Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Південна Америка – туристичний континент

Аргентина. На відміну від сусідніх країн, в Аргентині практично не збереглося слідів стародавніх індіанських цивілізацій, країна сильно європеїзована, але колоритна природа, а також неймовірно строкате змішення культур, роблять цю землю украй привабливою для туристів.

Столиця країни має відносно недовгу, але дуже бурхливу історію. Зараз в Буенос-Айресі і передмістях проживає близько 40% населення країни. До визначних пам'яток Буенос-айреса відносяться старий район Ла-бока, історична зона району Сан-тельмо з величезною кількістю барів і ринком антикваріату на Пласа-доррего, "серце міста" – площа Пласа-де-майо (найкрупніший торговий район в світі), площа Пласа-де-ля-републіка з обеліском на честь незалежності Аргентини, стара будівля міста – Ратуша "Кабільдо" (зараз тут музей), собор Метрополітана (тут похований національний герой країни Хосе де Сан-Мартін), президентський палац Каса-росада ("Рожевий будинок"), а також Сезар-парк.

Достатньо нечисленні зразки колоніальної архітектури можна зустріти тут в найнесподіваніших місцях – на пішохідних вулицях (Флоріда, Лавалье і др), навколо кладовищ, які тут деколи змикаються з міськими кварталами, а іноді і просто у складі фасаду якої-небудь багатоповерхової будівлі. Заслуговують уваги набережна Ла-костаньера, Театр Сервантеса, Японський сад і Зоопарк в зеленому кварталі Палермо, Екологічний заповідник на Авеню-кордова, площа Пласа-сан-Мартін із статуєю цього національного героя, колоритний ринок Пуерто-де-фрутос, авенида Нуеве-де-хуліо ("проспект 9 Липня", найширша вулиця в світі), модні магазини проспекту Санта-фе і район Матадорес, в якому проводяться традиційні кориди.

Мало хто знає, що в столиці Аргентини налічується аж 120 музеїв! Аргентинці щиро пишаються своєю історією, тому така кількість тут нікого не дивує. Найцікавіші з них: Музей Кіно, Національний історичний музей, Музей макетів, Музей карикатур, Музей Вагів і множина інших.

Болівія – одна з найбідніших країн світу, що не має виходу до моря і не володіє незчисленними запасами корисних копалини, вона достатньо довгий час перебувала жертвою безперервних політичних конфліктів і військових переворотів.

Сукре – офіційна столиця Болівії і одне з найвисокогірніших міст світу (2790 метрів вище за рівень моря). Головними визначними пам'ятками міста вважаються будинок Каса-де-лібертад на головній площі міста (тут 6 серпня 1825 року була підписана декларація про незалежність Болівії), палац Паласио-де-ла-глорьета (зараз тут військова академія), художній музей Де-ла-ріколета в будівлі колишнього жіночого монастиря, форт Де-ла-глорьета.

Ла-пас - політичний і комерційний центр Болівії, місцезнаходження урядових установ і сама високогірна столиця світу – центр міста лежить на висоті 3650 метрів над рівнем моря. У північному кінці бульвару Прадо лежить площа Сан-Франциско – ворота в етнічні райони міста, населені переважно індійцями-аймара. Що підіймаються вгору по схилах долини "паррокьяс-де-індіос" ("індіанські квартали") акуратно відокремлені від іспанської частини міста. Ринок Меркадо-де-ечикерія, без сумніву, одна з найекстраординарніших визначних пам'яток Ла-паса. На самій площі височіє величний собор Іглесія-де-Сан-Франциско (1549 г), а позаду нього розкинувся колоритний Меркадо-де-брухас ("Ринок відьом"), де можна придбати різні "чарівні" амулети і непогані срібні вироби.

Територія навколо Ла-паса відома як "Маленька Болівія", тому що різноманітності місцевих пейзажів цілком вистачить на цілу країну. Всього у 10 км. від міста розкинувся знаменитий Валле-де-Ла-луна ("Місячна Долина"), який є лабіринтом скельних башточок, мініатюрних каньйонів і мальовничих скель. Ну і, звичайно, сама перлина Анд – озеро Тітікака, лежаче в 70 км. на захід від Ла-паса.

Озеро Тітікака – найвище озеро в світі і найвище судноплавне озеро планети (висота дзеркала води 3810 м над рівнем морить). Назва озера відбулася від індіанського слова "кам'яна пума" і його форма дійсно має деяку схожість з контуром цієї тварини. Маючи 194 км. в довжину і 65 км. завширшки, це озеро вважалося у інків священним, а острови Ісла-дель-Сол і Ісла-дель-луна в їх міфології займали одне з очолюючих місць - саме тут з води озера вийшли первопращури цього легендарного народу (священна скеля на Ісла-дель-Сол до цього часу є об'єктом поклоніння). На дні озера був виявлений індіанський храм, обгороджений стіною протяжністю 800 метрів і загальною площею близько 6 кв. км., вік якого близько 1500 років. Навколо озера Тітікака виявлена безліч підземних катакомб і тунелів, багато хто з яких зберігає зразки індіанської культури.

На висоті 5486 м, в 55 км. від Ла-паса, лежить самий високогірний лижний курорт в світі – Чакалтайя. Інфраструктура відпочинку тут розвинена дуже непогано, але слід мати на увазі, що низький рівень кисню в повітрі і дуже жорсткі траси роблять цей курорт одним з самих екстремальних місць на планеті.

Східні схили Анд вважаються якнайкращим місцем для треккинга, альпінізму і активних видів відпочинку в Південній Америці. Ла-пас - найпопулярніша відправна крапка для піших маршрутів, багато хто з яких проходить по стародавніх шляхах інків через Кордильера-реал, і закінчуються в Юнгас. Найбільш відомі маршрути проходять по "Стежці інків" (маршрут Такеси), по стежці Коройко, по маршруту Каміно-деоро (з Сората до золотих копалень Ріо-тіпуані, а також через район Солар-де-уюні.

Столицею Венесуели є Каракас. Місто було засноване в 1567 році Дієго де Лосада. З історичних визначних пам'яток в Каракасі варто подивитися площу Болівара із старим кафедральним собором XVII століття, будівлю національного Конгресу, побудованого в 1873 році, Національний пантеон, де зберігаються останки Симона Болівара, каплицю Святої Рози, де в 1811 році була проголошена незалежність республіки, а також різноманітні музеї.

В стародавні часи в районі озера Маракайбо знаходились табори піратів. Озеро оточене мальовничою рослинністю, крім того, через нього перекинутий міст "Рафаель Урданета", який вважається одним з найбільш довгих в світі. Цікава лагуна Синамайко, на берегах якої проживають індійці ану.

В районі Гвіанського плоскогір'я розташовані численні "столові гори". Одна з них – гора Рорайма - вважається тим самим "загубленим світом", який описував в своїй книзі Конан Дойль. Знаходиться ця гора на стику меж Венесуели, Гайани і Бразилії. Вершина Рорайми абсолютно рівна, а площа її складає 30 кв. км.

"Країна казкових багатств" – так називали Колумбію іспанські завойовники, що ступили на її землю в 1499 році.

Північна частина країни, прилягає до узбережжя Карибського моря, займає обширні рівнинні території між берегом моря і північними відрогами Центральних і Східних Кордільєр. Це регіон протяжних пляжів, фешенебельних курортів, музики "сальса" і спокійних риболовецьких сіл, а також майже непомітних з боку вугільних і газових родовищ. Тут же розташовані найбільші порти країни, а також курортні острови

Санта-марта була заснована Роджером де Бастідасом в 1525 році. Довгий час місто служило притулком і базою для британських і голландських корсарів, тому мало кого дивує, що цей прекрасний порт до цього часу є притулком контрабандистів і наркодилерів, а його блискуча колись краса потьмяніла від пилу і вихлопних газів.

Сан-андрес – один з кращих курортних районів Карибського моря, причому природна краса і чарівливість острова в значній мірі незаймані. Бірюзові води, обширні коралові рифи і багате морське життя - рай для любителів підводного плавання. А спокійна атмосфера острівного життя, дружнє населення, адекватний (хоча не дешевий) туристичний сервіс, режим безмитної торгівлі і загальна безпека роблять архіпелаг відмінним місцем для втечі від суєти зовнішнього світу.

Санта-Фе-де-Богота (Богота) – столиця Республіки Колумбія, До приходу європейців тут процвітала цивілізація індійців "муиска" і "чибча", одна з фортець якої - Баката, і стала основою для столиці майбутньої Колумбії.

На вершині "горба чудес" Серро-де-монсеррат розташований всесвітньо відомий монастир Сан-вінсенте (XVII в), до якого ведуть серпантини сходів і канатна дорога.

У 49 км. від Боготи, у містечка Сипакира, розташований знаменитий соляний собор цілком висічений в соляній скелі. При висоті зведень в 23 м собор може одночасно вміщати понад 10 тис. чоловік, а зведення і стіни, покриті міріадами соляних кристалів, створюють тут непередавану гру світла.

Амазонія ж є величезною алювіальною рівниною, що займає приблизно третину території Колумбії (18 млн. га). Це земля незліченних річок і струмків, печені і дуже вологого клімату, непрохідних лісів і ізольованих індіанських племен. Це справжні "легкі Землі", її останній природний резерват і житло рідкісних тварин планети. Також тут існує 121 резервація і 760 індіанських селищ, в яких проживають представники унікальних етносів.

Центр всієї туристичної діяльності в східних районах Колумбії – невелике містечко Летісия, розташоване на березі Амазонки, зі всіх визначних пам'яток якого відзначають зазвичай лише Ісла-де-лос-мікос ("Острів мавп", тут дійсно мешкає більше тисячі цих непосидючих тварин), зоопарк і красиву головну площу міста - Парк-Сантандер, заповнену відмінними ресторанами, кафе і офісами туристичних організацій, а також сотнями тропічних птахів, що особливо сильно щебечуть удосвіта і заході. А ось що тут дійсно заслуговує уваги, так це сама Амазонія, куди з міста відправляються десятки туристичних груп щодня. Недалеко від Летісиі розташовані Національний парк Амакайу (площа близько 20 тис. кв. км.), озеро Тарапото - житло прісноводих рожевих дельфінів, резервації індіанських племен "тикуна", "ягуа" або "уитото", та і просто - сама Амазонія зі всіма її загадками і багатющою природою.

Парагвай оголосив про незалежність в 1811 році і протягом декількох років, під керівництвом Хосе Гаспара Родрігеса де Франсия, також відомого як Ель-Диктатор, країна проводила явну ізоляціоністську політику.

Енергійна столиця Парагвая і найбільше місто країни, Асунсьйон був заснований як форт Нуэстра-Сеньора-де-Ла-асунсьон в день першого Пречистого Пресвятої Богородиці, 15 серпня 1537 року, коли конкістадори Мендоси на своєму шляху до Анд організували невелике поселення напроти місця впадання до Ріо-Парагвай річки Пількомайо.

Палац уряду, або Паласио-де-гобієрно, розташований на прибережній площі Пласа-ель-парагуайо-індепенденса. Витончений палац у формі підкови, з верандами і широкими сходами, довгий час був не тільки закритий для відвідин, але навіть дивитися на нього було заборонено (за часів Стресснера правило "Ель-супремо" дозволяло охороні палацу застрелити на місці будь-якого, хто пильно подивиться на палац). В наші дні він відкритий для публіки (організовані тури проходять тільки по четвергах і п'ятницях), і вхід на його територію безкоштовний. Недалеко від нього знаходиться резиденція "Каса-Віола", що нині є національним музеєм.

Ніщо не символізує парагвайську історію більше, ніж Національний пантеон героїв на площі Пласа-де-лос-хероєс – суворий меморіал полеглим в численних війнах солдатам Парагвая.

Навколо Асунсьйона також немало цікавих місць, зв'язаних між собою туристичним маршрутом Central Circuit. Украй популярні у гостей з-за кордону містечко Луці (Luque), де працюють кращі майстри по виготовленню струнних музичних інструментів (один з кращих сувенірів країни, втім, прекрасні місцеві арфи - гордість майстрів Луці - вивезти з країни досить проблематично), Сан-лоренсоз його університетським містечком і красивою готичною церквою, "апельсинова столиця країни" - Ягуарін - з її численними францисканськими місіями, розташована в передгір'ях Кордільера-де-лос-альтос історичне село Парагуарез її старими будівлями в колоніальному стилі, курортне містечко Чололо (87 км. від столиці), екологічне ранчо Липа (35 км. від Асунсьйона), а також загублений серед соснових лісів передгір’їв, в 82 кілометрах від столиці, курортне містечко Ла-квинта– центр кінного і екологічного туризму.

Містечко Сьюдад-дель-есте (326 км. на схід від Асунсьйона), що є хорошою відправною крапкою для відвідин величних водопадів Ігуасу і Манді, які лежать всього в 15-19 км. від міста.

Перу – одна з найцікавіших країн світу. Тут зосереджені численні пам'ятники доєвропейського періоду – культури Килки, Лурче, Наська, Мочика, Чаван, Чан-Чан, Чиму, Тіахуанко і, звичайно, Інка. Дивовижна природа – великі Анди і "зелене пекло" долини Амазонки, піщані дюни побережжя Тихого океану і реліктове озеро-море Тітікака, загадкові петрогліфи Наська і високогірні пустелі - все це зосереджено на відносно невеликій території цієї країни.

Столиця країни - Лімабула заснована в 1535 р. Основними визначними пам'ятками столиці вважаються центральна площа Пласа-де-армас з кам'яним фонтаном (XVII ст., найстаріша споруда міста), Кафедральним собором Санто-домінго (1540 р., в нім розташована усипальня Францисько Пісарро) і Палацом уряду, численні будівлі колоніальної епохи, Архієпископський палац і церква Сан-франциско, в якій збереглися катакомби колоніального періоду, площа Пласа-де-сан-Мартін із статуєю Сан-Мартін, що оголосив незалежність Перу, два храми доінкського періоду в Сан-ісидро, Музей інквізиції, Музей мистецтв, колосальний Музей нації і унікальний Музей золота, Національний музей археології і антропології, а також Музей кераміки імені Рафаеля Ларко Еррери.

Кусько (Хосхо - "центр землі") – одне з найстародавніших незвичайних міст світу. Столиця імперії інків в період її найвищого розквіту, місто, по легендах, було засноване первопращурами Манко Капак і Мама Окльо приблизно в 1200 р. н.е. Колись могутня і обширна столиця величезної імперії, місто і в наші дні повне життя, що, враховуючи висоту, на якій воно розташовано (близько 3500 м), ще дивніше. Все місто оголошене ЮНЕСКО Культурним надбанням людства, що і недивне - дорогі, фундаменти будинків і церков, навіть камені для будівництва, висічені в навколишніх горах ще інками і мають багатовіковий вік. Всі важливі споруди цього величезного на ті часи міста, що спочатку будувалося у вигляді силуету священної пуми, були побудовані з величезних каменів без застосування розчину (при цьому зазори між каменями нікчемні), вулиці абсолютно прямі і вузькі (для зручності оборони), а все місто пронизане унікальною системою кам'яних водотоків. Зараз Кусько все частіше називають "археологічною столицею Америки".

На північний захід від міського центру Кусько, на вершині гори (3500 м над рівнем морить), знаходиться монументальний комплекс споруд Саксайуаман ("Хижий птах сірокам’яного кольору") – військовий і релігійний центр імперії інків. Колосальна фортеця складена з величезних кам'яних блоків, підігнаних один до одного практично без зазорів, зигзагоподібні стіни (є гіпотеза, що Саксайуаман був присвячений богові блискавки) складені настільки майстерно, що вже багато століть непорушно стоять без щонайменшого відходу і ремонту. Центром споруди є так званий "трон інки", який оточує 21 бастіон з могутніми баштами, кожна з яких була здатна укрити до тисячі воїнів. Щороку розкопки в Саксайуаман приносять все нові і нові знахідки, багато хто з яких тільки додає загадок до історії цієї унікальної споруди. Поблизу лежать руїни фортець Кенко, Пука-пукара і Тамбо-мачай.

З Кусько починаються екскурсійні маршрути в Писак (30 км. від Кусько) - цитадель інків на вершині гірського ланцюга, до руїн стародавнього Оллантайтамбо, в Тумбес з його живописним Кафедральним собором і заповідником Агуас-вердес, в Чинчеро ("село веселки", 28 км. на північний захід від Кусько) – типове гірське село, що було в епоху інків відомим курортом.

У 112 км. на північний захід від Кусько лежить найвідоміший і найзагадковіший пам'ятник культури інків на континенті – Мачу-пікчу ("стара гора"). Розкопки, що проводяться в Мачу-пікчу, відкрили світу знамениті Ворота Сонця "Інтіуатана" і обсерваторію, вирубані в скелі або складені з ретельно підігнаних гігантських глиб палаци, храми (зокрема, знаменитий Храм трьох вікон і "Священна площа") і більше двохсот інших будівель, оборонні стіни, сходи, водостоки і басейни, тисячі терас, вирубаних в гірських породах для розведення сільськогосподарських культур, палац Місяця біля підніжжя сусідньої гори Уайна-пікчу ("молода гора"), а також численні поховання і предмети доінкського періоду.

Східна частина країни – Сельва, що займає 60% територій Перу, зайнята вологими вічнозеленими лісами. Ель-інферно-верде ("Зелене Пекло"), як називають цей район перуанці, є унікальною екосистемою планетарного масштабу – тут народжується річка Амазонка (Солімойнс), живуть унікальні індіанські племена, мешкає безліч ендемічних видів рослин і тварин, а в джунглях загублені численні пам'ятники індіанських культур, багато хто з яких до цих пір не досліджений до кінця.

Тут варто відвідати Ікитос – найбільше місто Сельви і головні "ворота Амазонії", живописне озеро Ярінакоча, заповідник Пакая-самірія, зробити пішу подорож по неосяжних лісах Амазонії або поїздку на човні по лабіринту річок, озер, проток і лагун.

Уругвай. Столиця країни Монтевідео – крупний банківський і фінансовий центр, дуже різноманітний по своїй зовнішності місто, що знаходяться в оточенні парків і красивих мостів для сполучення берегів великої річки. Не менш своєрідна Колонія-суїза, заснована в 1862 р. швейцарськими поселенцями, "місто статуй" Такуарембі і безліч колоритних рибальських сіл.

Чилі – одна з найцікавіших країн світу. Найпопулярніші визначні пам'ятки Чилі – озеро Чунгара, вулкан Парінакота, пустеля Атакама, гейзери Ель-татіо, озеро Міськанті, гранітні "башти" Торрес-дель-пейн, археологічні пам'ятники Копакилья і Сапауїра, таємничий острів Пасхи, а також Патагонія – найпівденніший район американського континенту, добре відомі далеко за межами країни.

Відома пустеля Атакама – одне з найцікавіших місць країни і в той же час одне з найсухіших і млявіших місць на планеті. Не дивлячись на, здавалося б, нестерпні умови для існування живих організмів (денна температура круглий рік перевищує +36 С, нічна ж може опускатися до нуля при вологості повітря 0%), тут виростає більше 160 видів кактусів і живе близько 200 видів тварин, в основному – плазунів і комах.

Національний парк Вільярріка є химерною сумішшю реліктових гірських лісів і млявих лавових ландшафтів. Неподалеку лежить вузьке озеро Карбугуа, гарячі джерела і водопади Орлине гніздо. У 120 км. південніше Пуерто-монта розкинувся Національний парк Хорнопірен з красивим однойменним конічним вулканом. Весь район рясніє термальними джерелами, на яких збудовані крихітні, але дуже затишні селища, - Кауельмо, Китралько, Порселана, Пуйууапі і ін. Багато хто з них недоступний з суші, тому до них з Пуерто-монт ходять спеціальні катери.

Острів Чилое пов'язаний з материком тільки поромами, і все життя крутиться тут навколо моря.

Пунта-аренас – дивовижне місто на березі Магелланова протоки. До відкриття Панамського каналу це був один з найбільших портів Америки. Близько 30% Патагонії зайнято заповідниками і національними парками, що і недивне – майже повна ізоляція від решти районів Південної Америки привела до розвитку самих незвичайних форм життя, а достатньо пізня колонізація району дозволила збереглися ці унікальні види. Однією з перлин регіону є Національний парк лагуни Сан-Рафаель. Тут, в оточений з усіх боків льодовиком ("вентискерос") Сан-Валентин заливши, сповзають гігантські крижані язики заввишки в декілька десятків метрів.

Архіпелаг Вогнена земля (Тьеро-дель-фуего) був відкритий Магелланом в 1520 р. Тільки в кінці XIX ст. почалася колонізація цього суворого краю. Переселенці з Британських островів і з Балкан побудували тут перші ранчо і з того часу це найбільший центр вівчарства в Чилі.

Острів Пасхи (Рапа-нуї) лежить в Тихому океані майже в 3800 км. на захід від чилійського узбережжя. Острів площею 171 кв. км. відкритий голландцем Якобом Роггевеном в день Великодня 1722 р. звідки і виникла його сучасна назва. Острів є вершиною колосальної підводної гори, що підноситься над поверхнею океану, з трьома вулканічними кратерами. Найвищою точкою є гора Маунга-теревака (500 м.). На острові немає ні річок, ні озер. Після того, як експедицією Тура Хейердала була підведена завіса таємничого минулого Рапа-нуї, він почав вабити до себе людей зі всього світу. На щастя, тільки найзахопленіші з них добираються сюди.

Зараз острів фактично є відкритим національним парком і приймає у себе щорічно багато тисяч любителів таємниць і загадок. Тут немає шикарних готелів і пляжів, все дуже просто і природно, але тут стільки цікавих місць, що нікого цим не зупиниш. Окрім "моаі" варто оглянути каменоломні на схилах вулкана Рано-рараку, в яких і робили статуї, численні зразки загадкової писемності "ронгоронго", що зустрічаються деколи в найнесподіваніших місцях, фортецю Аху-тахаї, Аху-акаханга - легендарну могилу першого короля острова Хото-матуа, величезну могильну плиту з 15 статуями Аху-тонгаріки, церемоніальне село Оронго, храм Апу-вінапу, вулкан Рано-кау, місце зішестя на берег першого короля острова - Анакена-бич, а також просто відпочити на безлюдних пляжах з дивовижним рожевим піском.

Архіпелаг Хуан-фернандес лежить посеред Тихого океану в 650 км. на захід від узбережжя і складається з островів робінзон Крузо (Мас-а-тьерра), Санта-Клара і Олександр Селкирк (Мас-а-фуера). Вся територія архіпелагу, який став відомий завдяки роману Даніеля Дефо "Робінзон Крузо", є національним парком, що охороняє унікальну острівну флору (тут виростають такі ендеміки, як гігантська папороть, мирт, райське дерево, гігантська ромашка і ін.) і пташине співтовариство. Крім того, туристам тут показують форт Санта-Барбара (1749 р.), печеру робінзона Крузо, заливши Баха-Камберленд, кручі Пуента-сан-карлос і скельний майданчик Мірадор (тут, згідно легендам, Селкирк, прообраз Робінзона Крузо, влаштував свій наглядовий майданчик). Єдиний піщаний пляж острова – Плава-ареналь, славиться своїми прозорими водами і украй популярний як своєрідний морський курорт.

Ріо-де-Жанейро ("Січнева річка") – колишня столиця, саме відвідуване місто в Бразилії. Тут знаходиться величезна статуя Ісуса Христа на горі Корковадо (частина національного парку Тіжуки, що займає площу більше 3000 гектарів) – символ Ріо, Національний музей, розташований в колишньому імператорському палаці Кинта-да-боа Вісту, музей Республіки, музей каменів, будівлі колоніальної архітектури, пляжі Копакабана, Іпанема і Лебнон. Цікаво буде відвідати ботанічний сад, в якому зібрано більше 7000 рослин зі всього світла, зоопарк, найбільший в світі стадіон "Маракана", надзвичайної краси заливши Гуанабара.

Щороку в кінці лютого - початку березня в Ріо і Салвадоре оголошується грандіозне шоу на планеті – карнавал.

Сан-Паулу - найбільший промисловий центр не тільки Бразилії, але і всієї Латинської Америки. Цікаві музей сучасного мистецтва, стадіон "Пакаємбу", де часто виступав "король футболу" Пеле, зміїний заповідник "Бутантан".

Бразиліа – ботанічний сад, зоопарк, собор Метрополітана. Місто сплановане у вигляді літака – центр "фюзеляжу" займає площа Трьох Властей, "крила" – житлові квартали, в самому "носі", на віддалі від центру знаходиться палац Аврори – резиденція президента республіки.

Амазонія – загадковий район, що становить третину території всієї Бразилії. Амазонію називають "легенями планети", оскільки майже 50% всього кисню на наший планеті виробляється в Амазонських тропічних дощових лісах. тут виростає флора, тільки на 30% вивчена ученими, 25% всіх фармацевтичних речовин миру витягується з рослин Амазонського лісу, тут мешкають 1800 різних видів птахів, 250 різновидів ссавців, 1500 різних порід риб.

Водоспади Ігуасу – справжнє чудо світу. У перекладі з індіанського Ігуасу означає "велика вода". Водопади знаходяться на місці зустрічі річок Парана і Ігуасу і вдають із себе вражаюче видовище, скидаючись з висоти 72 м. і утворюючи каскади води, шум падаючої води чутний за багато кілометрів, величезні вихори бризок створюють веселку надзвичайної краси. У країні більше двадцяти національних парків, заповідників і заповідників.

Відносна дешевизна продуктів харчування і ринок туристичних послуг, що швидко розвивається, роблять Еквадор країною, привабливою для туризму. У мальовничій, злегка витягнутій рівнині, на висоті 2800 м., розташувалася столиця Еквадору – р. Кіто – одне з колоритніших міст Латинської Америки. Всього у 15 хвилинах шляху на північ від столиці знаходиться екватор, тут розташовані Музей Етнографії і культури "Середина світу", мальовничі руїни Румічо Інка і фантастичний вид кратера Пулулаха. Найбільш поширені маршрути: Кіто — Гуаякиль — Галапагосські острови і Кіто — околиці вулкана Чімборасо, нац. парк Сангай, піраміди інків, гірські степи високогірних Анд, дайвінг на тихоокеанському узбережжі.

Куенка – мощені вулиці міста чудово доповнюються майстерно відлитими віньєтками балконів, традиційні прикраси, предмети ремесла підтверджують стародавню культуру тубільців. Недалеко від Куенка знаходиться чудове місце – Ель Каяс – країна 200 озер і лагун, і релікт стародавньої культури - Інгапірку, традиційний політичний і релігійний центр Каньяріс, пізніше перетворений інками в церемоніальний замок і військове зміцнення. Еквадору належать всесвітньо відомі острови Галапогоські, основний туристичний об'єкт Еквадору. Підводний світ відрізняється винятковим різноманіттям, тут мешкає більше 400 видів різноманітних риб і рослин найхимернішого розфарбовування. Це рай для нирців – у водах архіпелагу мешкають морські леви, пінгвіни, дельфіни, акули, кити і багато інших представників дивовижної фауни. На самому архіпелазі царюють ігуани і гігантські черепахи - найстародавніші плазуючі планети. У країні найсприятливіші умови для поїздки в джунглі. У національному парку "Орьенте", двох заповідниках і восьми зонах, що охороняються, обладнані пішохідні стежки і стоянки. По одному з приток Амазонки, річці Напо, можна зробити незабутню подорож в справжнісінькій індіанській пірозі або на кораблі.




Переглядів: 987

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Туристична привабливість Центральної Америки. | Розвиток туризму в країнах Карибського басейну

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.049 сек.