Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Як казати?

При розробці рекламного тексту спеціалісти (текстовики) повинні слідкувати деяким правилам:

·Говоріть просто.

·Говоріть цікаво.

·Говоріть прямо.

·Говоріть переконливо.

·Говоріть лише факти.

·Говоріть стисло.

·Будьте правдивими та благопристойними.

·Будьте не схожими на інших та оригінальними.

·Повторюйте найбільш важні комерційні аргументи.

·Намагайтесь звернути та утримати увагу.

·Говоріть читачу (слухачу), що він повинен робити.

·Уникайте прямих зрівнянь з конкурентами, не називайте їх по іменам.

На етапі розробки рекламного звертання треба враховувати дані про широту охоплення, частоту появи і силу сприяння реклами.

Під охопленням розуміється коло людей у рамках цільової аудиторії, підлеглих сприянню реклами за певний проміжок часу (у %). Важливо забезпечити охоплення найбільшого числа потенційних покупців з урахуванням виділених асигнувань.

Рекламодавець планує частоту появи реклами за певний проміжок часу у вибраному сегменті ринку, враховуючи силу сприяння контакту потенційного покупця з рекламою. Наприклад, телебачення має велику силу сприяння на аудиторію ніж рекламне повідомлення по радіо, так як на покупця сприяє поєднання звуку та зображення, кольору та руху.

На даному етапі розробки рекламної програми необхідно також використовувати знання теорії сприймання інформації, враховуючи конкретну ринкову ситуацію.

У начальному моменті сприяння на одиницю часу треба передавати більше число рекламних повідомлень. Це дозволить потенційним споживачам помітити рекламу, засвоїти її та сприйняти повністю або частково. Далі інтенсивність рекламування і навіть розміри оголошення потрібно знижувати до певного рівня. Як правило, перше повідомлення про товар попадає в сферу уваги тільки 30-50% адресатів. Потрібно опублікувати не менше трьох оголошень, для того, щоб їх прочитало більшість адресатів. Взаємозв’язок інтенсивності рекламування і забування інформації може бути представлен графічно (рис.17).

 

 

М

Забування інформації

 

 

Інтенсивність рекламування

 

Т

 

Рис.17. Графік взаємозв’язку інтенсивності рекламування та забува-

ння інформації (М - кількість інформації; Т – час)

 

Приблизний перелік інформації, яку необхідно використовувати рекламним агентствам чи опосередковано рекламодавцям при написанні рекламного тексту такий.

1.Найменування товарів.

2.Технічні характеристики.

3.Сфера використання.

4.Корисні властивості та переваги.

5.Задоволені потреби.

6.Ефективність використання.

7.Переваги.

При підготовці рекламного тексту треба звернути увагу на відображення у ньому особливостей рекламованого товару:

1.Зрівняльні переваги у порівнянні з уже наявними (низька ціна, економічність, більш високе виробництво, більш високий рівень задоволення потреб).

2.Єдність з морально-етичними цінностями потенційних споживачів.

3.Простота використання, тобто доступність для споживача щодо отримання максимального ефекту від використання товарів.

4.Универсальність, тобто широкі можливості використання товарів для різних цілей і в різних ситуаціях.

Вимоги до розробки реклами.Реклама має бути правдивою, конкретною, мати необхідну інформацію про об’єкти реклами та умови їх використання. Реклама не повинна містити текстових або образотворчих елементів, які можуть ввести в оману та надати привід для неправильного тлумачення рекламного повідомлення по відношенню до якості предмета реклами, ціни, умов придбання, сервісу.

Тексти або зображення реклам не повинні протистояти моральним нормам суспільства.

Реклама не може використовувати методи, які приводять до неусвідомлених проступків, що спекулюють на неусвідомленості або некомпетентності споживачів.

Реклама не повинна створювати враження про виключність предмета реклами, якщо одночасне наявність другого предмета (предметів) в сферах виробництва і обігу відповідають інтересам окремих груп та індивідуальних споживачів, їх потребам і матеріальним можливостям.

Реклама не повинна включати порівнянь з предметами аналогічного призначення, підкреслюючи переваги одного предмета в збиток другому.

Реклама продажу в кредит має включати ясний переказ умов продажу и оплати, перелік необхідних документів, розмірів внесків и т.ін.

Реклама товарів, які реалізуються за зниженими цінами, має включати чіткі відомості відносно нової ціни, місця реалізації, а також об’єктивно відображати позитивні характеристики таких товарів.

Реклама продуктів харчування і товарів санітарно-гігієнічного призначення не може вміщувати відомості про вплив того чи іншого продукту на здоров’я споживачів без відповідних рекомендацій медичної установи.

У рекламі можуть використовуватися відомості офіційних та інших осіб, представників науки, культури, мистецтва тільки за їх згодою.

Реклама не може використовувати фотографії людей без їх особової згоди. Якщо об’єктом зйомки є дитина, необхідна згода його батьків чи опікунів. У рекламі не допускається плагіат.

Реклама, адресована спеціалістам, може вміщувати наукові терміни, статистичні дані. В рекламі адресованій масовому споживачу, використання спеціальної термінології треба обмежувати. Велику допомогу в організації вітчизняного рекламного бізнесу може дати Міжнародний кодекс реклами, котрий був схвалений Виконавчим комітетом Міжнародної торгової палати у Парижі (1987 г.).

Кольорова гама рекламних оголошень.Об’єктом уваги групи спеціалістів у сфері соціальної психології, пропаганди, PR и рекламного дизайну стають рекламні кампанії тур операторів і агенств.

Аналіз проводиться в декілька етапів. На першому - оцінюється смислове навантаження оголошень. Далі шукається образне та кольорове наповнення матеріалів, що народжують емоціонально-асоціативний ряд. В кінці проводиться комплексна інформаційно-естетична експертиза, яка дозволяє встановити деякий середній рівень комплексного діяння реклами (наприклад, якого-небудь курорту) на аудиторію.

Оцінюється співвідношення чотирьох кольорових категорій.

Колір-рефлектор -самий яскоавий та інтенсивний колір оголошень, котрий, насамперед, кидається в очі і переважає у подсвідомості людини. Саме він викликає першу неконтрольовану реакцією (стоп-сигнал) і миттєві асоціації.

Колір-агресор -ним, як правило, виконані основні змістові елементи (крупні образи, які створюють композицію). Цей колір, який визиває емоції.

Колір-комунікатор -використовується в зображеннях логотипів, символів чи аспектів привабливої пропозиції (назви місць, види відпочинків, цінові параметри).

Колір-інформатор - використовується для докладної деталізації та описання об’єкта пропозиції, а також для переказу контактної інформації та інших подробиць.

Фоновий колір -створює контраст для всіх кольорових елементів публікації.

Паблик рілейшнз - комплекс заходів, направлених на створення доброго відношення громадськості до рекламодавця. Головна задача - створення організації високого престижу, пристойного образу, позитивної оцінки і довіри громадськості до продукції.

Виділяються такі засоби паблик рилейшнз:

1.Презентації, прес-конференції, симпозіуми.

2.Фінансування громадсько-корисних робіт.

3. Спонсорство.

4. Публікації редакційних матеріалів престижної направленості в ЗМІ.

Презентації, пресс-конференції, симпозіуми - спеціально організовані заходи рекламно-інформаційного характеру, на які запрошуються традиційні та потенційні ділові партнери і представники ЗМІ.

Фінансування громадсько-корисних робіт - цільовий безкоштовний грошовий внесок на проведення якогось громадсько-політичного або благодійного заходу з широким освітленням цього факту в ЗМІ.

Спонсорство - часткова участь у фінансуванні якихось культурно-масових заходів, з правом отримання певних рекламних послуг, зафіксованих у договорі з керівниками цих заходів.

Публікації матеріалів престижної направленості - пропаганда в ЗМІ відношення рекламодавця до загальнодержавних та світових проблем.

 

Контрольні питання:

1.Який вид реклами доцільно використовувати при просуванні технологічного обладнання?

2.Основна відмінність реклами від «паблік рілейшнз»?

3.Назвіть основні методи визначення обсягів асигнувань на рекламу.

Ключові слова: рекламодавець, рекламна агенція, засоби масової інформації.

Література:3,8.

 

 


Читайте також:

  1. Що казати?




Переглядів: 636

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Що казати? | Перелік теоретичних питань

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.