Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Хіміотерапія та хіміотерапевтичні препарати. Хіміотерапевтичний індекс. Механізм антибактеріальної дії сульфаніламіду. Роль Ерліха та Домагка в розвитку хіміотерапії.

Хіміотерапія –специфічне протимікробне, проти паразитарне лікування за допомогою хімічних речовин. Ці речовини (хіміотерапевтичні препарати) мають важливу властивість- вибіркова дія проти хворобливих мікроорганізмів в умовах макроорганізму.

 

Хіміотерапевтичні препарати: галогенові (хлорамін, хлорцин, пантоцид), (йодоформ, йодикол, розчин Люголя); окисники(перекис водню, перстерил, дезоксон-1); солі важких металів(ртуті, срібла, міді, цинку, свинцю, вісмуту); нітрофурани(фурацилін, фурадонін, фуразолідон, фурапласт);барвники(похідні хіноліну, хіноксаліну); альдегіди (формальдегід, лізоформ, цитраль); кислоти (бензойна, саліцилова, борна, бікармінт, цигерол);поверхнево-активні речовини; сульфаніламідні препарати(сульфадимезин, фталазол, сульгін, сульфадиметоксин, бісептол).

 

Хіміотерапевтичний індекс –відношення максимальної дози препарату, що переноситься хворим (Dosis tolerantia), до мінімальної лікувальної(Dosis curativa).Цей показник не повинен бути меншим 3.

Сульфаніламіди. Похідні параамінбензойної кислоти, діють як антиметаболіти цієї необхідної для бактерій сполуки. Мають широкий спектр дії. Відносяться до найпоширеніших антимікробних засобів. Застосовують препарати:

З коротким періодом напіввиведення з організму – сульфазин, сульфадимезин

Препарати з середньою тривалістю дії – сульфадиметоксин, мадрібон

Препарати тривалої дії – сульфален.

Ерліх – засновник хіміотерапії, встановив, що хімічні речовини, які містять миш’як, пагубно діють на спірохети та трипаносоми і отримав у 1910 році перший хіміотерапевтичний препарат – сальварсан (сполучення миш’яку, яке вбиває збудника але нешкідливе для макроорганізму).

Домагк– виявив серед анілінових барвників речовину – пронтозил, або червоний стрептоцид, яка рятувала експериментальних тварин від стрептококової інфекції.Пізніше було з’ясовано, що в організмі відбувається розпад пронтозилу з утворення сульфаніламіду, який здійснює антимікробну дію як in vitro, так і in vivo.

 




Переглядів: 3270

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Генетичні методи дослідження мікроорганізмів. Полімеразна ланцюгова реакція. Її суть, практичне значення. | Антагонізм у мікробів. Антибіотики, характеристика, принципи одержання, одиниці виміру. Класифікація за механізмом дії на мікроорганізми.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.