Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Головне меню

 

Для входу в головне меню можна натиснути клавішу F10. У результаті на одному з елементів меню з'явиться підсвічений курсор. Вибір потрібного елемента меню можна здійснити двома способами:

a) Переміщення курсору до потрібного елемента меню і натискання клавіші Enter;

b) Натискання клавіші з першою буквою потрібного елементу меню.

Після вибору елемента головного меню на екрані з'являється спадаюче меню, зі списком пунктів цього меню, на одному з яких буде підсвічений курсор. Вибрати потрібний пункт меню можна такими ж двома способами.

Перервати будь-яку дію при роботі з меню можна, натиснувши клавішу ESC. Виконання деяких пунктів меню в даний момент стає неможливим. У цьому випадку немає букв, виділених іншим кольором, і курсор має інший колір.

Деякі пункти підменю можуть мати свої підменю, що розширюють деталі цього пункту. Такі пункти меню відзначені темним трикутником праворуч. Деякі пункти підменю мають праворуч ключі On/Off. Змінити стан можна, підвівши курсор до цього пункту меню і натиснувши клавішу Enter.

Якщо за пунктом спадаючого підменю буде три крапки, то в результаті вибору цього пункту на екрані з'явиться блок чи вікно діалогу. При роботі в блоці діалогу можна користуватися п'ятьма основними засобами керування:

1) кнопками селективними – це кнопки, що взаємно виключають варіанти вибору, у зв'язку з чим, ці кнопки завжди поєднуються на екрані в логічно зв'язані групи, і в кожен момент у будь-якій окремо узятій групі в стані On може бути тільки одна кнопка;

2) кнопками тригерними – при виборі якої усередині її з'являється символ Х, що вказує, що параметр, що відповідає даній кнопці, встановлений у стан On;

3) кнопками дії – це кнопки OK, CANCEL, HELP;

4) блоками введення – вони дозволяють уводити текст і використовувати велику частину клавіш редагування тексту;

5) блоками списку – дозволяють за допомогою курсору вибрати потрібний елемент зі списку.

Для переходу по блоках використовується кнопка Tab.

 

Опис елементів головного меню:

Системне меню

Найшвидшим способом звернутися до системного меню є використання комбінацій клавішAlt+пробіл.

Repaint Desktop (Відновити робочу область) – перемальовує зображення на екрані. {Це може знадобитися, наприклад, у тому випадку, якщо якась програма залишила на екрані «сміття» у результаті роботи програми, особливо при прямій роботі з відеопам'яттю.}

Нижче в системному меню знаходяться імена всіх тих програм, що інсталювались за допомогою блоку діалогу Transfer (з Options).

FILE

Дане меню дозволяє відкривати і створювати файли програм у вікнах редагування.

New (Новий) – дозволяє відкривати нове вікно редагування зі стандартним ім'ям NONAMExx.C (де замість букв хх задається число в діапазоні від 0 до99).

Open (Відкрити) – відображає блок діалогу, призначеного для вибору файлів, щоб можна було вибрати файл програми, що буде відкритий у вікні редагування.

Save (Зберегти) – здійснює запис на диск того файлу, що знаходиться в активному вікні редагування.

Save as (Зберегти під ім'ям) - дозволяє зберегти файл в активному вікні редагування під іншим ім'ям, в іншій чи директорії на іншому дисководу.

Save all (Зберегти усі) – діє аналогічно команді Save з тим виключенням, що вона здійснює запис на диск змісту всіх модифікованих файлів, а не тільки того файлу, що знаходиться в активному вікні редагування.

Chandge Dir (Змінити директорію) – дозволяє задати ідентифікатор дисковода та ім'я директорії, які варто зробити поточними. Поточною директорією є та директорія, що використовується системою Borland С++ для збереження файлів і пошуку файлів.

Print (Печать) – дозволяє надрукувати вміст активного вікна редагування.

DOS Shell (Вихід в оболонку DOS) – дозволяє тимчасово вийти із системи Borland С++, щоб виконати команду DOS чи запустити яку-небудь програму. Для того щоб повернутися в систему Borland С++, необхідно ввести з клавіатури EXIT і натиснути клавішу Enter.

Quit (Вийти) – здійснює вихід із системи Borland С++.

 

EDIT

Дане меню дозволяє виконувати вирізання, копіювання і вставку тексту у вікнах редагування.

Undo (Відновити) – скасовує дію останньої команди редагування, що була застосована до якого-небудь рядка.

Redo (Повторити) – повторює дію останньої команди редагування.

Cut (Вирізувати) - видаляє виділений фрагмент тексту з вашого документу і заносить його в текстовий буфер.

Copy (Копіювати) - залишає виділений текст недоторканим, але заносить у текстовий буфер точну копію цього тексту. Можна скопіювати текст із вікна Help.

Paste (Вставити) – вставляє текст, розташований у текстовому буфері, у поточне вікно в ту позицію, де розташовується курсор.

Clear (Стерти) – видаляє обраний фрагмент тексту, але не заносить його в текстовий буфер.

Copy example (Скопіювати приклад) – копіює попередньо обраний у вікні Help текст приклада у вікно clipboard (текстовий буфер).

Show clipboard (Показати вміст текстового буфера) – відкриває вікно clipboard, у якому зберігаються фрагменти тексту, відсіченого чи скопійованого з інших вікон.

 

SEARCH

Меню Пошук дозволяє здійснювати пошук тексту, оголошення функцій, місця розташування помилок у ваших файлах.

Find (Знайти) – відображає блок діалогу Знайти, що дозволяє ввести зразок для пошуку і задати параметри, що роблять вплив на процес пошуку.

Replace (Замінити) – відображає блок діалогу, що дозволяє вводити шуканий текст і текст, на який його варто замінити.

Search again (Повторити пошук) – повторює дія останньої команди Find чи останньої команди Replace.

Go to line number (Перейти до рядка з номером) – запитує номер того рядка, до якої потрібно здійснити перехід. Система Borland С++ відображає поточний номер рядка і номер стовпця в лівому нижньому куті кожного вікна редагування.

Previous error (Попередня помилка) – переміщає курсор на позицію виникнення попереднього повідомлення про чи помилку попереджуючого повідомлення.

Next error (Наступна помилка) – переміщає курсор на позицію виникнення наступного повідомлення чи помилку попереджуючого повідомлення. Ця команда буває доступною тільки в тому випадку, якщо у вікні Повідомлень є повідомлення, з якими зв'язані які-небудь номери рядків.

Locate function (Місце розташування функції) – відображає блок діалогу, у який ви повинні ввести ім'я шуканої функції. Дана команда виявляється доступної тільки в період проведення сеансу налагодження.

 

RUN

Меню Виконання містить команди, що здійснюють виконання програми, а також ініціалізують і завершують сеанс налагодження.

Run здійснює виконання програми, використовуючи ті аргументи, що передані програмі за допомогою команди Аргументи (меню Виконання).

Program reset (Реініціалізація програми) – припиняє поточний сеанс налагодження, звільняє пам'ять, що була виділена програмі, і закриває усі відкриті файли, що використовувалися в програмі. Цією командою варто користатися також у тому випадку, якщо здійснюється налагодження і виявляється недостача пам'яті для виконання програми чи переносу виклику оболонки DOS.

Go to cursor (Виконати до курсору) – здійснює виконання програми від маркера виконання (рядка, що виділений за допомогою світлового маркера у вихідному коді) до того рядка, у якому розташовано курсор у поточному вікні редагування.

Trace into (Входження при трасуванні) – здійснює пооператорне виконання програми. Коли при операторному виконанні здійснюється виклик якої-небудь функції, то буде виконуватися кожен оператор цієї функції замість того, щоб виконати цю функцію за один крок.

Step over (Однокрокове виконання функції) – виконує наступний оператор у поточній функції. Вона не здійснює трасуючого входження у виклики функцій більш низького рівня, навіть у тому випадку, якщо вони доступні налагоджетелю.

Arguments (Аргументи) – дозволяє задавати виконуваній програмі аргументи командного рядка в точності так само, як якби вони вводилися в командному рядку DOS. Команди перепризначення DOS будуть ігноруватися. Коли вибираєте дану команду, з'являється блок діалогу з одним єдиним блоком уведення.

 




Переглядів: 440

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Компоненти інтегрованого середовища | COMPILE

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.