Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Польові транзистори з керуючим переходом

 

В польових транзисторах з керуючим переходом роль керуючого переходу може виконувати звичайний p-n-перехід, гетероперехід або бар’єр Шоткі. Найбільш поширеними є польові транзистори із звичайним керуючим p-n-переходом (рис. 2), сформовані на основі кремнію.

Рис. 2. Структура польового транзистора з керуючим p-n-переходом

та каналом n-типу

 

Робочим режимом польового транзистора з керуючими p-n-переходом є такий режим, при якому керуючий p-n-перехід зміщений у зворотному напрямі, тобто коли між затвором і витоком подається напруга, яка є зворотною для p-n-переходу. Принцип дії транзистора полягає в тому, що внаслідок зміни зворотної напруги на p-n-переході змінюється ширина p-n-переходу та, відповідно, каналу, а також значення струму, який протікає по ньому. Зокрема, при збільшенні зворотної напруги p-n-переходу поперечний переріз каналу, його електропровідність та значення струму будуть зменшуватися, а при зменшенні зворотної напруги – навпаки, зростатимуть. Напругу між затвором і витоком, при якій транзистор закривається і його струм IС стає близьким до нуля, називають напругою відтину UЗВ відт.

Залежність струму транзистора IС від напруги UЗВ, прикладеної між затво-ром і витоком, при деякій заданій напрузі UСВ =const називають передавальною або стоко-затворною статичною вольт-амперною характеристикою польового транзистора. Її типовий вигляд зображено на рис. 3,а.

Залежності струму стоку IС від напруги UСВ, прикладеної між стоком і витоком, які знімають при різних значеннях напруги UЗВ, змінюючи її від нуля до UЗВ відт, мають типовий вигляд, зображений на рис. 3,б. Ці залежності називають статичними вихідними або стоковими вольт-амперними характеристиками.

Рис. 3. Стоко-затворна (а) та стокові (б) статичні вольт-амперні характеристики польового транзистора з керуючим p-n-переходом

і каналом n-типу

 

На підставі цих характеристик бачимо, що струм IС з ростом напруги UСВ спочатку доволі швидко зростає, а відтак його наростання майже зовсім припиняється, тобто наступає явище, яке називають насиченням. Це пояснюється тим, що при наявності напруги UСВ зворотна напруга на керуючому p-n-переході (яка біля витоку дорівнює напрузі ½UЗВ½) в бік стоку за абсолютною величиною збільшується і досягає значення ½UЗВ½+UСВ, внаслідок чого p-n-перехід в бік стоку розширюється, а канал – звужується (рис. 4). При малих напругах UСВ транзистор веде себе подібно до резистора: збільшення напруги UСВ викликає майже лінійне зростання струму IС та навпаки.

Рис. 4. Збільшення товщини керуючого р-п-переходу біля стоку при зростанні напруги UCB (UCB3> UCB2 > UCB1) та постійній напрузі на затворі

При збільшенні напруги UСВ канал поблизу стоку настільки звузиться, що зростання струму IС із збільшенням напруги UСВ майже припиняється - наступає насичення. Напругу UСВ, при якій збільшення струму IС майже припиняється, називають напругою насичення UСВ нас. Струм IС, який відповідає напрузі насичення, називають початковим струмом стоку і позначають IС поч. Зауважимо, що значення IС поч та UСВ нас залежать від напруги UЗВ. В довідниках подають їх значення, виміряні при UЗВ=0.

В пологій області стокових вольт-амперних характеристик (в області насичення) струм стоку можна визначати за формулою:

. (1)

При великих напругах UСВ в транзисторі може виникнути електричне пробиття, зокрема пробиття керуючого p-n-переходу біля стоку. Значення напруги UСВ, при якій відбувається пробиття, залежить від напруги UЗВ, оскільки зворотна напруга на керуючому p-n-переході біля стоку дорівнює ½UЗВ½+UСВ. Отже, чим більше значення напруги ½UЗВ½, тим при меншій напрузі UСВ наступить пробиття.

Зміщення вихідних ВАХ транзистора вниз із збільшенням напруги UЗВ пояснюється тим, що керуючий p-n-перехід розширюється (поперечний переріз каналу звужується), що призводить до зменшення струму, який протікає через транзистор.

 




Переглядів: 2496

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні поняття та класифікація | МДН-транзистори з вбудованим каналом

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.