Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ВАЛЮТНО-ФІНАНСОВІ ОПЕРАЦІЇ, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ НА НАЦІОНАЛЬНИХ, МІЖНАРОДНИХ І СВІТОВИХ ФІНАНСОВИХ РИНКАХ

Вступ

Тенденції міжнародного ринку фінансових інструментів: сучасний стан і напрями розвитку 33

Проблеми та напрями формування ринку фінансово-банківських послуг в умовах глобалізації 24

Учасники та тенденції розвитку світового фінансового ринку 13

Валютно-фінансові операції, що здійснюються на національних, міжнародних і світових фінансових ринках 5

Вступ 3

ЗМІСТ

5. Світовий ринок похідних фінансових інструментів……………………46

6. Міжнародний ринок кредитних деривативів…………………...………64

7. Ризики при здійсненні валютно-фінансових операцій на світовому фінансовому ринку: проблеми і ефективність їх управління……………………..86

Висновки……………………………………………………………………....111

Вивчення міжнародного фінансового ринку є квінтесенцією процесу спеціалізації економістів, що досліджують проблеми розвитку міжнародних економічних відносин і, зокрема, міжнародних валютно-кредитних. Це, як мовиться, підсумок, завершення, вища стадія процесу навчання, але в той же час і найскладніша частина вивчення проблем розвитку міжнародних валютно-кредитних відносин. Проте саме ця ділянка економічних досліджень виглядає якнайменше вивченою і найперспективнішою з погляду дії на світову економіку.

Необхідно перш за все визначити основні термінологічні особливості, поняття і уявлення, пов'язані з формуванням і розвитком міжнародного фінансового ринку. Проте слід обмовитися, що до теперішнього часу яких-небудь сталих уявлень про даний предмет в нашій науковій літературі не було.

Разом з цим деякі вчені пропонують власне бачення проблеми, різною мірою трансформоване або запозичене з існуючих уявлень в тому вигляді, в якому це в даний час прийнято в основних міжнародних секторах сучасного фінансового ринку. У зв'язку з цим представляється доцільним і можливим скористатися найчастіше і широко вживаними визначеннями, які в свою чергу претендують на високий рівень узагальнення і підходять для універсальної модифікації в процесі розвитку даного ринку в майбутньому.

Отже, що таке фінансовий ринок(financial market)?Це ринок для обміну капіталами і кредитами, включаючи грошові ринки і ринки капіталів.

Грошовий ринок(money market) — це ринок короткострокових боргових паперів, таких, наприклад, як банківські акцепти, комерційні папери, операцій репо, депозитних сертифікатів, що враховуються, казначейських векселів з терміном погашення до одного року, найчастіше з терміном погашення 30 і менше днів. Здебільшого це надійні, високоліквідні інвестиції.

Капітал(capital) можна охарактеризувати двояко. Це, по-перше, активи або товари, що використовуються для генерації доходу, по-друге, чиста вартість бізнесу, тобто сума, що представляє різницю перевищення активів над пасивами.

Визначень таких понять, як «обмін», «сфера обміну» (exchange), ще більше. Це перш за все організація, асоціація або група, що забезпечує і підтримує ринок, на якому здійснюється торгівля цінними паперами, опціонами, ф'ючерсами або товарами. Крім того, це може бути безпосередньо сам ринок. Друге визначення передбачає надання товарів і послуг в обмін на інші товари і послуги ідентичної еквівалентної вартості (бартер). І нарешті, це; можуть бути валютні ринки.

Кредит(credit) — це і контрактна угода, відповідно до якої позичальник одержує грошові кошти або якісь інші фінансові ресурси сьогодні із зобов'язанням виплатити; кредитору одержану суму протягом певного терміну, і кредитоспроможність окремих фізичних або юридичних осіб, і податкові пільги.

Як видно, реалії української економічної думки розходяться з теорією, що склалася, і практикою відношення до фінансового ринку. Проте, враховуючи те, що цей ринок ще і міжнародний, очевидно, слід орієнтуватися на міжнародні підходи, що склалися. Що, втім, не суперечить загальним положенням українського законодавства.

Разом з цим очевидний елемент невизначеності сталих канонів вивчення міжнародного фінансового ринку немає. Положення ускладнюється і тим, що при бажанні обсяги матеріалу для вивчення можуть бути обширними. Так, доцільним є вивчення: валютно-фінансових операцій, які здійснюються на національних, міжнародних і світових фінансових ринках; сучасної структури і організації світового фінансового ринку; проблем розвитку світового фінансового ринку; нових тенденцій в розвитку і функціонуванні грошового ринку, ринку капіталів, ринку похідних фінансових інструментів. При цьому визначені проблеми і нові тенденції формування ринку фінансово-банківських послуг в умовах глобалізації.

Вказані вирішення проблем, що стосуються розвитку міжнародного ринку капіталів, сучасного стану і видів боргових інструментів світового фінансового ринку, світового ринку похідних фінансових інструментів, ризиків при здійсненні валютно-фінансових операцій на світовому фінансовому ринку, ефективності їх управління. За традицією окремо представлені проблеми і перспективи України на світовому фінансовому ринку.

З цього слідує, що пропонований матеріал, безумовно, може бути використаний студентами при вивченні курсу «Міжнародний фінансовий ринок».

Заглядаючи в майбутнє, можна припустити, що актуальність дослідження міжнародного фінансового ринку навряд коли-небудь стане менше.

 


Читайте також:

  1. Адреси світових товарних бірж в інтернеті
  2. Амортизація як джерело фінансових ресурсів підприємств
  3. Аналіз доцільності фінансових інвестицій у корпоративні права.
  4. Аналіз рівня, динаміки та структури фінансових результатів підприємства
  5. Аналіз стратегічних альтернатив та визначення оптимальної стратегії формування фінансових ресурсів
  6. АНАЛІЗ ФІНАНСОВИХ ЗВІТІВ
  7. Аналіз фінансових інвестицій та їх ефективності.
  8. Аналіз фінансових коефіцієнтів.
  9. Аналіз фінансових результатів діяльності туристичних підприємств
  10. Аудит фінансових результатів роботи підприємства
  11. Аудиторські докази щодо тверджень керівництва у фінансових звітах отримуються безпосередньо в процесі проведення тестів контролю та процедур по суті.
  12. Банк міжнародних розрахунків




Переглядів: 1099

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Передумови формування світового фінансового ринку.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.