Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Психоаналіз в політиці (концепція Г. Лассуела)

Проблема компенсації реальних чи уявних дефектів особистості була поставлена ​​ще «соратником» З. Фрейда А. Адлером. Ця ідея отримала свій більш повний розвиток в роботах Г. Лассуелла. Відповідно до його концепції, людина для компенсації низької самооцінки прагне до влади як засобу такої компенсації. Таким чином, самооцінка, будучи не адекватною, може стимулювати поведінку людини відносно політично релевантних цілей - влади, досягнень, контролю та інших.

Увага Г. Лассуелла була прикута до розвитку уявлень людини про саму себе, ступеня розвитку і якості самооцінки та їх втілення в політичній поведінці. Його гіпотеза полягала в тому, що деякі люди мають надзвичайно сильну потребу у владі чи інших особистісних цінностях, таких як прихильність, повагу, як в засобах компенсації травмованої або неадекватної самооцінки. Особисті «цінності» або потреби такого роду можуть бути розглянуті як его-мотиви, оскільки вони частина его-системи особистості.

А. Джордж в одній зі своїх робіт продовжив лінію міркування Г. Лассуелла про прагнення до влади як компенсації низької самооцінки. Він детально розглянув можливу структуру низької самооцінки і вважає, що низьку самооцінку можуть становити п'ять суб'єктивних негативних почуттів щодо себе в різних їх комбінаціях:

1) почуття власної неважливості, незначності;

2) почуття моральної неповноцінності;

3) відчуття слабкості;

4) почуття посередності;

5) почуття інтелектуальної неадекватності.

Вже після того, як Г. Лассуелл привернув увагу політологів і політичних психологів до ролі самооцінки в політичній поведінці лідера, з'явився цілий ряд досліджень, присвячених поданням політика про себе.

Політичний лідер в будь-якій ситуації за рідкісним винятком поводиться відповідно до власної Я-концепції. Поведінка його залежить від того, ким і як він себе усвідомлює, як він порівнює себе з тими, з ким він взаємодіє.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Н. Макіавеллі та його внесок у політичну психологію | Матриця базових стратегій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.