Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






АЛЮМІНІЙ

МІДЬ

Мідь – другий (після заліза) за практичним значенням метал. Щорічна потреба в ньому – 50 млн т. Якщо врахувати, що запаси міді у відомих родовищах складають 210–250 млн т, а всього може бути здобуто 1–2 млрд т, то можна припустити, що в найближчому майбутньому запаси міді будуть вичерпані. Близько 37% родовищ міді знаходиться в Чілі. Мідь як електропровідний матеріал може бути замінена легким металом – алюмінієм.

Алюміній належить до найпоширеніших елементів. Серед металів за поширенням у природі він посідає перше місце. Найважливіші природні сполуки алюмінію – алюмосилікати, боксит, корунд та кріоліт. Хоча в цілому запаси алюмінію великі – близько 8,8% маси земної кори, проте тільки 0,008% цієї маси міститься в бокситах, світові запаси яких оцінюються в 6 млрд т. Приблизно 1/3 таких запасів зосереджена в Австралії. При щорічному виробництві алюмінію 15–30 млн т і темпах його зростання до 9% запасів бокситів вистачить надовго. Проте в даний час розробляються методи промислового вилучення алюмінію з повсюдно поширених і практично невичерпних порід: глини, алюмосилікатів вулканічних порід, що містять до 10% алюмінію.

Запаси іншого найважливішого легкого металу – магнію – достатньо великі – близько 2,1% маси земної кори. З урахуванням сьогоднішніх потреб запасів магнію вистачить на довгий час. Ефективне виробництво магнію з морської води вже налагоджено у багатьох країнах світу. Наприклад, в Англії з моря отримують майже 80 % загальної кількості магнію, а у США — 50%.

У буденному житті відносно рідко зустрічаються такі метали, як титан, неодім, літій, рубідій, европій, тантал і ін., але в природі вони не так вже рідкісні. Наприклад, природні запаси рубідію приблизно в 45 разів більші, ніж свинцю. Слово "рідкісний" часто означає, що той або інший метал добувається у відносно невеликих кількостях, оскільки відомі дуже невеликі придатні для рентабельної розробки його родовища. Названі метали – перспективні матеріали для нової техніки.

Титан– корозійностійкий матеріал. Іноді його вважають достойним суперником алюмінію і сталі. Застосування титану в хімічній промисловості за останні десятиліття різко зросло. Тантал – необхідний компонент особливо міцних кислото- і термостійких сплавів. Платіна, паладій і родій широко застосовуються як каталізатори. Суттєва частина родію і паладію вилучається з радіоактивних відходів. Таким же чином можна отримати телур-99 – вельми цінний матеріал для виробництва надпровідників і як добавка для запобігання корозії металів і сплавів. Наприклад, при дуже незначній концентрації (до 0,1 мг/л) телура залізні вироби не іржавіють ні у водних, ні в сольових розчинах навіть при підвищеній температурі. Створення сплавів з антикорозійними властивостями – один з найважливіших напрямків боротьби проти корозійних втрат.

Передбачається, що для добування сировини деяких металів вже в найближчому майбутньому істотно зросте об'єм робіт під водою. На глибині менше 130 м знаходяться збагачені морські відкладення, що містять благородні і важкі метали: олово, золото, платину, залізо, вольфрам, хром і ін. Наприклад, залізні і марганцеві тихоокеанські конкреції містять в середньому близько 25% марганцю і заліза, а нікель, мідь, кобальт і титан в конкреціях складають 1,5–3,5%. Загальні запаси даних конкрецій – більше 1500 млрд т при щорічному поповненні в 10 млн т.

У морських водах Землі розчинені: близько 4,5 млрд т урану; приблизно по 3 млрд т марганцю, ванадію і нікелю, 6 млрд т золота (близько 1 т на кожного жителя планети!). Проте концентрація їх порівняно мала. Тим не менш, якщо в майбутньому промислове опріснення морської води проводитиметься у великих масштабах, то відходи солей, збагачені в 3-4 рази, можуть стати сировиною, цілком придатною для вилучення металів, що в ній містяться. Набагато складнішою є проблема одержання з морської води рідкісних елементів. Промислове виробництво золота й урану з морської води ще не налагоджено в жодній країні, що пов'язано з дуже малими їх кількостями в одиниці об'єму морської води.

НЕРУДНА СИРОВИНА (Неметалічна сировина)

Наведемо приклади деяких найважливіших сполук, що складають основу неметалічної сировини.


Читайте також:

  1. АЛЮМІНІЙ
  2. Алюміній і сплави на його основі




Переглядів: 816

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
МАРГАНЕЦЬ | СПОЛУКИ СИЛІЦІЮ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.