Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Бойовий номер, корабельні розписи - … 30 хв.

Висновки та відповіді на запитання … - 10 хв.

В с т у п

Військово-Морські Сили Збройних Сил України (далі може використо-вуватися - Військово-Морські Сили) – це вид Збройних Сил України, який від-повідно до чинного законодавства виконує покладені на нього завдання щодо оборони України, захисту її суверені­тету, територіальної цілісності та недоторканності.

Військовий корабель – це корабель (судно), що належить до Військово-Морських Сил. має зовнішні розпізнавальні знаки державної належності і є під командуванням офіцера (мічмана), який перебуває на військовій службі в Збройних Силах України.

Надводні кораблі, підводні човни, кораблі спеціального призначення, морські та рейдові судна забез­печення, а також їхні катери та шлюпки несуть прапор Військово-Морських Сил Збройних Сил України, який визначає державну належність корабля. Кораблі, що будуються, від початку розміщення на них особового складу несуть Державний Прапор України, піднятий на кормовому флагштоку (на гафелі).

Прапор Військово-Морських Сил Збройних Сил України, піднятий на кораблі Військово-Морських Сил, є його Бойовим Прапором. Він символізує недотор­канність і готовність корабля захищати державні інте­реси України на морі.

До корабельного складу Військово-Морських Сил належать бойові над-водні кораблі, підводні човни, кораблі спеціального призначення, морські та рейдові судна забезпечення. Кораблі Військово-Морських Сил вирішують по­кладені на них завдання як самостійно, так і у взаємо­дії з іншими кораблями, морською авіацією, військами берегової оборони та військовими частинами інших видів Збройних Сил України.

Кораблі Військово-Морських Сил, їхні літальні апарати, катери та шлюпки є власністю України і, де б вони не перебували, є під юрисдикцією України.

Кораблі Військово-Морських Сил неухильно до­тримуються норм чинних між-народних договорів, зго­да на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. У водах відкритого моря, портах та територіальному морі інших держав жоден іноземний уряд чи його представники не мають права втручатися в пов-сяк­денну життєдіяльність кораблів Військово-Морських Сил Будь-яка така спроба повинна рішуче припиняти­ся, у виняткових випадках – силою зброї.

Спірні питання та непорозуміння у правовідно­синах, які виникли в тери-торіальному морі іноземних держав, урегульовуються командирами кораблів осо­бисто або через представників Міністерства закордонних справ України, дотримуючись вимог та норм між­народного права.

Положення про корабельну службу у Військово-Морських Силах Збройних Сил України в частині, не передбаченій військовими стату­тами Збройних Сил України, визначає, основи бойової і повсякденної організації корабля; основні обов’язки службових осіб командування й штабу з’єднання ко­раблів та службових осіб й особового складу корабля; бойову підготовку, виховну роботу, експлуатацію, ре­монт та забезпечення живучості корабля; базування, матеріальне забезпечення кораблів; заходи щодо збереження й зміцнення здоров’я особового складу корабля; організацію служби кора-бельних нарядів; підняття й спуск прапорів; порядок віддання почестей;
проведення урочистостей на кораблі і організацію ві­зитів кораблів Військово-Морських Сил. Вимоги Положення поширюються на всі бойові кораблі, кораблі спеціального призначення, морські та рейдові судна забезпечення, які укомплектовані війсь­ковослужбовцями, а також на катери та шлюпки, що
несуть прапор Військово-Морських Сил Збройних України.

Вимоги Положення обов’язкові для всіх екіпажів ко­раблів, у тому числі і для екіпажів, розміщених на бе­резі, а також для всіх осіб, які тимчасово пере-бувають на кораблі.

Особовий склад Військово-Морських Сил з пи­тань виконання загальних обов’язків військовослужбо­вців, у взаємовідносинах із військовослужбовцями
Збройних Сил України та під час несення служби на березі керується вимо-гами військових статутів Зброй­них Сил України.

 

1.Повсякденна організація корабля.

Повсякденна організація призначена для створення усіх умов норма-льної життєдіяльності корабля, його екіпажу, проведення бойової підготовці та забезпечення бойової готовності корабля до ведення бойових дій.

Бойові надводні кораблі, підводні човни, катери, які несуть зброю, а також кораблі спеціального при­значення (далі - кораблі) залежно від озброєння та призначення поділяються на класи, а в межах одного і того самого класу - на підкласи з урахуванням даль­ності плавання, водо-тоннажності або спеціалізації.

Залежно від тактико-технічних даних та призначен­ня, а також для визначення старшинства командирів і норм матеріального та технічного забезпечення бойові кораблі поділяються на ранги. У Військово-Морських Силах установлено чотири ранги кораблів. Найвищим є перший ранг. Поділ кора­блів на класи, підкласи, ранги тощо здійснюється у по­рядку визначеному Міністром оборони України.

Бойова та повсякденна організація корабля створюється залежно від його бойового призначення, класу та рангу корабля. Організаційно-шта-тна струк­тура визначається штатом корабля.

Командування кораблем покладається на командира корабля. Стар-ший помічник командира корабля є його першим заступником. На кораблі, де посада старшого помічника командира корабля не передбачена штатом, його обов’язки виконує помічник командиру корабля.

Для ефективного застосування зброї та викори­стання технічних засобів на кораблях створюються бойові частини й служби, які зазначаються в штатах кораблів і наведені у таблиці № 1:

№ з\п Найменування бойової частини (служби) Умовне скорочення
1. Штурманська бойова частина БЧ-1
2. Ракетно-артилерійська бойова частина БЧ-2
3. Мінно-торпедна бойова частина БЧ-3
4. Бойова частина зв’язку БЧ-4
5. Електромеханічна бойова частина БЧ-5
6. Авіаційна бойова частина БЧ-6
7. Радіотехнічна бойова частина БЧ-7
8. Служба радіаційного, хімічного, біологічного за-хисту й екологічної безпеки Сл-РХБЗ і ЕБ
9. Медична служба Сл-М
10. Служба посточання Сл-П

Залежно від рангу корабля бойові частини та служби поділяються на групи, батареї, команди, від­ділення,які очолюються відповідними командирами та начальниками. Назви підрозділів бойових частин і служб, а також назви посад їхніх командирів та начальників зазнача­ються в штаті корабля.

На кораблях 2, 3, 4-го рангів на одного офіцера мо­же покладатися постійне командування двома й біль­ше бойовими частинами та службами, що зазначаєть­ся в штаті корабля. Увесь особовий склад корабля становить його екіпаж. Первинними підрозділами екіпажу є відді­лення,які очолюються командирами відділень. Відді­лення можуть зводитися в команди, які очолюються командирами (старшинами) команд.

На надводних кораблях можуть створюватися відділення, команди та інші формування особового складу, які не входять до складу бойових частин і
служб, а безпосередньо підпорядковуються старшому помічникові(помічникові) командира корабля. До таких належать: команда управління, боцманська команда, команда обслуговування авіаційного обладнання та секретна частина. На підводному човні функції боц­манської команди виконує команда рульових-сигнальників, яка підпорядковується командирові штур-манської бойової частини.

2. Бойова організація корабля.

Бойова організація корабля створюється для ведення бойових дій кораблем та предбачаєть розподіл усього особового складу за командними пунктами і бойовими постами з точним визначенням його обов’язків бойовими інструкціями. Бойова та повсякденна організація корабля у цілому призначені для забезпечення бойової готовності корабля .

Бойова готовність корабля – це здібність усього екіпажу у складі корабля в будь-якіх умовах та обстановці розпочати бойові дії у встановлений строк і успішно виконувати поставлені завдання.

Структура бойовій готовності корабля приведена у табліці №2

Бойова готовність корабля
Укомплектованість особовим складом Бойова підготовка екіпажу
Забезпечення запасами Готовність зброї та технічних засобів
Готовність до поповнення втрат Готовність до боротьби за живучість
Високий моральний дух особового складу

 

Для ведення бойових дій особовий склад кора­бля розподіляється по командним пунктах і бойових постах, що є основою бойової організації корабля.

3.Командні пункти та бойові пости корабля.

Командний пункт-це місце на кораблі, обладнане необхідними засобами управління та зв'язку, звідки командир керує діями підпорядкованих йому підрозді­лів, застосуванням зброї, використанням технічних за­собів та боро-тьбою за живучість, а також підтримує зв'язок зі старшим командиром і бойовими частинами та підрозділами, що взаємодіють.

Головний командний пункт корабля- це команд­ний пункт командира корабля. У випадку виходу з ла­ду головного командного пункту за рішенням команди­ра корабля або офіцера, що його заміщує, один з ко­мандних пунктів бойових частин (якщо конструкцією корабля не передбачений запасний командний пункт) використовується як запасний командний пункт.

Флагманський командний пункт- це командний пункт командира з'єднання кораблів, який розгорта­ється для забезпечення роботи штабу з'єднання кора­блів.

номери. На підводних човнахкомандні пункти нумеруються в кожній бойовій частині (службі) за по­рядком номерів від носа до корми.

Бойовий пост- це місце на кораблі, де розта­шована зброя і необхідні тех.-нічні засоби, які особовий склад обслуговує та використовує за призначенням.
Бойовий пост очолюється командиром бойового по­ста.

Командні пункти та бойові пости мають назву, позначення та порядкові номери. На надводних ко­рабляхкомандні пункти та бойові пости нумеруються за порядком номерів у кожній бойовій частині (службі). Бойові пости на надводних кораблях 4-го рангу нуме­руються за загальним порядком номерів за командами(відділеннями). Номери бойових постів підводного човна складаються з двох знаків (цифр чи літер). Перша цифра (літера) указує на но­мер відсіку, друга - на належність бойового поста до бойової частини (служби).

В и с н о в о к

Корабель повинен бути готовий у будь-який час виконати поставлені йому задачі і діяти згідно своєму призначенню. Постійна бойова готовність корабля, окрім відповідного рівня його бойової підготовки, за без-печується високою організацією служби і життя його особового складу і відмінним станом зброї і технічних засобів.

Служба на кораблі від кожного члена екіпажа вимагає не тільки знання, але і уміння швидко і безпомилково діяти в різних умовах обстановки. Дії особового складу в бою на бойових постах і командних пунктах, а також по обслуговуванню завідуванні в повсякденному житті повинні бути доведений до автоматизму. Значення високої організації служби і бойової підготовки очевидно. Вона робить вирішальний вплив на бойову готовність корабля, його здатність вирішувати поставлені задачі.

Л е к ц і я № 2

з навчальної дисципліни «Основи корабельної організації»

Тема : « Повсякденна і бойова організація корабля»(частина 2)

 

Вступ - ... 10 хв.


Читайте також:

  1. Основи оборонного бою. Завдання, бойовий порядок відділення в обороні – 30хв.
  2. Формування і бойовий шлях Легіону УСС.




Переглядів: 1290

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Прогнозування моди. | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.194 сек.