Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






МДН-транзистори з вбудованим каналом

МДН-транзистори з вбудованим каналом виготовляють в кристалі високоомного напівпровідника (n-абоp-типу) товщиною 150÷200 мкм, який називають підкладкою. В підкладці (наприклад, p-типу) дифузією донорних домішок утворюють дві локальні області n+ з підвищеною концентрацією домішок (рис. 4), які служитимуть витоком і стоком. Відстань між цими областями 5÷50 мкм. Між областями витоку і стоку формують тонкий (2÷4 нм) приповерхневий шар такого ж типу електропровідності, як і локальних областей, який служитиме каналом. На поверхні каналу утворюють діелектричну плівку з двоокису кремнію (SiO2) товщиною 0,8÷2 мкм. Зверху на діелектрик навпроти каналу наносять металевий шар товщиною 5÷7 мкм, який служитиме затвором. З допомогою таких же металевих шарів, нанесених безпосередньо на області n+, утворюють площадки, до яких приварюють виводи витоку і стоку. Знизу від підкладки також формують вивід (П). Таким чином формується МДН-транзистор з вбудованим n-каналом на підкладці p-типу (рис. 5).

Ізоляція транзистора від підкладки здійснюється з допомогою зворотнозміщеного p-n-переходу, утвореного між структурою транзистора та підкладкою. Для цього на вивід підкладки подають напругу відповідної полярності, або з’єднують його з витоком. Подібним способом формують МДН-транзистори з вбудованим каналом на підкладці n-типу. В цьому випадку канал транзистора матиме електропровідність p-типу.

Рис. 5. Структура МДН-транзистора з вбудованим n-каналом

 

При прикладенні між стоком і витоком деякої напруги UСВ по каналу МДН-транзистора, подібно як і в польовому транзисторі з керуючим p-n-переходом, потече cтрум. Керування струмом здійснюється напругою UЗВ, яку подають між затвором і витоком. При додатній напрузі на затворі відносно витоку електричне поле, утворене цією напругою, втягує з підкладки в канал додаткові електрони, збагачуючи його основними носіями заряду, і струм в каналі зростає. При від’ємній напрузі на затворі електричне поле виштовхує електрони з каналу в підкладку, збіднюючи канал основними носіями заряду, в результаті чого струм IС зменшується. При достатньо великій за абсолютним значенням напрузі UЗВ концентрація електронів в каналі стає настільки малою, що струм IС прямує до нуля. Таку напругу затвору називають напругою відтину і позначають UЗВ відт. Отже, змінюючи напругу UЗВ, можна змінювати провідність каналу та, відповідно, струм, що протікає по ньому. Зауважимо, що в МДН-транзисторах з вбудованим каналом змінюється не поперечний переріз каналу, а концентрація основних носіїв заряду в ньому і для керування струмом можна подавати на затвор як додатну, так і від’ємну напругу.

Залежність струму стоку IС від напруги UЗВ для деякого фіксованого зна-чення UСВ=const називають передавальною або стоко-затворною харак--теристикою, як у випадку польового транзистора з керуючим p-n-переходом. иповий вигляд цієї характеристики поданий на рис. 6,а.

Вихідні (стокові) ВАХ МДН-транзистора з вбудованим каналом мають типовий вигляд, зображений на рис. 6,б, звідки бачимо, що ці характеристики подібні до вихідних ВАХ польового транзистора з керуючим p-n-переходом. Проте вони існують як при додатній, так і при від’ємній напругах на затворі.

Зміщення вихідних характеристик вверх із зростанням додатної напруги UЗВ пояснюється тим, що канал збагачується основними носіями заряду (електронами), а зміщення характеристик вниз із зростанням від’ємної напруги UЗВ відбувається внаслідок збіднення каналу основними носіями заряду.

З ростом напруги між стоком і витоком UСВ ізолюючий p-n-перехід в напрямі стоку розширюється, а канал відповідно звужується. Це пов’язано з тим, що зворотна напруга ізолюючого p-n-переходу вздовж каналу зростає і біля стоку сягає значення UСВ. При малих напругах UСВ ширина ізолюючого p-n-переходу та, відповідно, поперечний переріз каналу змінюються мало, тому вихідні характеристики майже лінійні. При більших напругах UСВ канал біля стоку починає звужуватись і при деякій напрузі UСВ, яку називають напругою насичення, ріст струму IС майже припиняється. Подібно до польового транзистора з керуючим p-n-переходом, наступає насичення.

Рис. 6. Стоко-затворна (а) та стокові (б) статичні ВАХ

МДН-транзистора з вбудованим n-каналом

 

У випадку, коли між стоком і витоком прикласти надто велику напругу, може виникнути пробиття ізолюючого p-n-переходу під стоком або пробиття діелектрика під затвором.

Пробиття ізолюючого p-n-переходу, як правило, має електричний (лавиноподібний) характер. Пробиття діелектрика під затвором має тепловий характер і може виникати навіть при невеликих напругах на затворі, оскільки товщина діелектрика (SiO2) становить біля 1 мкм. Для недопущення такого виду пробиття вхід МДН-транзистора часто захищають стабілітроном, який обмежує напругу на затворі.




Переглядів: 4901

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Польові транзистори з керуючим переходом | МДН-транзистори з індукованим каналом

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.