Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Теоретичні відомості


У промисловості застосовується трифазний струм, який виробляють трифазні генератори, що мають три обмотки, зсунуті одна відносно одної на кут 120°. Ці обмотки можна ввімкнути за двома схемами, з'єднавши їх зіркою або трикутником.

 

Рисунок 1

Зіркою називається таке з'єднання обмоток, при якому початки їх з'єднано в одну точку. Від цієї точки відводиться провід, що називається нульовим.

Три проводи, які залишилися й використовуються для відведення трифазного струму, називаються лінійними (рис.1,а).

Напруга між будь-яким із трьох лінійних і нульовим проводами (UA, UB UС)називається фазною.Ця напруга дорівнює 220 В. Напруга між будь-якими двома лінійними проводами називається лінійною (UАВ,UСА, UВС) - вона дорівнює 380В.

Лінійна та фазна напруги пов'язані між собою співвідношенням При з'єднанні споживачів зіркою струми у підвідних проводах (лінійні струми IАІВІС)стають одночасно також струмами споживачів відповідних фаз, тобто фазними струмами Iф. Тому при з'єднанні споживачів зіркою виконується рівність Iл =Iф Якщо повні опори ZА , ZB, ZСокремих споживачів рівні між собою (ZA= ZB = ZC),а кути зсуву фаз між фазними напругами та відповідними фазними струмами (рис.1, б) однакові (φл = φд = φс),то таке навантаження називається симетричним, або рівномірним. У цьому разі струм у нульовому проводі I0 = 0, що дає змогу трифазну лінію виконати три провідною.

Якщо ж указані рівності не додержуються, тобто до трифазної системи приєднано три різних за опором споживачі, то таке навантаження називається несиметричним, або нерівномірним.

При цьому в кожній фазі та в кожному лінійному проводі проходять різні за значенням і кутом зсуву фаз струми, симетрія порушується й у нульовому проводі виникає струм I0, який дорівнює геометричній сумі струмів трьох фаз.

При несиметричному навантаженні забезпечується незалежність режиму роботи однієї фази споживачів електричної енергії від іншої, тому що в цьому разі при будь-яких навантаженнях фаз систем залишається симетричною. Тому там, де навантаження фаз несиметричне (освітлення, нагрівальні прилади, побутова апаратура та ін.), застосовується з'єднання споживачів зіркою з нульовим проводом. При обриві нульового проводу нормальний режим роботи трифазної мережі порушується: фазні струми змінюються й розподіляються так, щоб сума їх дорівнювала нулю. Це призводить до спотворення симетрії фазних напруг, внаслідок чого споживачі опиняються під напругами, що відрізняються від номінального значення фазної напруги

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лабораторна робота № 3 | Порядок виконання роботи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.