Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Найважливіші властивості кристалів

З макроскопічної точки зору кристалічна речовина має три основні властивості:

- однорідність;

- анізотропність;

- здатність самоогранятися.

Однорідність (ізотропність) – властивість фізичного тіла бути однаковим у всьому об’ємі. Виявляється в тому. що два однакових елементарних об’єму кристалічної речовини, однаково орієнтовані в просторі, але обрані в різних точках тіла, абсолютно однакові.

Анізотропність (відмінність властивостей у різних напрямках)– особливість однорідного тіла, що полягає в тому, що властивості тіла однакові по паралельним напрямкам але не однакові по непаралельним їм.

Анізотропність – закономірне явище обумовлене решіточною будовою. Теплове розширення графіту вздовж вертикальної вісі в 14 разів більше, ніж в поперечному напрямку. Кальцит (СаСО3) в поздовжньому напрямку при нагріванні розширяється, в поперечному стискається. Анізотропія механічних властивостей також очевидна. Приклад: слюда, гіпс, графіт - розщеплюються на тонкі пластинки, внаслідок шаруватої структури їх гратки.

Здатність самоогранятись – властивість кристалів приймати багатогранну специфічну форму при стаціонарних умовах їх росту.

Багатогранність кристалів визначається неоднаковістю швидкості їх росту в різних напрямках по різних площинах. Характер самоогранки визначається внутрішньою кристалічною структурою речовини.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Визначення, предмет та задачі кристалографії | Види твердої речовини та рідкі кристали

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.