Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Дати загальну характеристику ансамблевого стилю «Бітлз», визначити особливості виконання кожного члена групи (пісня на вибір).

«Бітлз» - знаменита англійська рок – група, створена 1956 року у Ліверпулі.. «Beatles» в англійській мові має декілька значень і викликає різні асоціації. Одне з них — «удар, ритм, розмір, такт» або «колотити, стукати, відбивати такт». Інше значення слова з написанням через два «ее» — «жуки», або «киянка для забивання паль». На : американському жаргоні «беат» — це сенсаційне повідомлення, опубліковане в єдиній газеті. Отже, безліч смислових нюансів, що створюють імідж на­зви «ЖУКИ-УДАРНИКИ».

«Бітлз» — це група аматорська, її учасники, не маю­чи музичної освіти, грали на слух, імпровізували. Характерна особливість їхнього виконання — наявність поряд із експресивно пульсуючим бітом яс­ної, яскраво гармонізованої мелодії, що легко запам'ятовується. Музика «Бітлз» — не груба, не гучна. Неабиякої чарів­ності звучанню надавали чисті та дзвінкі тембри молодих голосів її учас­ників. Манері виконання притаманні тонкий смак, почуття міри. Стиль жва­вий, розкутий і життєрадісний. Саме завдяки цим якостям вони й гіпноти­зували слухачів. Тексти пісень також прості і зрозумілі, не банальні, а по­етичні. Найчастіше — це звичайні життєві теми — кохання, дружба. Пізніші аранжування пісень вирізня­лися розмаїтістю тембрів партитури: до інструментального акомпанементу до­лучалися струнні інструменти, гобой, кларнет, індійський ситар, труба, сак­софон, джаз- ансамбль тощо.

Склад вокально-інструменталь­ного квартету: Джон Леннон (ритм-гітара, вокал), Пол Маккартні(бас-гітара, вокал), Джорж Харрісон (гітара-соло, вокал), Рінго Старр (ударні).

Члени гру­пи «Бітлз» формувалися як музикан­ти в портовому місті Ліверпулі, де завжди зву­чала різна музика: і традиційний фоль­клор, і нові жанри — блюз, джаз, рок-н-рол, що по­трапляли сюди з різних куточків світу завдяки морякам. Група набула найвищої популярності, виконуючи пісні в стилі «біг-біт», і стала символом молодіжної музичної культури. З середини 60-х років ком­позиції і манера виконання «Бітлз» ста­ють складнішими і самобутнішими, су­часні тембро-ритмічні та акустичні прийоми поєднуються з мотивами ста­ровинного англійського баладного сти­лю, з прийомами класичної музики. До репертуару групи входили переваж­но пісні, написані Дж. Ленноном і П. Маккартні.

Перші виступи групи відбулися в Ліверпулі, перші гастролі — в західно­німецькому місті Гамбурзі, де 1961 р. вийшла й перша платівка «Бітлз». Уп­родовж десятиліття майже кожний новий диск або альбом групи отриму­вав перші місця в хіт-парадах Великої Британії, а потім й інших країн

Найпопулярнішу пісню-баладу Пола Маккартні «Yesterday» («Учора»), написану в 1965 р., протягом 10 років виконали 1186 різних співаків! Пісня «Мішель» мала 65 авторських версій. Набула популярності версія пісні «Wе Саn Wогк Іt Оиt» у виконанні амери­канської співачки українського поход­ження Мелані Сафка. Вершиною до­сягнення тандема Леннон — Маккартні вважають пісню «А Dау Іn Тhе Lіfе» («День у житті»), у фіналі якої грає 41 оркестрант. її вплив на людей кри­тики порівнюють із впливом картини Рафаеля «Останній суд». Останній концерт «Бітлз» відбувся 29 серпня 1966 р. на стадіоні в американському місті Сан-Францис­ко..

Останній альбом «Аbbеу Rоа» вийшов у 1969 році. Він призначався для прослуховування тільки на стерео­апаратурі. Остання пісня цього дис­ку називається «Тhе епd» («Кінець») — заключний акорд в історії ансамб­лю «Бітлз». Пісні чудово оркестровані. Вперше було використано синтезатор. Особливої популярності набула лірич­на пісня Джона Леннона «Весаusе» («Тому що»). На вершині популярності «Бітлз» знялися в кінофільмі «Вечір важкого дня» (1964) та «Допоможи!» (1965), а також озвучили своїми пісня­ми художній мультиплікаційний фільм «Жовтий підводний човен» (1968) — поетичний гімн проти війни.

«Бітлз» створили новий напрям у молодіжній музичній культурі, новий стиль. Вони поєднали класику і поп-музику, збагачуючи останню досягненнями професійної музичної композиції і гармонії, способами інструментування і прийомами виконання.




Переглядів: 766

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Схарактеризувати крито-мікенську культуру як підготовчий період давньогрецького мистецтва.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.