Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Методика оцінювання ризику неплатежів за товар

Аналіз кредитоспроможності і оцінка ризику неповернення кредиту може здійснюватись за системою показників кредитоспроможності, що характеризують такі сторони діяльності: дієздатність, репутацію, капітал, наявність забезпечення кредиту тощо. Вибір показників кредитоспроможності здійснюється залежно від кількості експертів методами рангової кореляції та парних порівнянь.

Пропонується система показників кредитоспроможності, в якій основну увагу приділено показникам, що характеризують перспективи роботи підприємств, яким надається відстрочка платежу (комерційний кредит). При цьому дослідження проводиться за двома напрямами – аналізу балансу на ліквідність і розрахунку очікуваних доходів, який доповнюється оцінкою можливості їх одержання.

Одним з показників, що характеризують підприємство з цього боку, виступає коефіцієнт незалежності. Він дозволяє оцінити частку власника у загальній вартості майна фірми і обчислюється як відношення величини джерел власних коштів до загальної суми балансу. В більшості розвинених країн вважається, що коли цей коефіцієнт є вищим 0,5, то ризик кредиторів зведено до мінімуму: продавши половину майна, сформованого за рахунок власних коштів, підприємство може погасити свої боргові зобов’язання.

Коефіцієнт незалежності дає якісну картину фінансової стабільності та солідності досліджуваного підприємства.

Для оцінки очікуваних доходів пропонується показник достатності очікуваних доходів підприємства для виконання ним своїх зобов’язань, який може варіювати в межах від 0 (є недостатнім) до 1 (є повністю достатнім). Проміжне значення цей показник може набувати у випадках, коли експерт, який оцінює, неповністю впевнений у можливості досягнення обстежуваним підприємством намічених результатів.

Репутацію фірми пропонується організувати за кількома напрямами: 1) особисті контакти з його керівництвом і співробітниками, інша побічна інформація допомагає визначити моральні її якості і ділову активність 2) з’ясування наявного досвіду фірми з банками, постачальниками дозволяє визначити його акуратність у додержанні умов договорів 3) аналіз грамотності складання звітних документів дає уявлення про рівень організації на цьому підприємстві облікової і аналітичної роботи. Подібна інформація якісно не чітка, виражена в термінах природної мови, через що оцінити її чіткими тематичними критеріями неможливо. Тому, пропонується описувати названий показник за допомогою функції належності, що має граничні значення 0 (негативна репутація), 1 (позитивна). Проміжні значення свідчать про міру відповідності об’єкта поняттю, зміст якого формалізується нечіткою множиною.

Для визначення показника конкурентоздатності продукції, що виготовляється, необхідно враховувати її відповідність світовим стандартам якості, співвідношення попиту і пропозиції щодо подібних її видів, можливість її реалізації з врахуванням запланованого рівня цін і майбутніх змін у платоспроможному попиті на відповідні види продукції. Цей показник також можна оцінювати за допомогою функції належності в межах від 0 до 1 (дефіцитна продукція). Проміжні значення свідчать про рівень цього показника, що склався для всіх видів продукції, яка виробляється підприємством, що аналізується.

В результаті запропонований приблизний перелік показників, які можуть бути використані для оцінки кредитоспроможності підприємства (табл. В 2).

Таблиця В2

Показники кредитоспроможності підприємства і межі їх зміни

 

Назва показника Межі зміни
Коефіцієнт ліквідності балансу 0….∞
Коефіцієнт незалежності 0….1
Достатність доходів 0….1
Репутація 0….1
Конкурентоздатність продукції 0….1

Якщо значення вказаних показників наближається до 0, ризик неплатежів є високим, якщо коливається в межах 0,4-0,6 – помірним, якщо наближається до 1 –низьким.




Переглядів: 269

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Методика оцінювання ризику падіння цін на товар | Інші методики самостійно опрацьовані студентом.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.