Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Функції і символіка кольорів у системі естетичного сприйняття товарів

 


З найдавніших часів людина користується „мовою” кольорів. Це знайшло відображення у міфах і легендах майже всіх народів світу.

ЧЕРВОНИЙ КОЛІРздавна вважають синонімом чогось красивого. У багатьох народів для позначення червоного кольору і чогось гарного використовують одне й те ж слово. У полінезійців „червоний” — синонім слова „коханий”. У Китаї про щиру, відверту людину кажуть „червоне серце”, а серце підступної людини називають „чорним”.

Червоний колір асоціюється з кров'ю і вогнем. Він символізує радість, красу, любов і повноту, з іншого боку, — ворожнечу, помсту, війну. Червоний колір здавна пов'язують з агресивністю і сексуальними бажаннями. У прапорі він символізує бунт, революцію, боротьбу.

У багатьох племен Африки, Америки і Австралії воїни, готуючись до бою, розфарбовували тіло й обличчя червоним кольором. Карфагенці й спартанці вбирали під час війни червоний одяг. У Давньому Китаї повстанці називали себе „червоними воїнами”, „червоними списами” тощо.

Червоне позначає також владу, велич. У Візантії лише імператриця мала право носити червоні чобітки. Імператор підписувався пурпуровим чорнилом, сидів на пурпуровому троні.

Отже, червоний - це живий, неспокійний, гарячий і найактивніший, колір сили.

БІЛИЙ КОЛІРсимволізує чистоту, незаплямованість, невинність, чесноти, радість. Він асоціюється з денним світлом, явним, законним, щирим.

У Стародавньому Римі білі плаття носили весталки. Ще з античних часів білий колір означав відторгненість від мирського, прагнення духовної досконалості. У християнській традиції біле споріднене з божественним. У білому вбранні зображають ангелів, святих і праведників. У деяких народів білий одяг носили царі і жерці; таке вбрання символізувало урочистість і велич. В цілому, білий - це легкий, холодний колір.

ЖОВТИЙ КОЛІР -колір золота, застиглого сонячного світла. Жінки надають перевагу жовтому кольору. Нерідко жовтий колір — ознака знатних осіб. Наприклад, монгольські лами носять жовтий одяг і підперезуються жовтим поясом.

У деяких народів Азії жовтий колір — колір жалоби, скорботи, смутку. У Європі жовтий чи жовто-чорний прапор у середні віки означав карантин, а жовтий хрест — чуму. У слов'янських народів жовтий колір вважають кольором ревнощів, зради, а в Тибеті ревнощі називають „жовтим оком”. Отже, жовтий - це збуджуючий колір, колір веселощів, тепла, щастя.

СИНІЙ КОЛІРу багатьох народів символізує небо і вічність. Він також може символізувати доброту, вірність, а в геральдиці позначає цнотливість, чесність, добру славу і вірність. «Блакитна кров» вказує на шляхетне походження; англійці називають щирого протестанта «синій».

Синій колір близький до чорного і має схожі символічні значення. Він був жалобним у Давньому Єгипті і у деяких народів Південної Африки. Французи називають жах «синім страхом». У слов'янських народів синій колір означав сум, горе, асоціювався з бісівським світом. В цілому, синій - це холодний, свіжий, прозорий колір.

ЗЕЛЕНИЙ КОЛІР -колір трави і листя; символізує юність, надію, веселощі, хоча часом і незрілість. Зелений колір діє заспокійливо, але коли його надто багато — пригнічує.

В іранців зелений колір асоціюється як з бурхливим ростом і свіжістю, так і з нещастям, смутком, скорботою, тому про нещасливу людину кажуть „зелена нога”, а про цвинтар — „зелений будинок”. У середньовічній Європі блазні носили зелений з жовтим одяг, а банкрути в Німеччині повинні були надягати зелені шапки. Отже, зелений - це спокійний і свіжий колір, створює враження м’якості, спокою, символ радості, свіжості.

 




Переглядів: 865

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Колір та його роль у формуванні естетичних властивостей товарів | Психологічна дія кольору на людину

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.