Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Психологічна дія кольору на людину

 

Вчені розробили багато тестів, за допомогою яких можна визначити психологічний стан людини - на підставі того, які кольори їй подобаються, а
які — ні. Найвідоміший серед них — кольоровий тест Люшера, за яким часто оцінюють кандидатів на вакантну посаду. Найкращу характеристику дають людям, які шкалу приємності кольорів вибудовують за порядком кольорів веселки: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, голубий, синій, фіолетовий.

Американський психолог Бертольд Швар пропонує визначати психологічні властивості людини за забарвленням її автомобіля. Люди, які мають червоні і жовті машини, — оптимісти, люблять життя і почуваються щасливими. У зелених їздять любителі природи та реалісти, у синіх — люди з врівноваженим характером (сині автомобілі найрідше потрапляють в автокатастрофи). Власники білих автомобілів відрізняються консервативними поглядами. Чорні автомобілі зазвичай мають дуже ділові люди. Сіру чи сріблясту машину вибирає упевнена в собі людина, яка добре знає ціну собі та іншим. У коричневих і бежевих автомобілях їздять зразкові чоловіки та батьки.

Перевірити характер людини можна за настройками телевізора. Якщо у настройках телевізора переважає червоний колір, то його власник є довірливою, надто емоційною й агресивною людиною. Якщо переважає жовтий колір – це люди-оптимісти, що ставляться до тебе з довірою, часто усмішка на їхньому обличчі стає маскою, за якою приховується постійна внутрішня напруга. Якщо переважають синьо-зелені тони, це свідчить, що власник телевізора - людина нерішуча, із слабким характером. Вона стає небезпечною, коли хтось надумає стати на її шляху. Якщо ж на екрані телевізора переважає блакитний колір, це означає, що його власник лінивий, часто не знає міри у їжі, його легко підмовити на авантюру.


Вам найбільше подобається колір:

· Жовтий — ви відкрита людина, маєте багато різних інтересів, любите активний спосіб життя, завжди поспішаєте за чимось новим.

· Зелений — для вас характерна інтуїція, на вас завжди можна покластися.

· блакитний — живете як би всередині себе, ви дуже уважні у виборі друзів, боїтеся, щоб вас не використали у своїх цілях.

· Синій — ви ідеаліст, і у вас бурхливе життя.

· Фіолетовий — вас оточує аура таємничості, ви не нав'язуєтесь на контакти, проявляєте по відношенню до інших людей щирість та любов.

· Червоний — вимагаєте від життя все і знаєте, чого хочете.

· Помаранчевий — у вас теплий, сердечний характер, є схильність до заздрощів, можете бути геніальним фінансистом.

· Рожевий — часто поринаєте у відчай, настрій з будь-якого приводу різко міняється, з вас не вийде професійний дипломат.

· Бежевий — стоїте твердо на землі, врівноважені, на вас можна покластися, любите у всьому порядок.

· Коричневий — розумний дипломат, заради своєї вигоди нічого не здійснюєте, у вас незвичайна людська натура.

· оливковий — шукаєте опори в комусь сильному і почуття безпеки у всьому.

Кольори викликають відповідну фізіологічну дію на організм людини:

· інтенсивний червоний колір підвищує тиск крові;

· зелений колір спричиняє розширення капілярів, знижує тиск крові, знімає втому, заспокоює;

· жовтий колір стимулює діяльність мозку;

· голубий і фіолетовий кольори позитивно впливають на діяльність легенів і серця;

· сірий і чорний можуть викликати пригнічений стан.

       
 
 
   

 

 

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Функції і символіка кольорів у системі естетичного сприйняття товарів | Класифікація кольорів за їх психологічним впливом на людину

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.