Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Повнота.

Інформація повна, якщо її достатньо для того, щоб зробити потрібний висновок або прийняти правильне рішення. Неповна інформація найчастіше є причиною прийняття помилкових рішень, але зазначимо, що надлишкова інформація також може завадити прийняттю правильних рішень.

3. Актуальність.

Під актуальністю інформації розуміють вчасність надходження відповідних повідомлень. Мало кого цікавить програма телепередач на минулий тиждень, повідомлення про посадку на поїзд вже після його відправлення.

4. Корисність.

Під корисністю інформації розуміють її практичну цінність. Якщо ми відпочиваємо в Криму, то прогноз погоди в місці нашого відпочинку є корисним для нас. Але в цьому не буде ніякої користі, якщо ми зараз у м. Хмельницькому в найближчим часом до Криму не збираємось.

5. Зрозумілість.

Повідомлення зрозуміле, якщо для його розуміння не потрібні додаткові роз’яснення або інші повідомлення. Якщо цінна і своєчасна інформація представлена незрозумілим чином то вона є шумом.

2. Повідомлення

1. Повідомлення – форма подання інформації. Це умовні знаки, за допомогою яких ми одержуємо ті чи інші новини (інформацію). Наприклад, про хід футбольної зустрічі можна довідатись з розповіді очевидця (усне повідомлення) або прочитати в газеті (письмове повідомлення). Під час передавання телеграми повідомленням є текст у вигляді послідовності різних букв та знаків; під час розмови – це послідовність звуків; під час телевізійних передач – зміна яскравості та кольоровості елементів зображення. Але повідомлення в такому вигляді не можуть бути передані в системі електрозв'язку, оскільки вони, як правило, мають неелектричну природу і тому перетворюються в сигнал.

Повідомлення — це певна «порція» інформації, яку можна відокремити від решти.

Наприклад, кожна репліка, яку ви чуєте від друга під час телефонної розмови, є повідомленням. Разом із тим усе, що було сказано під час розмови, також можна розглядати як окреме інформаційне повідомлення.

Повідомлення — найпростіша форма існування інформації.

Якщо будь - які повідомлення зафіксувати, наприклад, у вигляді тексту, числа або зображення, вони стануть даними.

Дані — повідомлення, подані у формалізованому вигляді.

 

Інформацію подають за допомогою повідомлень – послідовності сигналів різною природи: звуків, текстів, зображень, жестів тощо.

Повідомлення розрізняють за формою подання:

текстові(статті, реферати, віршовані твори тощо);§

числові(температура повітря, швидкість вітру, вік людини тощо);§

графічні(графіки, діаграми, піктограми, малюнки, фотографії тощо);§

звукові(оголошення по радіо, телебаченню, дзвінок на перерву, музичні твори тощо);§

умовні жести, сигнали (хитання головою на знак згоди, жести мови глухонімих, сигнали світлофора, семафорної азбуки на флоті тощо);§

комбіновані (поєднання кількох із зазначених вище), в тому числі мультимедійні (мультфільми, кінофільми, музичні кліпи тощо);§

Треба зазначити, що одне й те саме повідомлення можна подати в різних формах. Повідомлення подаються певною мовою (людського спілкування; жестів, рухів, звуків, графічних зображень, світлових сигналів, спеціальних позначень, спеціальних команд).

3 Концептуальна схема (електро)зв’язку [1, с. 8-12]

Під системою електрозв'язку розуміють сукупність технічних засобів і середовища поширення сигналів, що забезпечують передавання повідомлень від джерела до споживача (або споживачів).

У будь-якій системі електрозв'язку мають бути пристрої, що здійснюють перетворення:

- на передавальному кінці: інформація ® повідомлення ® сигнал;

- на приймальному кінці: сигнал ® повідомлення ® інформація.

Крім того, у процесі передавання сигнал зазнає й інших перетворень, багато з яких є типовими, обов'язковими для різних систем зв'язку, незалежно від їх призначення та характеру повідомлень. Охарактеризуємо ці процеси та їх основні риси стосовно до узагальненої структурної схеми системи електрозв'язку, яку зображено на рис. 1.1.

Рис. 1.1.Узагальнена структурна схема системи електрозв'язку

3.1. Джерело і одержувач повідомлення. Поняття інформації і повідомлення

2. Інформація у широкому значенні (від латинського informatio – роз'яснення, висловлювання) – це нові відомості (тобто новини) про оточуючий нас світ, які ми одерзісуємо в результаті взаємодії з ним. Інформація – одна з важливих категорій природознавства нарівні з речовиною, енергією, полем.

Можна виділити три основні види інформації в суспільстві: особисту, спеціальну та масову:

- особиста інформація торкається тих чи інших аспектів особистого життя людини;

- до спеціальної інформації належить науково-технічна, ділова, виробнича, економічна та ін.;

- масова інформація призначена для великої групи людей і розповсюджується засобами масової інформації: газети, журнали, радіо, телебачення.

Інформація в будь-якій формі є об'єктом зберігання, передавання та перетворення. У теорії та техніці зв'язку в першу чергу цікавляться властивостями інформації при її передаванні і під інформацією розуміють сукупність відомостей про явища, випадки, факти, які раніше не були відомі споживачу, тобто є для нього новинами.




Переглядів: 580

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальне резервування | Приймач

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.