Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Фази багатомоментного дуоденального зондування.

1.Холедохус фаза. Внаслідок механічного роздратування 12палої кишки оливою зонда відкривається сфінктер Одді і виділяється світло – жовта рідина – суміш жовчі і дуоденального соку. Тривалість 1 фази складає 10 – 20 хвилин, кількість суміші, яка виділяється – 15 – 20 мл, швидкість виділення – 1 – 2 мл\ хв. Після цього сфінктер Одді спонтанно закривається, виділення жовчі припиняється.

2.Фаза зачиненого сфінктера Одді. Після завершення 1-й фази з метою стимуляції жовчовиділення до зонду вводиться подразник – 40 мл 33% розчину сірчанокислої магнезії. Час між моментом введення магнезії і появою світло-жовтої порції жовчі ″А″ фіксується як фаза закритого сфінктера Одді. У здорових людей тривалість 2-й фази складає 2–3 хвилини. Якщо тривалість цієї фази перевищує 6 хвилин, діагностується гіпертонія сфінктера Одді (сфінктера загальної жовчної протоки). При цьому, як правило, виділення жовчі з холедоха в 1-ю і 3-ю фази уповільнене, переривчасте, супроводжується болем. Укорочення 2-й фази до 1 хвилини свідчить про гіпотонію сфінктера Одді. При вираженій гіпотонії сфінктера Одді жовч порції ″А″ випливає відразу після введення зонда в 12-палу кишку і

2-а фаза практично відсутня.

3. Фаза відкритого сфінктера Одді (фаза жовчної протоки).

Виділяється жовч порції ″А″ - світло – жовта, прозора, у кількості 3 – 5 мл. Тривалість фази 3 – 5 хвилин, швидкість виділення жовчі – 1 мл\хв. Подовження третьої фази до 30 хвилин характерно для гіпертонії сфінктера Люткенса – Мартынова, а укорочення часу одержання порції ″А″ свідчить про гіпотонії сфінктера жовчної протоки.

4. Фаза відкритого сфінктера Люткенса – Мартинова (пузырная фаза).

Виділяється жовч порції ″В″ - темно-брунатна, маслинова, концентрована, грузла, у кількості 30 – 50 мл. Тривалість фази – 20 – 30 хвилин. Час спорожнювання жовчного міхура (рефлекс Мельтцера - Лайона) залежить від рухової активності жовчного міхура, а кількість отриманої жовчі – від його тонусу. Швидкість виділення жовчі в міхурову фазу – 2, 5 мл\хв.

При гіпертонічної дизкінезії жовчного міхура кількість жовчі порції

″В″ зменшується до 20 мл, виділення міхурової жовчі відбувається інтенсивно, нерідко супроводжується болем, нудотою і блювотою. Внаслідок спазму сфінктера жовчного міхура можливо переривчасте виділення порції ″В″ або повне припинення її виділення. Як правило, при цьому з'являються сильні болі в правому підребер’ї, а введення спазмолітиків усуває біль і приводить до виділення всієї міхурової жовчі.

У хворих з гіпотонічною дизкінезією жовчного міхура жовч порції ″В″ виділяється повільно, рефлекс Мельтцера – Лайона подовжується до 60 хвилин і більше. Кількість міхурової жовчі збільшується до 100 – 150 мл, жовч набуває застійного характеру: вона темна, з підвищеною відносною щільністю і в'язкістю. Однак, при вираженому парезі жовчного міхура жовч може виділятися в зменшеній кількості і для повного його спорожнювання потрібне введення додаткового подразника після одержання печінкової жовчі.

5. Фаза відкритого сфінктера Маріцці (печінкова фаза). Виділяється жовч порції ″С″ - янтарно – жовта, прозора, рідка, у кількості 10 – 30 мл. Тривалість фази 10 – 20 хвилин, швидкість виділення жовчі – 1 – 1, 5 мл\хв.

Для більш точної диференційної діагностики жовчі порцій ″А″ , ″В″ і ″С″ використовують хроматографічне багатофракційне дуоденальне зонду-вання.

Це дослідження тим більш важливе, що у хворих колір міхурової жовчі такий же як і у інших порціях.

Напередодні ввечері хворий приймає досередини 150 – 200 мг метиленового синього в желатинових капсулах. При цьому міхурова жовч офарблюється в синьо – зелений колір.

Для уточнення стану скорочувально – евакуаторної функції жовчного міху­ра наприкінці дослідження через зонд вводять другий стимулятор – 30 мл теплої маслинової олії або 50 мл 10% сорбіту. При наявності гіпотонії жовчного міхура відбувається повторне скорочення жовчного міхура і виділяється додаткова порція жовчі ″В-2″. Сума її і порції ″С″ характеризує дійсний обсяг жовчного міхура. Після повного спорожнювання жовчного міхура хворі з гіпотонічними дизкінезіями жовчного міхура відчувають виражене поліпшення – зникають тупі постійні болі в правому підребер’ї і відчуття розпирання, дизкомфорту.

Введення другого подразника пацієнтам з гіпертонічною дизкінезією не тільки не приведе до виділення жовчі, але і може привести до посилення болю у правому підребер’ї. Введення спазмолітиків усуває біль і може викликати відходження залишкової міхурової жовчі (У-2).




Переглядів: 2016

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Короткі анатомо – фізіологічні зведення. | Біохімічне дослідження жовчі.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.