Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Продукція поштового зв'язку та її облік

 

1. Облік продукції поштового зв'язку, що ведеться опера­торами поштового зв'язку, дає змогу отримати узагальнені дані, що характеризують їх діяльність.

Точність і достовірність статистичних даних забезпечу­ється правильним веденням обліку, додержанням вимог цієї Інструкції, правильною обробкою облікових документів та по­стійним контролем за веденням обліку.

2. Облік ведеться тільки на бланках спеціалізованих форм №2а і №2-ЕМS (додаються), затверджених наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України, які заповнюються в одному примірнику.

Спеціалізовані форми первинного обліку №2а і № 2-ЕМS заповнюються працівниками, які здійснюють контроль і несуть особисту відповідальність за правильне їх складання. Записи на цих бланках мають бути чіткими, без виправлень.

Не дозволяється ведення обліку на бланках невстановленої форми.

3. Контроль за веденням первинного обліку на кожному робочому місці повинні здійснювати керівники служб, цехів, дільниць, а в цілому по об'єкту поштового зв'язку - керівник і його заступники, які несуть безпосередньо відповідальність за стан обліку періодично перевіряють правильність ведення облікових документів.

4. Обліку підлягають усі внутрішні та міжнародні поштові
відправлення:

- листи (прості, рекомендовані, з оголошеною цінністю);

- поштові картки (прості, рекомендовані);

- бандеролі (прості, рекомендовані, з оголошеною цінністю);

- секограми (прості, рекомендовані);

- міжнародні відправлення з оголошеною цінністю;

- дрібні пакети;

- мішки "М";

- посилки (звичайні, з оголошеною цінністю);

- прямі контейнери (звичайні, з оголошеною цінністю);

- відправлення міжнародної прискореної пошти (ЕМS), а також:

поштові перекази (прості, телеграфні, електронні), у тому числі перекази післяплати;

- рекламна продукція (листівки, буклети тощо);

- періодичні видання за передплатою та вроздріб;

- кількість виплат пенсій та грошової допомоги у селі, се­лищах міського типу та у місті.

Прості повідомлення про вручення поштових відправ­лень обліковуються як прості поштові картки, а рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень - як реко­мендовані поштові картки.

Окремо обліковуються постпакети з відміткою "Службо­вий" (прості, рекомендовані, з оголошеною цінністю) з корес­понденцією та іншим вкладення службового характеру, що призначені для забезпечення єдиного технологічного процесу надання послуг поштового зв'язку і які пересилаються між об'єктами поштового зв'язку власними силами та засобами.

Крім того, обліковуються транзитні мішки з кореспонден­цією або мішки та пачки з періодичними виданнями, мішки з тарою; мішки страхові транзитні, до яких належать мішки зі страховими, урядовими та міжнародними поштовими відпра­вленнями, планшети з маркованою продукцією, а також сумки з виторгом залізничних станцій; контейнери з посилками, пе­ріодичними виданнями, страховими мішками, мішками з коре­спонденцією та міжнародними поштовими відправленнями -транзитні, а також порожні контейнери, що повертаються до об'єкта поштового зв'язку.

5. Облік поштових відправлень, поштових переказів, пе­ріодичних видань ведеться на робочих місцях об'єктів пошто­вого зв'язку: Дирекції оброблення та перевезення пошти, зо­нальних вузлів зв'язку, центрів оброблення та перевезення пошти, центрів оброблення пошти, поштамтів, вузлів пошто­вого зв'язку, відділень поштового зв'язку, а також у поштових вагонах (поштових каютах морських та річкових суден).

Кількість виплат пенсій та грошових допомог ураховуєть­ся тільки тими об'єктами поштового зв'язку, які безпосередньо їх проводять.

6. Обліку не підлягають повідомлення про надходження реєстрованих поштових відправлень (ф.22) та повідомлення про надходження поштових посилок та поштових переказів, які є частиною операцій з обробки поштових відправлень.

7. Поштові відправлення поділяються на платні та безо­платні.

До платнихналежать поштові відправлення, пересилан­ня яких оплачене готівкою або шляхом безготівкового розра­хунку, враховуючи перекази післяплати та повідомлення про вручення поштових відправлень та поштових переказів неза­лежно від того, де проведено оплату за пересилку відправ­лень — у даному поштамті, вузлі поштового зв'язку, відділенні поштового зв'язку чи інших поштамтах, вузлах поштового зв'язку, відділеннях поштового зв'язку, а також проста пись­мова кореспонденція з відміткою "Доплатити".

До безоплатнихналежать поштові відправлення, що пересилаються безоплатно згідно із законодавством України.

8. Поштові відправлення поділяються на вихідні, вхідні, транзитні.

Вихіднимивважаються поштові відправлення, які вий­няті з поштових скриньок та прийняті листоношами під час обходу доставних дільниць, позаштатними працівниками по­штового зв'язку, пересувними відділеннями поштового зв'язку, пунктами поштового зв'язку і безпосередньою а робочих міс­цях зональних вузлів, поштамтів, вузлів поштового зв'язку, відділень поштового зв'язку, а також роз'їзними бригадами поштових вагонів (поштових кают морських та річкових суден) для пересилання й доставки адресатам. До вихідних поштових переказів належать поштові пере­кази, прийняті пересувними відділеннями поштового зв'язку, пунктами поштового зв'язку, а також безпосередньо на робочих місцях поштамтів, вузлів поштового зв'язку, відділень по­штового зв'язку для пересилання й виплати зазначеної суми грошей адресатам.

До вихідних періодичних видань належать газети та жур­нали, одержані Дирекцією оброблення та перевезення пошти, зональними вузлами зв'язку, центрами оброблення та пере­везення пошти, центрами оброблення пошти, поштамтами, вузлами поштового зв'язку від місцевих видавництв і пунктів децентралізованого друкування газет для доставки передпла­тникам та розповсюдження вроздріб об'єктами поштового зв'язку, що обслуговують даний населений пункт, а також в інших населених пунктах, що обслуговуються іншими об'єктами поштового зв'язку.

Вхіднимивважаються поштові відправлення, що надхо­дять до поштамтів, вузлів поштового зв'язку, відділень пошто­вого зв'язку з Дирекції оброблення та перевезення пошти, зо­нальних вузлів зв'язку, центрів оброблення та перевезення пошти, центрів оброблення пошти, інших поштамтів, вузлів поштового зв'язку, відділень поштового зв'язку, а також одер­жані від відправників чи вийняті з поштових скриньок для вру­чення адресатам на території, яка обслуговується даними поштамтами, вузлами поштового зв'язку, відділеннями по­штового зв'язку, або ті, що видаються безпосередньо у зона­льних вузлах.

До вхідних поштових переказів належать поштові пере­кази, що надходять до поштамтів, вузлів поштового зв'язку, відділень поштового зв'язку з Дирекції оброблення та переве­зення пошти, зональних вузлів зв'язку, центрів оброблення та перевезення пошти, центрів оброблення пошти, інших пош­тамтів, вузлів поштового зв'язку, відділень поштового зв'язку, а також одержані від відправників для виплати зазначеної су­ми грошей адресатам на території, яка обслуговується дани­ми поштамтами, вузлами поштового зв'язку, відділеннями поштового зв'язку. До вхідних періодичних видань належать усі періодичні видання, що надходять до даного поштамту, вузла поштового зв'язку, відділення поштового зв'язку з Дирекції оброблення та перевезення пошти, зональних вузлів зв'язку, центрів оброб­лення та перевезення пошти, центрів оброблення пошти для доставки передплатникам і розповсюдження вроздріб у насе­леному пункті, який обслуговується даним поштамтом, вузлом поштового зв'язку, відділенням поштового зв'язку.

Вихідні та вхідні поштові відправлення поділяються на відправлення, що пересилаються в межах України (внутрішні) та міжнародні.

Транзитнимивважаються поштові відправлення, по­штові перекази, періодичні видання, що одержані з одного об'єкта поштового зв'язку (Дирекції оброблення та переве­зення пошти, зонального вузла зв'язку, центру оброблення та перевезення пошти, центру оброблення пошти, поштамту, вузла поштового зв'язку, відділення поштового зв'язку) для відправки їх до іншого об'єкта поштового зв'язку (Дирекції об­роблення та перевезення пошти, зонального вузла зв'язку, центру оброблення та перевезення пошти, центру оброблен­ня пошти, поштамту, вузла поштового зв'язку, відділення по­штового зв'язку).

Транзитні поштові відправлення в даному об'єкті пошто­вого зв'язку враховуються тільки один раз, незалежно від то­го, на скількох дільницях та робочих місцях проводилась їх обробка.

9. Приклад 1. Із сільського населеного пункту, що обслу­говується даним відділенням поштового зв'язку, лист направ­ляється через вузол поштового зв'язку адресату, який мешкає в обласному центрі на території, що обслуговується пош­тамтом. Цей лист беруть на облік таким чином: у сільському відділенні поштового зв'язку — як вихідний, у вузлі поштового зв'язку — як транзитний і в поштамті обласного центру — як вхідний.

Приклад 2. До вузла поштового зв'язку з підпорядковано­го відділення поштового зв'язку надійшло два листи: один на ім'я адресата, який мешкає в даному населеному пункті і об­слуговується цим вузлом поштового зв'язку; другий — адре­сату, який мешкає в населеному пункті, що обслуговується іншим відділенням поштового зв'язку, підпорядкованим дано­му вузлу поштового зв'язку. Вузол поштового зв'язку перший лист бере на облік як вхідний, другий — як транзитний, а адре­сне відділення поштового зв'язку бере на облік другий лист як вхідний.

Приклад 3. З вийнятих з поштової скриньки листів один лист доставлено адресату, що мешкає в населеному пункті, який обслуговується цим відділенням поштового зв'язку. Цей лист обліковується як вихідний і як вхідний.

Приклад 4. До вузла поштового зв'язку з видавництва надійшов тираж районної газети в кількості 5000 примірників. Із цієї кількості 1500 примірників призначено для доставки пе­редплатникам і реалізації вроздріб на території, що обслуго­вується самим вузлом поштового зв'язку, а 3500 примірників — для відправки до відділень поштового зв'язку. У цьому разі районний вузол поштового зв'язку 5000 примірників враховує як вихідні періодичні видання, а 1500 примірників — як вхідні.

Відділення поштового зв'язку 3500 примірників урахову­ють як вхідні періодичні видання.

Приклад 5. Працівники центру оброблення та переве­зення пошти, які здійснюють виїмку кореспонденції з пошто­вих скриньок, вийняли 610 листів. Із цієї кількості 50 листів відправлено до міського відділення поштового зв'язку, а 560 листів були запаковані в два прямі мішки і передані до пошто­вого вагона для відправки до зонального вузла зв'язку.

У цьому разі центр оброблення та перевезення пошти 610 листів урахує як вихідні поштові відправлення, поштовий вагон два мішки врахує як транзитні, а міське відділення поштового зв'язку 50 листів врахує як вхідні.

Приклад 6. До цеху (дільниці) з обміну й обробки страхо­вої пошти поштамту з поштового вагона надійшов страховий мішок, в якому містилося дев'ять поштових відправлень, із них шість доставлено адресатам безпосередньо поштамтом, а три направлено до підпорядкованих відділень поштового зв'язку.

Поштамт шість поштових відправлень урахує в числі вхі­дних, а три поштових відправлення — в числі транзитних. Відділення поштового зв'язку врахують три вхідних поштових відправлення.




Переглядів: 643

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Дослідження структури вузла другого рівня ієрархії | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.033 сек.