Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вікові, статеві та індивідуальні особливості м'язів грудної клітки

У дітей перших років життя м'язи грудної клітки розвинені недостатньо, що пов'язано з типом дихання (у немовлят у дихальних рухах найбільше значення має діафрагма). Вони починають інтенсивно розвиватись на 3—4-му році життя. У дорослих кількість м'язових волокон та міцність сухожилків і фасцій залежить від статі та фізичного навантаження. Іноді підключичного та малого грудного м'язів немає з одного або обох боків. Відомі випадки, коли кількість пучків зовнішиіх і внутрішніх міжреберних м'язів значно збільшена або зменшена. Дуже часто поперечного м'яза грудної клітки немає (70—75 % випадків) з одного або обох боків.

Фасції та міжфасціальпі простори грудної клітки. За найбільш поширеною класифікацією серед фасцій грудної клітки розрізняють поверхневу, грудну, ключично-грудну та внутрішньо-грудну фасції.

 

 

 

Рис. 2. Діафрагма:

а — вигляд знизу; б — вигляд спереду: 1, 12 — реберна частина діафрагми; 2, 11 — сухожилковий центр діафрагми; 3, 13 — поперекова частина діафрагми; 4 — квадратний м'яз попереку; 5 — поперечний м'яз живота; 6 — поперекова частина клубово-поперекового м'яза; 7, 14 — ніжки діафрагми; 8, 15 — аортальний розтвір; 9 — стравохідний розтвір; 10 — отвір порожнистої вени.

 

Поверхнева фасція грудної клітки виражена дуже слабо.

Грудна фасція (fascia pectoralis) починається від ключиці і відразу, біля верхнього краю великого грудного м'яза, поділяється на поверхневу та глибоку пластинки, які утворюють піхву для цього м'яза. В нижньому відділі грудної клітки вона продовжується у фасцію грудної клітки (fascia thoracica), яка вкриває зовнішні міжреберні м'язи та ребра.

Від нижнього краю ключиці (глибше за грудну фасцію) починається також ключично-грудна фасція (fascia clavipectoralis), що формує піхву для малого грудного і підключичного м'язів. Унизу вона з'єднується із глибокою пластинкою грудної фасції. Міжфасціальний простір між грудною та ключично-грудною фасціями заповнений жировою тканиною, в якій лежать нерви, кровоносні та лімфатичні судини і лімфатичні вузли.

Внутрішню поверхню грудної клітки та внутрішні і найглибші міжреберні м'язи вистеляє тонка внутрішньогрудна фасція (fascia endothoracica).




Переглядів: 1469

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вікові, статеві та індивідуальні особливості м'язів спини | Вікові, статеві та індивідуальні особливості діафрагми

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.