Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ковзне вікно передавача

Вікно приймача

 

Рис. 5.5 показує буфер приймача. Зауважимо, що наступний байт, який буде прийнятий процесом, – 194. Приймач очікує отримання від передавача байта 200 (який посланий, але не отриманий). Скільки байт може накопичити приймач? Якщо загальний розмір буфера приймача N, а M місць вже зайнято, то може бути отримано не тільки NM байт. Наприклад, на Рис. 5.5 N = 13, а M = 6, це означає, що може бути отримано ще 7 байт. Це значення називається поточним вікном приймача.

 

Рис. 5.5. Вікно приймача

Створимо вікно передавача з розміром менше і рівним розміру вікна приймача. Вікно включає послані байти і байти не підтверджені, а також ті, які можуть бути послані. Рис. 5.6 показує буфер передавача з вікном передавача, рівним розміру вікна приймача. На малюнку показано, що це вікно дорівнює 7. Сірим кольором показані передані байти, на які не надійшло підтвердження.

 

Рис. 5.6. Буфер передачи и окно передатчика

Передавач не може послати кількість байтів, рівне розміру вікна, оскільки він вже послав 3 байти. Він може посилати тільки 4 байти. Зауважимо також, що хоча байти від 207 до 211 знаходяться в буфері передачі, вони також не можуть бути послані, поки ще не прибуло від приймача підтвердження вже посланих байтів.

 

Розглянемо тепер, як передавач змінює позицію вікна передавача. У нашому прикладі, припустимо, передавач посилає ще два байти (203 і 204) і отримує з приймача підтвердження на успішний прийом байтів 200-202. Тепер очікують підтвердження два байти (203 і 204). Якщо розмір вікна приймача не змінюється (поки ще дорівнює 7), то передавач може тепер зрушувати своє вікно і звільнити місця, зайняті байтами 200-202, які можуть бути використані повторно. Рис. 5.7 показує стан буфера передавача і вікно передавача перед і після цієї події. У другій частині цього малюнка передавач може тепер посилати байти з 205 до 209 (5 наступних байт).

 

 


Рис. 5.7. "Ковзне вікно" передавача

Розширення "ковзного вікна"

Якщо процес приймача приймає дані швидше, ніж вони надходять, розмір вікна може бути розширений (в буфер можна додати вільні місця). Ця ситуація може призвести до збільшення (розширення) розміру вікна в передавачі. На Рис. 5.8 приймач надіслав підтвердження ще на 2 байти (тепер очікує підтвердження байт 205), і в той же самий час розмір вікна приймача збільшений до 10. Таке збільшення дозволяє процесу передачі ввести додатково 5 байт і передати 5 байт.

 

Рис. 5.8. Расширение окна передатчика


Зменшення вікна передавача

Якщо процес приймача приймає дані повільніше, ніж вони надходять, розмір вікна приймача зменшується (стискується). На малюнку приймач приймає 5 байт (з 205 до 209); однак процес прийому бере на обслуговування тільки один байт - це означає, що число вільних місць зменшується в порівнянні з показаним на Рис. 5.5. до 6 (10-5 +1). Він підтверджує байти з 205 до 209 (чекаючий байт 210), але інформує передавач, що треба стиснути розмір свого вікна і не посилати більше ніж 6 байтів. Якщо передавач вже послав 2 байти, коли він прийняв нові, а отримав на три більше від процесу передавача, ми будемо мати вікно і буфер, показаний на мал. 5.9.

 

Рис. 5.9. Зменшення вікна передавача

 


Читайте також:

  1. Вікно бази даних
  2. Вікно журналів документів
  3. Вікно програми КОМПАС-ГРАФІК
  4. Для вибраних ліній викликати діалогове вікно Линия тренда” та на вкладці “Параметры задати кількість періодів для прогнозу.
  5. Мал. 4. Діалогове вікно Шрифт вкладка Шрифт
  6. Спроектуємо вікно форми користувача UserForm.




Переглядів: 773

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Приклад 1 | Синдром, створюваний передавачем

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.