кілець, цілісність фарфорових покришок опорних ізоляторів, ізолюючих відтяжок, відсутність на поверхні розрядників сильних забрулнень або іржавих натікань, зсувів і зрушень арміровочних фланців по цементних швах і розтріскування емалевих покриттів цих швів;

проводять очищення від забруднень поверхні фарфорових сорочок опорних ізляторів і ізолюючих відтяжок, корпусів розрядників; визначають наявність тріщин і сколів, сумарна площа яких не повинна перевищувати при робочій напрузі 10 кВ - 2 см2 і 35 кВ - 3 см2 на одному корпусі, а також зламів щік дугогасячої камери і цементного закладення армованих фланців вентильних розрядників РВПК-3,3;

відновлюють емалеві покриття на цементних швах, забарвлення фланців і зеднуючих шин;

перевіряють цілісність і правильність дії реєстраторів спрацьовування;

проводять заміну вставок, що перегоріли, перевіряють цілісність гумового ущільнення запобіжного клапана розрядників РМБВ-3,3 і РМВУ-3,3.

Крім того, у розрядників РВПК-3,3 обережно, щоб не упустити кільцеві магніти, знімають верхню половину дугогасячої камери, а потім капроновою щіткою очищають обидві половини камери від пилу і нагари. Визначають стан електродів іскрового проміжку, які не повинні мати оплавлень і зіткнення з корпусом і лабіринтом дугогасячої камери. Блок нелінійних опорів розкривати забороняється.

Кріплення ошиновки і підстави розрядників перевіряють пробним підтяганням болтів, яке виконують плавно без ривків до зусилля близько 40 кгс, потім затягування послаблюють і затягують знов із зусиллям близько 20 кгс. Щільність контактного з'єднання перевіряють щупом завтовшки 0,02 мм.

При поточному ремонті трубчастих розрядників (із зняттям їх з опор) перевіряють: відсутність тріщин, розшарувань, слідів розрядів і іонізаційного розкладання ізольованої трубки і вимірюють її внутрішній діаметр, а також зазори внутрішнього і зовнішнього іскрових проміжків, після чого порівнюють їх з гранично допустимими значеннями. Вимірювання виконують штангенциркулем. Зони вихлопу трубчастих розрядників, встановлених на опори і закріплених за закритий кінець, не повинні перетинатися, в зонах не повинно бути проводів, елементів конструкцій, ізоляторів.

Несправні розрядники (з відкритим або зміщеним запобіжним клапаном, глибокими тріщинами в арміровочних швах, великими сколамі або тріщинами на фарфорових сорочках і ін.) мають бути замінені. Трубчасті розрядники замінюють новими, якщо внутрішній діаметр, заміряний при випробуваннях, перевищує первинний більш ніж на 40 %.

Якщо в процесі ремонту проводився розтин розрядника, то після ремонту він має бути випробуваний в об'ємі профілактичних випробувань. Поточний ремонт рогових розрядників перетворюючих агрегатів виконують 1 раз на місяць разом з перетворювачем. При цьому у розрядників з дугогасячими камерами і додатковим резистором знімають камеру, оглядають роги і, при необхідності, зачищають їх надфілем, а напливи знімають шабером. Потім за допомогою щупа перевіряють зазор іскрового проміжку, який повинен складати 1,25±0,5 мм, що відповідає пробивній напрузі 6-7 кв. При регулюванні зазору послаблюють болт, що кріпить нерухомий контакт, потім вставляють щуп в зазор між рогами, посувають рухомий ріг і закріплюють його, після чого камеру закривають. Цілісність резисторів опором 10-12 Ом перевіряють омметром. Крім того, візуально перевіряють те, що складається ізоляції ніхромових резисторів і поверхні резисторів з бетела. При виявленні тріщин, подряпин або сколов ізоляції її відновлюють за допомогою клеїв, лаків або епоксидних шпаклівок. Після закінчення ремонту на ошиновки в місцях з'єднань, губки раз'єднувачів, місця з'єднання ошиновок з апаратами наносять плівки термоіндикаторів, фарбу або наклеюють відпадаючі термореактивні покажчики.

Для захисту від перенапружень з боку контактної мережі до фідерів постійного струму 3,3 кВ підключають розрядники РМБВ, РМВУ, РВКУ. Підключення здійснюється через роговий розрядник, використовуваний як запобіжник, з відстанню між електродами 30+2 мм і плавкою вставкою з мідного дроту діаметром 0,4+0'6 мм.

Розрядник типу РВКУ-3,ЗБ01 встановлюють на вихідні опори фідерів 3,3 кВ і заземляють на них і підключають через плавку вставку, що закріплену на роговому розряднику і складається з двох мідних проволікав діаметром 0,7 мм. Розрядники, встановлені на фасаді будівлі, заземляють на внутрішній контур підстанції.

Непланові ремонти проводять за наслідками випробувань, а також у разі несправностей, що виникли в процесі експлуатації. Непланові випробування виконують, якщо спостерігаються частіші спрацьовування розрядників в порівнянні з подібними, працюючими в аналогічних умовах.

При капітальному ремонті розрядників проводять їх розбирання, чищення, ремонт або заміну несправних елементів, після чого випробовують. Ремонтні роботи необхідно проводити в спеціалізованих майстернях.

Рисунок 4.43. Схема вимірювання струмів провідності рохрядників.

Випробування вентильних розрядників проводяться при виводі в ремонт устаткування, до якого підключені розрядники, але не рідше за 1 раз в 8 років, при температурі не нижче +10 °С; при менших температурах зовнішнього повітря розрядники перед випробуваннями мають бути прогріті за допомогою повітродувок або занесені в приміщення на якийсь час не менше 10 годин. До складу випробувань входять наступні операції. Вимірювання опору ізоляції елементів розрядника виконують мегаомметром на 2500 В; величина опору ізоляції не нормується, але повинна відрізнятися не більше ніж на 30 % від попередніх вимірювань або даних пріємосдаточних випробувань.

Вимірювання струму провідності у розрядників з шунтуючими резисторами і струмів витоку у розрядників без них проводять випрямленою напругою по схемі, приведеній на мал. 4.43. Як джерело випрямленої напруги використовують установку АЇІ-70 з контрольною приставкою.

Величина пульсації випрямленої напруги допускається не більше 10 %. Тому при вимірюванні струмів провідності розрядників обов'язкове застосування згладжуючої ємкості С. Для виключення з результатів вимірювань струму витоку по поверхні ізолятора рекомендується застосовувати екранне кільце, яке є бандажем з двох-трьох витків гнучкого мідного дроту, накладений на фарфор ізолятора на відстані 10-20 мм від верхнього фланця ізолятора.

Струм провідності розрядника залежить від величини прикладеної напруги в третьому ступені, тому вимірювати і контролювати напругу необхідно тільки на стороні випрямленої напруги, для чого рекомендується використовувати кіловольтметр типу С-96. Величини випробувальної напруги при вимірюваннях струмів провідності або витоку розрядників приведені в Інструкції [6]. Там же приведені допустимі значення цих струмів. Слід мати на увазі, що норми на струми провідності даються, як правило, для температури +20 °С, при інших температурах величини струмів провідності слід перерахувати по формулі:

 

It = ( 1.06 ±0.003tзам )∙Iзм , мА,

 

де Ізам - температура, при якій проводилося вимірювання °С;

Ізм - струм провідності, зміряний при /зам, А.

Знак «мінус» в дужках використовується у випадку, якщо температура tзам вище +20 °С, знак «плюс» - при температурі нижче +20 °С.

Для вимірювання пробивної напруги при промисловій частоті збирають випробувальну схему (мал. 4.44) і прикладають до розрядника плавно наростаючу напругу. Час до пробою не повинен перевищувати 10 с. Величину пробивної напруги розрядника фіксують по спаду до нуля стрілки кіловольтметра (момент розряду конденсатора через розрядник). За пробивну напругу випробовуваного розрядника набувають середнього значення чотирьох останніх вимірювань з п'яти; при цьому ні в одному з вимірювань воно не повинне відрізнятися від нормованих меж більш ніж на 5 %.

Розрядники, що не пройшли випробування, замінюють.

Замість вентильних розрядників типу РВС і РВМГ на підстанціях можуть бути використані обмежувачі перенапружень ОПН-(110-220) Ухл.1, які за всіма основними показниками перевершують вказані апарати. Вони є розрядники без іскрових проміжків, в яких активна частина складається з металлооксидних нелінійних резисторів (МНР) з високолінійною вольтамперной характеристикою. Резистори розміщуються в корпусі з полімерного матеріалу, що витримує температуру навколишнього повітря від -50 °С до +40 °С. ОПН не вимагають якого-небудь обслуговування і контролю в експлуатації і лише 1 раз на 2 роки проводиться контроль тривалих струмів (струмів провідності). Величина допустимого струму коливається в межах 1 міліампера, яку заздалегідь перевіряють перед монтажем і порівнюють з паспортною.

Рисунок 4.44. Схема вимірювання пробивної напруги розрядника на змінному струмі частотою 50 Гц: 1 – регулятор напруги ЛАТР; 2 – випробувальний трансформатор; 3 – захисний резистор

( 10 кОм ); 4 – електростатичний вольтметр; 5 – вимірювальний трансформатор; 6 – розрядник, яки випробовується; 7 – вольтметр; 8 – реле струму РТ 40/10

 

По вказівці Департаменту електрифікації і електропостачання при введенні нових ділянок електрифікації, модернізації тягових підстанцій, ПС і ППС застосовують замість вілітових розрядників обмежувачі перенапружень на 3,3 кв.


Читайте також:

 1. Безпека під час обслуговування і ремонту автомобілей.
 2. Верхове обстеження, регулювання і ремонт контактної підвіски
 3. Верхове обстеження, регулювання і ремонт контактної підвіски
 4. Види і методи проведення ремонтів автомобілів
 5. Види ремонту
 6. Види технічного обслуговування і ремонту автомобілів
 7. Види технічного обслуговування і ремонту вагонів.
 8. Вилучення строкових вкладів відбувається шляхом переказу грошей на поточний (картковий) рахунок або готівкою із каси банку.
 9. ВИПРОБУВАННЯ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ СТАТИЧНИМ НАВАНТАЖЕННЯМ
 10. Випробування високовольтних вимикачів змінного струму
 11. Випробування відновлюваних виробів
 12. Випробування і визначення місць пошкодження кабелю
Переглядів: 3401

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поточний ремонт акумуляторних батарей | Технічне обслуговування пристроїв релейного захисту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.