Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Принцип інерції

У механіку цей принцип формулюється в такий спосіб. Тіло, на яке не діє ніяка сила, може рухатися тільки прямолінійно й рівномірно. Швидкість тіла не може змінитися, раз немає підстави для її зміни; не може змінитися положення тіла або кривизна його траєкторії, раз зовнішня причина не викликає їхньої зміни. Інертність визначається як властивість матеріального тіла, що проявляється в збереженні руху, чиненого при відсутності діючих сил, і в поступовій зміні цього руху із часом, коли на тіло починають діяти сили.

У сучасній фізиці тривають дотепер багаторічні дискусії про інерційні властивості матерії й про те, що є кількісним заходом інерції всієї матерії. З'являються думки, що " у сучасній фізиці немає навіть поняття інерційних властивостей матерії взагалі; уважається, що інерція властива не всієї матерії, а тільки механічному руху"[17]. Робляться висновки про те, що заходом інерції всієї матерії, тобто її руху, є маса. З таким твердженням не можна погодитися, якщо в поняття маси вкладати зміст кількісного заходу механічної взаємодії у вигляді зіткнень, що рухаються тел.

Для розв'язку розглянутої проблеми слід прийняти, як основу, відоме положення в сучасній фізиці. Усі зміни в природі ( матеріальному світі) можуть відбуватися тільки при наявності інерційних впливів. "Явище інерції властиве всім розділам класичної й сучасної фізики, а отже усьому матеріальному світу й не тільки матеріальному"[18].

Процес прояву інерційних властивостей складається з інерційного впливу й опору йому середовища, підданої впливу. Якщо говорити про інерцію як про основну властивість матерії, то слід зазначити, що інерція це взагалі властивість матеріальної субстанції чинити опір переходу з одного стану матерії, що рухається, в інший стан. Цей опір виражається в тому, що зміна зовнішнього впливу не є миттєвим. Чим більше інерція, тим більше часу потрібно для переходу.

Заходом інерції всієї матерії є маса, але не в її спрощенім механічнім розумінні, а маса як еквівалент (кількісний захід) електромагнітного впливу будь-якого структурного утвору матерії. Сутність і механізм такого впливу описані далі.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Впливи й взаємодії в природі | Рівняння збереження субстанції

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.