Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Гаметогенез.

Гаметогенез. Процес формування статевих клітин (гамет) має назву гаметогенез.

Сперматогенез - це формування чоловічіх статевих клітин.

Сім’яник складається з безлічі канальців. На поперечному розрізі крізь каналець можна спостерігати кілька шарів клітин. Це послідовні стадії розвитку сперматозоонів.

Зовнішній шар (зона розмноження) утворений сперматогоніями – клітинами кулястої форми з великим ядром. У період ембріонального розвитку і після народження до статевого дозрівання сперматогонії діляться шляхом мітозу.

Після настання статевої зрілості частина сперматогоній продовжує ділитися мітотично, частина з них переміщується у наступну зону - зону росту, яка розташована ближче до просвіту канальця. Тут відбувається значне збільшення розмірів клітин, їх називають первинними сперматоцитами.

Третя зона розвитку чоловічих гамет називається зоною дозрівання. У цій період відбуваються два поділи (мейоз). З кожного первинного сперматоцита спочатку утворюються два вторинних сперматоцити, потім чотири сперматиди. Сперматиди переміщуються ближче до просвіту канальця, де з них формуються сперматозоони.

Овогенез. Фази овогенезу подібні до фаз сперматогенезу. У цьому процесі є період розмноження, коли діляться овогонії. У ссавців і людини цей період за кінчується ще до народження. Сформовані первинні овоцити зберігаються тривалий час. З настанням статевої зрілості окреми овоцити вступають в період росту.

Потім настає період дозрівання, коли здійснюється мейоз. Крім того, ці поділи супроводжуються нерівномірним розподілом цитоплазми між дочірніми клітинами. При поділі первинного овоцита утворюєься одна велика клітина – вторинний овоцит і маленька клітина – первинний полоцит.

При другому поділі дозрівання розподіл цитоплазми відбувається нерівномірно. Утворюється один великий вторинний овоцит і вторинний полоцит. У цей час первинний полоцит також може поділітися на дві клітини. Таким чином, із одного первинного овоцита утворюється один вторинний овоцит і три полоцити. Потім із вторинного овоцита формується яйцеклітина, а полоцити розсмоктуються.

У ссавців і людини періоди розмноження і росту яйцеклітин відбувається у фолікулах. Зрелий фолікул заповнений рідиною, всередині його знаходиться яйцеклітина. Під час овуляції стінка фолікула тріскає, яйцеклітина потрапляє у черевну поржнину, а потім, як правило, у труби матки, де вони і запліднюються. У жінок щомісячно дозріває одна яйцеклітина, а за вісь період ≈ 400.

 


Читайте також:

  1. Розмноження організмів. Безстатеве і статеве розмноження. Репродуктивні органи. Гамети. Гаметогенез. Запліднення, його види та біологічна суть.




Переглядів: 679

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Одиниця живого. | ЛЕКЦІЯ №1

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.