Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Види ремонту

Системи технічного обслуговування і ремонту обладнання

Види організації ремонтного господарства

Існують три основних види організації виконання усіх ремонтних робіт
на підприємстві: -

- централізована організація - передбачає виконання усіх ремонтних ро­біт на заводі силами та засобами відділу головного механіка (ВГМ) та ремонтно-механічного цеху (РМЦ). Така організація є типовою дня підприємств з невели­кою кількістю обладнання ;

- децентралізованаорганізація виконання ремонтних робіт полягає в тому, що всі види ремонтних робіт - міжремонтне обслуговування, періодичні ремонти, в тому числі і капітальний ремонт, - здійснюють під керівництвом механіків цехів цеховими ремонтними бригадами. Ремонтно-механічний цех, який підпорядковується головному механіку, здійснює тільки капітальний ремонт складних агрегатів. Крім того, він виготовляє і відновлює для цехових ремонтних бригад деталі і складальні одиниці обладнання, виготовлення яких вимагає застосування обладнання, відсутнього у цехової ремонтної бригади.

- змішана організація - передбачає виконання всіх видів ремонту, крім капітального, ремонтними бригадами основних цехів. Капітальний ремонт здійснює ремонтно-механічний цех.

 

 

Ремонт обладнання на підприємстві повинен здійснюватися завчасно, до остаточного зносу машини і втрати можливості подальшої експлуатації.

Щоб запобігти прогресуючому зносу обладнання, підприємства запрова­джують систему планово-попереджувальних ремонтів (ППР). Термін та обсяг ремонтів за цією системою визначається заздалегідь спланованим графіком (планом). Періодичність ремонтів призначається у залежності від ресурсу часу, відпрацьованого обладнанням, що виключає виникнення аварійних ситуацій. Крім того така система дозволяє ремонтним та експлуатаційним службам завча­сно підготуватися до виведення верстата або агрегату з виробничого процесу.

Ремонт обладнання може бути плановим і виконуватися відповідно до графіка, або неплановим.

Плановий ремонт - це ремонт, передбачений раціональною системою технічного обслуговування і ремонту обладнання який виконується після встановле­ної нормами кількості годин, відпрацьованих обладнанням.

Вставка стор 5

 

 

Рисунок 1.1— Схема видів планових ремонтів

 

Неплановий ремонт - це ремонт передбачений раціональною системою технічного обслуговування і ремонту обладнання, що здійснюється у неплановому поряд­ку, при необхідності.

Неплановий ремонт включає виконання таких робіт : заміна деталей, що випадково вийшли з ладу або відновлення їх працездатності, поновлення випадкових порушень регулювання спряжень або вузлів. Такі ремонти повинні виконуватися без перерв у роботі обладнання, наприклад, під час обідньої перерви, в нічну зміну, у вихідні дні.

 

 

За складом та обсягом виконуваних робіт розрізняють види ремонту :

- поточний ремонт (малий і середній)

- капітальний ремонт

- аварійний ремонт

Поточний ремонт - це плановий ремонт, що виконується з метою гаран­тованого забезпечення працездатності обладнання протягом встановленої нор­мативами кількості годин роботи до наступного ремонту і полягає у заміні або відновленні окремих деталей чи окремих складальних одиниць та зв'язаних з цим демонтажу, складанні і регулюванні.

Капітальний ремонт - це плановий ремонт, що виконується з метою від­новлення експлуатаційних характеристик та гарантованого забезпечення праце­здатності обладнання протягом встановленої нормативами кількості годин робо­ти до наступного капітального ремонту.

При капітальному ремонті верстати розбирають і визначають дефекти де­талей та складальних одиниць. Після заміни деталей або їх відновлення здійс­нюють складання, регулювання та випробування верстата.

Аварійний ремонт - це неплановий ремонт, що зумовлюється дефектами конструкції або виготовлення верстата, дефектами попередніх ремонтів чи по­рушеннями правил експлуатації.

 


Читайте також:

  1. Безпека під час обслуговування і ремонту автомобілей.
  2. Види технічного обслуговування і ремонту автомобілів
  3. Види технічного обслуговування і ремонту вагонів.
  4. Витратні матеріали для ремонту обмоток електричних машин
  5. Вузловий метод ремонту обладнання
  6. Контроль і ревізія ремонту основних засобів
  7. Контроль якості здійснюється і на стадії підтримки досягнутого рівня якості, тобто контролюється також якість технічної експлуатації і ремонту побудованих об'єктів.
  8. Матеріали для ремонту електромереж.
  9. Нормативи технічного обслуговування і ремонту автомобілів
  10. Обкатку і випробування після ремонту
  11. Обкатку і випробування після ремонту




Переглядів: 8912

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Прайс лист на обслуговування та ремонт автомобілів | Структура і періодичність планових робіт з технічного обслуговування і ремонту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.