Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Схарактеризувати крито-мікенську культуру як підготовчий період давньогрецького мистецтва.

Антична доба - період якісних змін в історії людства, період народження нових форм суспільного і культурного життя. Античну культуру К. Ясперс відніс до „осьових культур", тобто тих, які здійснили прорив від міфу до логосу, від словесно - художньої творчості до поезії, риторики та витонченого мистецтва.

Термін „античний" (від лат. antiсus - давній) ввели італійські діячі епохи Відродження для позначення давньої греко - римської культури. Антична культура почала формуватись в суспільствах, які існували в ареалах Середземномор’я та Причорномор’я в період з III тис. до н.е. до середини V ст. н.е.

Визначальною у формуванні грецької культури стала межа ІІІ і II тисячоліть до н.е. Саме тоді на островах та узбережжі Егейського моря відбувається розвиток егейської, або крито-мінойської цивілізації, яку в XIX ст. відкрив англійський археолог А.Еванс. Це був ранній етап античного мистецтва. Для вчених тут ще багато, неясного, тому що критські письмена ще не розшифровані. її центрами спочатку були о. Крит, а пізніше стало місто Мікени. Критська культура уславилась вазовою керамікою; інша її унікальна ознака - палаци, які являли собою комплекси будівель, що об’єднувались навколо великого внутрішнього двору. Загальна площа такої споруди, зокрема, у Кноссі, становила близько 24 тис. кв. м. Кносський палац нагадує давньогрецький міф про лабіринт.

До кінця ХV ст. до н.е. критська культура з невідомих причин зазнала катастрофи, а мікенська культура ще деякий час існувала і досягла розквіту в ХVІ - XIII ст. до н.е. Символами мікенської культури теж стали палаци, але іншої мистецької форми. Насамперед це – потужні асиметричні цитаделі, які знаменували собою силу народу, його войовничість.

Приблизно в XI ст. до н.е. починається „смутний період" грецької історії внаслідок навали північних племен, озброєних залізом - дорійців. Разом з нею скінчилася й крито-мікенська культура, що була культурогенним ланцюгом, який поєднував крито-мікенську і наступну, грецьку культуру.

Падіння крито-мікенської цивілізації спричинило глибоку депресію, тому що дорійські племена стояли на значно нижчому ступені розвитку і потрібні були століття, щоб різнорідні суспільні і етнічні групи створили нову цивілізацію. Цей період „темних віків" ще називають гомерівським, оскільки про нього дізнаємося як з археологічних джерел, так і з епічних поем „Іліада" та „Одісея" Гомера. Суттєвим надбанням гомерівської доби стало володіння технікою оброблення заліза та створення хоч і примітивних, але створених на демократичних засадах держав - полісів, що в сукупності визначило подальший напрям і потужність творчих зусиль античної Греції.




Переглядів: 300

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Дати загальну характеристику ансамблевого стилю «Бітлз», визначити особливості виконання кожного члена групи (пісня на вибір). | У чому полягає значення музики В.А.Моцарта і Й. Штрауса для розвитку європейської і світової художньої культури? Аргументувати свою відповідь.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.