Часто залежить і від розмірів приміщення, у яких виступає оратор. Потрібно пам'ятати, що більше приміщення, то повільніше розповсюджуються звукові хвилі. Щоб вони не змішувалися, оратор повинен дати їм час для поширення. Тому у великих приміщеннях оратор повинен говорити повільніше, ніж у маленьких.
Правильне сприйняття аудиторією промови залежить і від темпуїї виголошення (тобто швидкості, з якою оратор вимовляє звуки, склади чи слова за одиницю часу). Оратора, який взяв неправильний темп, перестають слухати. Якщо промова виголошується занадто швидко, аудиторія не встигає сприймати почуте, втрачає стрижень розмови, а незабаром й інтерес до неї. Алє так само погано, якщо оратор говорить дуже повільно аудиторія випереджає його у сприйнятті інформації і ефект той самий: інтерес до промови втрачається. Найбільш оптимальний для сприйняття такий темп: від 120 до 150 слів за хвилину.
Контролюйте теситуру(діапазон) свого голосу. Дехто хоче говорити "не своїм голосом", наприклад, більш басистим, ніж є насправді. Виходить штучно, негарно. Висота голосу дана від природи, її треба використовувати такою, якою вона є. Діапазон голосу в людини звичайно становить 1,5-2 октави, але зазвичай людина говорить на 3-4-х нотах. Розширюйте діапазон свого голосу, але робити це потрібно поступово й повільно. Перехід від низького тону до високого і навпаки допомагає привернути увагу слухачів до певних місць промови.