Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Стандарти факсимільного зв'язку

Відповідно до рекомендацій сектора стандартизації Міжнародного союзу електрозв'язку ( ITU-T - International Telecommunications Union - Telecommunications) залежно від використовуваного виду модуляції розрізняють факсимільні апарати чотирьох груп (Group).

В 1966 р. EIA (Асоціація електронної промисловості США) оголосила про створення першого стандарту для факсимільного зв'язка - EIA Standard RS-328. Факсимільні апарати, що відповідають вимогам цього стандарту, стали відносити до Групи 1. Апарати Групи 1, використовуючи аналогові сигнали для обміну інформацією, забезпечували передачу однієї сторінки за 4-6 хвилин. Якість переданих документів, внаслідок малої роздільної здатності апаратів, була дуже низькою. Ситуація докорінно змінилася в 1978 р., коли CCITT (Міжнародний консультативний комітет з телефонії і телеграфії) оголосив про нову специфікацію (Група 2), що була прийнята усіма компаніями. Досягнуте "взаєморозуміння" всіх факсимільних апаратів, що випускаються у світі, і зниження цін внаслідок розвитку технології дозволили багатьом комерційним і державним організаціям почати активно використовувати можливості цих апаратів у своїй роботі. У цей час факс-апарати групи 1 і 2 вийшли з вжитку - вони працюють повільно та не досконало.

Сучасні факс-апарати відносяться до групи 3 ( Group-III або G3 Fax). Стандарт на факсах цієї групи початково був визначений рекомендацією ITU-T Т.4 в 1980 році, а потім модифікований в 1984 і 1988 роках. Радикальна відмінність факс-апаратів групи 3 від своїх попередників полягає в цифровій обробці й передачі сигналів. Ці апарати передають чорно-білі зображення зі швидкістю до 14400 біт/c по аналоговим каналам телефонної мережі загального користування. У результаті застосування стискання даних факс групи 3 передає сторінку за 30-60 c.

При погіршенні якості зв'язку такі факси переходять у режим зменшення швидкості передачі. Відповідно до стандарту групи 3 у факс-апаратах передбачені 3 рівні роздільної здатності:

• нормальний (стандартний), що забезпечує 203x98 крапок на дюйм (203x98 dpi);

• подвоюючий кількість крапок по вертикалі (203x196 dpi);

• надвисокий (300x300 dpi).

Більша роздільна здатність дозволяє передавати дрібний шрифт або складну графіку, але при цьому час передачі пропорційно зростає. Зазначимо, що роздільна здатність визначається передавальною стороною, а приймаюча підлаштовується під неї.

В 1984 році ITU-T прийняв стандарт для факсів Групи 4, призначений для високошвидкісних цифрових каналів зв'язку, таких, як ISDN, X.25 і т.д. Цей стандарт передбачає дуже високу розрізнювальну затність (400x400 крапок на дюйм) і передачу кольорових зображень. Принципово те, що, по-перше, він не сумісний із Групою 3, тобто не дозволяє працювати на звичайних аналогових телефонних лініях, що комутуються, а, по-друге, у наш час немає економічних стимулів для переходу на новий стандарт. Широке розповсюдження Група 4 одержить тільки разом із цифровою телефонією.

У наш час практично всі факсимільні апарати що продаються відносмяться до Групи 3. Роботу факс-апаратів Групи 3 регламентують стандарти Т.4 і Т. 30. Причому Т.4 визначає можливості Групи 3 (розмір аркуша, роздільна здатність і ін.), а Т.30 - розпізнавання можливостей апаратів, узгодження параметрів, формування сторінок зображень, алгоритми стиснення. Зазначимо, що передача факсів йде, як правило, без корекції помилок. Помилкові рядки крапок пропускаються або виводяться. Вважається, що невеликі помилки в рисунку та (або) у тексті некритичні ні для розпізнавання тексту, ні для малюнка.

У табл. 1 наведені протоколи, які використовуються у факс-апаратах і сумісних із ними факс-модемах [4].

 

 

Таблиця 1. Протоколи для факсимільних апаратів

Протокол Швидкість, кбіт/с Менші швидкості, кбіт/с
V.27 ter 4,8 2,4
V.29 9,6 7,2
V.17 14,4 12, 9,6, 7,2
V.I7 terbo AT&T 19,2  
V.34 FAX 28,8  

 




Переглядів: 967

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок відправлення факсу | Стиснення при передачі факсів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.