Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Туристична привабливість Центральної Америки.

 

Не дивлячись на свої невеликі розміри, Беліз є однією з самих незвичайних країн Центральної Америки.

Столиця Беліза – Бельмопан, одне з наймолодших міст планети. До визначних пам'яток Бельмопана відносять значну будівлю Національних зборів на Горбі Незалежності і комплекс урядових будівель, Університет Беліза, колоритні будівлі численних банків, пам'ятник "Беліз – вперед" (втім місцеві жителі звуть його просто "палець"). В межах Лайтхаус-риф, лежить територія ще одного пам'ятника природи, що охороняється, – Халф-мун-кей, одного з двох місць на планеті, де виявлена велика колонія червононогих олуш, а також 96 видів інших птахів.

На північ від міста лежать дивовижні рифи Колкер-кей (33 км. від Беліз-ситі) і Амбергріс-кей (1 км. східніше Сан-педро). Води навколо рифів вважаються одними з самих захоплюючих місць в світі для плавання, сноркелінга і морської рибалки, а прозорість води настільки велика (до 60 м), що навіть без занурення видно все різноманіття місцевого підводного життя.

Розкидані тут і там руїни споруд цивілізації майя додають їм ще більшу привабливість – Каракол, Лісовий резерват Маунтін-пайн-рідж, Шунантуніч. Також в західних областях заслуговують уваги населений "останніми майя" містечко Сан-антоніо з його музеєм Тана, археологічна ділянка Ель-пілар біля Сан-ігнасіо, руїни одного з останніх оплотів опору майя іспанським завойовникам - Типу, а також популярні райони сплаву – річки Макаль і Мопан.

Гватемала – одна з найколоритніших країн Центральної Америки – славиться великою кількістю пам'ятників історії і культури. Три історичні пам'ятники Гватемали, внесених до списку Усесвітньої спадщини ЮНЕСКО, як би відображають етапи історії країни – Археологічний парк "Руїни Куїрігуа" і Національний парк Тікаль створені на місці одних з головних центрів цивілізації майя, а місто Антігуа-гуатемала представляє безліч зразків іспанської колоніальної архітектури.

Столиця країни – Гватемала-сіті або просто Гватемала – справжнє місце паломництва.

Стара столиця країни – Антігуа перетворився на головний туристичний центр країни, що налічує безліч церков і палаців, проте столиця була перенесена в Гватемала-ситі. У 1979 році Антігуа був включений в список Усесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

До визначних пам'яток міста відносяться центральна площа Парк-сентраль з собором Катедраль-де-Сан-Хосе на східній стороні.

В церкві Санто-Томас зберігається копія стародавньої книги Пополь-вух ("Священна книга творіння" або "Книга ради", в ширшому сенсі - "Книга народу"), що містить всю систему індіанської космографії і історії.

У гірських районах Альта-верапаса цікаві що славиться пейзажами і кавою Кобан (столиця регіону), кристально-чисте озеро Бальнеаріо-чам-че і каплиця Чишим над містом Верапас, численні індіанські села і печери в долині Ланкин, що охороняє область стародавнього дощового лісу заповідник Челема (тут одна з найбільших в країні популяцій птаха кетцаль), бірюзові водоймища вапнякової гряди Семук-чампі недалеко від Ланкина, печера Грутас-де-ланкин (60 км. східніше Кобана) з величезною колонією кажанів, заповідник Біотопо-де-кетцаль (11,5 кв. км.) у села Пурулья, "батьківщина тарзанки" – місто Кубулько (ритуал стрибків з скель з еластичним джгутом на ногах і насправді практикують тут вже років 800), численні руїни майя навколо Рабіналь, руїни Утатлан (Кумаркаах, 4 км. західніше Санта-круз-дель-киче), знаменитий "трикутник Ішиль", де індійці говорять на однойменній загадковій мові, а також ізольована долина Салама, в якій проживають індійці з групи "покомчи".

Гондурас – одна з областей формування і розвитку стародавньої цивілізації майя і інших доколумбових культур.

Головними визначними пам'ятками і центром Тегусігальпи є заснована в XVI столітті церква Іглесія-де-Сан-Франціско (первинна будівля побудована в 1592 році – перша церква, побудована іспанцями в Тегусігальпі, хоча велика частина сучасної споруди зведена в 1740 г), яка має величний зовнішній вигляд і химерний інтер'єр в традиційному іспанському стилі.

Бульвар Морасан – головна комерційна артерія і центр розваг Тегусігальпи, відомий також як Ла-зона-віва.

Набагато більшою популярністю, чим столиця регіону, користується рибальське село Омоа, Сан-Педро-Сула, що розкинулася на самому березі моря. воно являє собою приморський курортний район, що швидко розвивається, вічно заповнений екскурсантами і жителями Сан-педро, що приїжджають на уїкенд. Кращі пляжні райони розташовані навколо побережжя Чампас, Кристофор-Колумбус-бич, Каса-киви і Крісталес.

Острови Хог, або Кайос-кочинос, є групою маленьких приватних островів і рифів, що дозволяє розвивати тут піший туризм з явною екологічною спрямованістю.

Коста-Ріка – достатньо незвичайна країна. Столиця країни, Сан-Хосе, була заснована в 1737 р. Окремої уваги заслуговують собор Сан-Хосе (Катедраль), Музей природної історії в парку Сабана, Національний театр (історичний пам'ятник національного значення).

Найпривабливішими для більшості туристів є північно-західна частина країни. Розкішні пляжі тягнуться тут на багато сотень кілометрів, а турбота уряду країни про екологію видно найвиразніше – за останні роки зусиллями властей тут, паралельно з розвитком туристичної інфраструктури.

Окрім прекрасних туристичних комплексів півостровів Никоя і Д`оса, які можна перераховувати годинами, тут варто звернути увагу на заповідник Куру, китову бухту Байя-бальена, скелясті бухти і водопади біля Монтесуми, ботанічний сад Уїлсонов (входить в парк Ла-амістад), що охороняє морських черепах.

В порівнянні з численними пам'ятниками культури майя сусідньої Гватемали або багатими національними парками Коста-Ріки, Нікарагуа на перший погляд виглядає достатньо скромно. Майже всі пам'ятники стародавніх цивілізацій зруйновані землетрусами, революцією і війнами, що дісталися цій країні. Столиця простягнулася уздовж південного берега озера Манагуа (Лаго-холотлан) і переповнена населенням – більше чверті жителів країни живе саме тут. Основні визначні пам'ятки столиці розташовані навколо площі Пласа-де-ла-републіка, включаючи прекрасний Муніципальний собор на самому березі озер.Острів Літтл-корн (Ла-ісліта або Маїс-пекенья) славиться безлюдністю і своїми піщаними пляжами, на яких відкладають яйця морські черепахи.

Столиця Панами – сучасне, процвітаюче комерційне місто, що простягнулося на 10 км. уздовж Тихоокеанського узбережжя країни, від руїн Панама-в’єхо на сході до берега Панамського каналу на заході.

Найбільшу популярність країні приніс Панамський канал – один з найпротяжніших і напружених штучних водних шляхів в світі. Безліч екскурсій проводиться до заповідних островів Барро-Колорадо з колосальною популяцією птахів, до залишків стародавньої караванної стежки Каміно-де-лас-крусес, до екологічної обсерваторії Канопі-тауер.

До туристичних визначних пам'яток гірської частини регіону відносяться вища точка країни – вулкан Чиріки (Бару, 3475 м) і лежачий навколо нього Національний парк Волкан-бару (площа 14300 гектар), широко відомий за межами країни екологічний заповідник Ла-амістад (площа близько 4000 кв. км.) – одне з останній притулків гірських пум, ягуарів і прекрасних кетцалей.

До іспанського завоювання земля, де сьогодні розташований Сальвадор, носила ім'я Куськатлан, що означає "земля коштовностей". Тут процвітала загадкова культура "людей-ягуарів" – ольмеков (орієнтування 4000-2000 рр. до н. е.), що створили першу в Америці імперію, росли міста майя і ацтеків (IV-XII вв. н.е.), а до моменту висадки на берегах сучасного Сальвадору іспанців (XVI в) тут розвивалися могутні міста народів пипиль, науатль і тольтеков.

Сан-Сальвадор являє собою хаотичну і досить непривабливу столицю країни.

Найбільш популярними туристичними областями в цьому регіоні є маленьке рибальське місто Ла-лібертад, що вважається одним з кращих серф-берегів в Центральній Америці. Традиційно популярні у туристів острови затоки Гольфо-де-фонсека – Сактільо, Мартін-перес, Кончагіта, Меангуера, Тортуга. Острови пропонують хороші умови для прогулянок на яхтах, човнах і катерах, тут регулярно з'являються зграї дельфінів і китів, а на чорних пісках затоки Фонсека гріються на сонці морські черепахи. Бурхливі води річок Лемпа, Пас і Торол вельми хороші для рафтинга і сплаву на каяках і байдарках.




Переглядів: 907

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА 10. ТУРИСТИЧНІ РЕСУРСИ ЛАТИНСЬКОЇ АМЕРИКИ ТА КРАЇН КАРИБСЬКОГО БАСЕЙНУ | Південна Америка – туристичний континент

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.033 сек.