Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Flash-пам’ять

Постійна пам’ять

Дані, записані в постійний запам’ятовуючий пристрій (ПЗП), або ROM (Read Only Memory – пам’ять тільки для читання), не можна стерти або переписати в звичайних умовах. При вимкненні електроживлення вони зберігаються тривалий час.

ПЗП реалізовані у вигляді мікросхем, установлених на материнській платі персонального комп’ютера. Запис інформації в ПЗП здійснюється один раз – на підприємстві-виробнику. За способом запису даних мікросхеми ПЗП поділяються на дві категорії:

· масочні ПЗП, які записуються один раз на етапі виробництва мікросхеми;

· програмовані ПЗП, які, в свою чергу, поділяються на одноразово програмовані (ППЗП – програмовані ПЗП, Programmable ROM) і такі, які можна перепрограмувати (EPROM – Erasable PROM). Окремим випадком EPROM є програмовані ПЗП, які можна електрично стирати (EEPROM – Electrically Erasable PROM). Вміст останніх можна змінювати, подаючи на виводи мікросхеми спеціальний електричний сигнал.

В IBM PC-сумісному комп’ютері в постійній пам’яті зберігаються програми для перевірки обладнання комп’ютера, ініціалізації завантаження операційної системи (ОС) і виконання базових функцій з обслуговування пристроїв комп’ютера. Оскільки більша частина цих програм пов’язана із обслуговуванням вводу-виводу, часто зміст постійної пам’яті називається BIOS (Basic Input-Output System, або базова система вводу-виводу).

В BIOS міститься також програма налагодження конфігурації комп’ютера (SETUP). Вона дозволяє встановлювати деякі характеристики пристроїв комп’ютера (тип відеоконтролера, жорстких дисків, режими роботи з оперативною пам’яттю, запит паролю при початковому завантаженні і т.д.).

CMOS (напівпостійна пам’ять)

Окрім звичайної оперативної пам’яті і постійної пам’яті, в комп’ютері наявна невеличка ділянка пам’яті для зберігання конфігурації комп’ютера. Її часто називають CMOS-пам’яттю, оскільки ця пам’ять звичайно використовується за технологією CMOS (complementary metal-oxide semiconductor), яка володіє низьким енергоспоживанням.

Зміст CMOS-пам’яті не змінюється при відключенні електроживлення ПК, оскільки для її живлення використовується спеціальний акумулятор. Для зміни параметрів конфігурації комп’ютера в BIOS міститься програма налагодження конфігурації комп’ютера SETUP.

Подальший розвиток EEPROM призвів до появи flash-пам’яті (flash memory), яка об’єднала позитивні якості ПЗП і оперативну пам’ять. Так само як і оперативна пам’ять, флеш-пам’ять допускає перезаписування даних, що знаходяться в ній, однак, на відміну від оперативної пам’яті, зберігає їх при вимкнені електроживлення. Модулі флеш-пам’яті виготовляються на основі технології EEPROM, час читання і запису відповідає аналогічним параметрам динамічної оперативної пам’яті. Ще однією перевагою флеш-пам’яті є те, що вона споживає електроенергію лише в момент читання/запису.

Відеопам’ять. Ще один вид пам’яті в IBM PC – подібних ПК – це відеопам’ять, тобто пам’ять, яка використовується для зберігання зображень, які виводяться на екран монітора. Ця пам’ять входить до складу відеоконтролера – електронної схеми, яка керує виводом зображення на екран.




Переглядів: 1305

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Віртуальна пам’ять | Жорсткі диски

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.