Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Теоретичні відомості

Фізичні процеси, що проходять у колах змінного струму, відрізняються від процесів, які відбуваються в колах постійного струму. Оскільки математичні методи для розрахунку кіл змінного струму застосувати складно, ці кола досліджують експериментально, використовуючи побудову різних графіків. Найбільш зручними з них є векторні діаграми. З їх допомогою відображають співвідношення між діючими значеннями напруг і струмів. Будуючи векторні діаграми у відповідному масштабі, можна виконувати електричні розрахунки.

Усі елементи в колах змінного струму поділяються на активні та реактивні.

Активним елементомвважається той, при проходженні змінного електричного струму через який жодних індуктивних або ємнісних процесів у ньому не відбувається. При цьому векторна діаграма кола має вигляд; показаний на рис. 1, а.

До реактивних елементівналежать конденсатори та індуктивні котушки. Останні при вмиканні їх у коло змінного струму спричиняють зсув напруги відносно струму на кут 90° (рис. 1,б).

Векторну діаграму кола, що складається з активного опору та індуктивної котушки (рис. 1,в), зображено на рис. 1,г. Загальна напруга на вході цього кола визначається виразом:

 

 

 

Рисунок 1

Повний опір кола:

Де – його активна,

a – індуктивна складові.

Повну потужність кола можна розрахувати за формулою:

де

P=Ua · I – активна,

а QL - індуктивна потужності.

Струм у колі визначається виразом :
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лабораторна робота № 2 | Порядок виконання роботи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.