Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Соціологічні виміри явної та латентної злочинності в Україні.

Злочинність - це соціальний та мов­ний конструкт: соціальний тому, що саме суспільство безпосередньо бере участь у створенні сьогоднішнього образу злочинності; мовний же тому, що певні стійкі суспільні уявлення зберігаються в мові

Латентна злочинність – її терміном позначають злочини, що скоювались однак не реєструються відповідними органами є три види:а) не заявлені потерпілими;б) не зареєстровані(коли заява є, але не реєструється);в)не встановлені(є злочин і реєстрація, але злочин піддається переєстрації.Вірогідні цифри щодо обсягів латентної злочинності є щодо першої групи.

Вцілому, останні 20 років злочинність в У. зростає. хоча є певні нюанси: в період з 1986 – по 1995р. злочинність в У. збільшилась більш, ніж в 2,5 разів, темпи – більш 11% щороку, пік припав на 1992р.(збільшення на 18%). В цей період був зафіксований найбільший коефіцієнт злочинності – 1245. Після цього злочинність в У. постійно падає. Найбільше скорочення спостерігається в 1999 – 2000р. Але, навіть, по абсолютними та відносними показниками, злочинність зросла в 2рази. Є сумніви, що дані офіційної статистики відповідають дійсності. Ці сумніви спричинені: 1) рівнем розкриття злочинності (менше 90%); 2) кількість розкриття злочинів зросла приблизно на 11%, а кількість самих злочинів – на 200%; 3) за даними досліджень, що охопили 23 найпоширеніших злочинів, рівень злочинності сягає не менше 30%. Найбільш часто злочини скоюють молоді люди (до 30р.) – більш, ніж 57%. Тут лідирують хакерство (100%), військові злочини, статева недоторканість особи (68%), проти власності (65%).

Незважаючи на уявлення про жінку, як про берегиню, аналіз ставлення жінок, що скоюють злочин, свідчить про протилежне – з’ясовується, що злочини, які вчинили жінки, розглядаються, як порушення моралі родинно-шлюбних відносин тих порядків, які освячені релігією, тому відносились до тяжких та суворо карались. Релігія завжди розглядає жінку, як активне начало(тілесне, пристрасне), тому формується уявлення про перебільшену схильність жінок до злочинної поведінки. Питома вага жінок, які вчинили злочини в У. не більше 17%. Коефіцієнт кримінальної активності у жінок у 6р. менше за показники активності чоловіків. Питома вага жінок серед засуджених приблизно 14%. Особливістю жіночої злочинності в У. є її підвищена схильність до зловживання спиртними напоями. Частка жінок, засуджених до позбавлення волі, яким суд призначив лікування, на 10% більше, ніж у чоловіків. 90% жінок, що вчинили вбивство на побутовому рівні були в стані алкогольного сп’яніння. Кожна 5-та жінка, яка відбуває покарання за вбивство і 3-тя за крадіжку – алкогольно залежні.

Жіноча злочинність являється насильницькоспрямованою. Найбільш питому вагу серед жінок насильницької злочинності є вбивства на сімейному підґрунті. Вцілому, виокремлюють 3 найбільш великих категорії засуджених жінок, які становлять найбільшу питому вагу в місцях позбавлення волі: злочини проти власності (10%), з наркотиками (30%), насильство (20%). Жінки, що скоюють злочин, зазвичай знаходяться в скрутному фінансовому становищі (45%).

Рецидивна злочинність молоді зростає щорічно на 7,5%. Серед цієї групи злочинців вищу освіту мають 0,4%, середню – 10%, незакінчену – 45%.

 

 

 




Переглядів: 640

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сучасний стан явної та латентної світової злочинності: головні тенденції розвитку та проблеми вимірювання. | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.