Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Оператор break

Оператор break забезпечує припинення виконання операторів switch, do, for, while. Після виконання оператора break керування передається оператору, що розташований за перерваним.

Оператор for

Оператор for - це найбільш загальний спосіб організації циклу. Він має наступний формат:

For (вираз 1; вираз 2; вираз 3) тіло

Вираз 1 звичайно використовується для встановлення початкового значення змінних, керуючих циклом. Вираз 2 - це вираз, що визначає умову, при якої тіло циклу буде виконуватися. Вираз 3 визначає зміну перемінних, керуючих циклом після кожного виконання тіла циклу.

Схема виконання оператора for:

1. Обчислюється значення виразу 1.

2. Обчислюється значення виразу 2.

3. Якщо значення виразу 2 відмінно від нуля (істина), виконується тіло циклу, обчислюється значення виразу 3 і здійснюється перехід до пункту 2, якщо значення виразу 2 дорівнює нулю (неправда), то керування передається на оператор, що розташований за оператором for.

Істотно те, що перевірка умови завжди виконується на початку циклу. Це значить, що тіло циклу може жодного разу не виконатися, якщо умова виконання відразу буде помилковою.

Приклад:

int main()

{ int top, bot;

char string[100], temp;

for ( top=0, bot=100 ; top < bot ; top++, bot--)

{ temp=string[top];

string[bot]=temp;

}

return 0;

}

У цьому прикладі, що реалізує запис рядка символів у зворотному порядку, для керування циклом використовуються дві перемінні top і bot. Відзначимо, що на місці вираз 1 і вираз 3 тут використовуються кілька виразів, записаних через кому, і виконуваних послідовно.

Іншим варіантом використання оператора for є нескінченний цикл. Для організації такого циклу можна використовувати порожній умовний вираз, а для виходу з циклу звичайно використовують додаткову умову та оператор break.

Приклад:

for (;;)

{ ...

... break;

...

}

Тому що відповідно до синтаксису мови СІ оператор може бути порожнім, тіло оператора for також може бути порожнім. Така форма оператора може бути використана для організації пошуку.

Оператор goto

Використання оператора безумовного переходу goto у практиці програмування мовою СІ настійно не рекомендується, тому що він утрудняє розуміння програм і можливість їхніх модифікацій.

Формат цього оператора наступний:

goto ім'я - мітки;

...

ім'я - мітки: оператор;

Оператор goto передає керування на оператор, позначений міткою ім'я - мітки. Позначений оператор повинний знаходитися в тій же функції, що й оператор goto, а використовувана мітка повинна бути унікальною, тобто одне ім'я - мітки не може бути використане для різних операторів програми. Ім'я - мітки - це ідентифікатор.

Будь-який оператор у складному операторі може мати свою мітку. Використовуючи оператор goto, можна передавати керування всередину складного оператора. Але потрібно бути обережним при вході в складний оператор, що містить оголошення змінних з ініціалізацією, тому що оголошення розташовуються перед виконуваними операторами і значення оголошених змінних при такому переході будуть не визначені.




Переглядів: 481

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Switch ( вираз ) | Зразок виконання завдання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.