Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Чому вигідно купувати ліцензії?

"Сотні відповідальних представників компаній... роз'їжджають світом з однієї країни в іншу з єдиною метою - знайти ліцензії для своїх компаній" - так охарактеризував англійський економічний журнал стан справ у міжнародній торгівлі ліцензіями.

Що ж примушує купувати ліцензії? Чому фірми вважають вигідним для себе ці операції, незважаючи на щорічну виплату ліцензійної винагороди? І винагороди чималої -кілька мільярдів у світовому масштабі. Виявляється, придбання ліцензії відкриває покупцеві доступ до новітньої прогресивної технології, яка дозволяє знизити затрати виробництва і поліпшити якість продукції. Ліцензія дає виграш у часі, і багато компаній вважають, що краще не розробляти нові товари, а купувати ліцензії на іноземні процеси і моделі, що добре себе зарекомендували.

Ліцензії, звичайно, коштують менше, ніж власні дослідницькі розробки. Одна з японських фірм купила за 10 млн. доларів ліцензію на виготовлення нейлону у американськоїDupont, якій ці розробки обійшлися в 27 млн.

Нарешті, ліцензії економлять валюту, бо у вигляді винагороди за кордон переводиться лише частина ціни товару, яку під час імпорту доводиться виплачувати повністю. Купивши в США ліцензію на виготовлення медикаментів і ядохімікатів. японці в шість разів зменшили витрати валюти.

Найбільшими покупцями ліцензій по праву можна вважати Німеччину та Японію. Німеччина закупила 4 тис. іноземних ліцензій, за якими випускається біля 10% промислової продукції. Тільки за американськими ліцензіями працює близько 300 фірм. В результаті, при вдвічі меншій ніж у США частці витрат на дослідження, Німеччина практично не відстає від цієї країни в області сучасних технологій.

Найбільш яскраво політика роботи з ліцензіями позначилася на післявоєнному розвитку Японії. За 15 післявоєнних років ця країна закупила більше 2500 іноземних ліцензій, за якими випускається 11 % промислової та 17% експортної продукції. За іноземними ліцензіями японці виробляли 10% продукті в загальному машинобудуванні, 20% - в хімії, 24% - в електротехніці, 25% - металурги, 60% - в нафтохімії. Приріст виробництва на основі іноземних технологій за 1950...1960 роки склав в середньому 72% на рік!

Витративши за 10 років на придбання ліцензій і постачання вузлів і деталей 1 млрд. доларів, японці за новими технологіями виробили товари, за які у випадку імпорту довелося б сплатити 15 млрд. А якщо врахувати, що за цей час експорт приніс 2 млрд. доларів прибутку,то виявилося, що всі валютні витрати країни : надлишком було компенсовано.

Відставання Японії від США, яке в 1950 ропі оцінювалося в ЗО років, у 1960 році було доведено до 15. При цьому витрати на дослідження в Японії були в 100 раз меншими, ніж у США.

Зараз японські фірми щорічно виплачують за ліцензії менше, ніж витрачають на самостійні дослідження, але технологічний рівень країни у багатьох галузях є передовим у світі.

Останніми роками виявився один цікавий процес. Компанії, що розвинули виробництво на основі ліцензій, починають рухатися вперед швидше ніж їх ліцензіари. Тому все більшу частку щорічних виплат ліцензіати перекривають за рахунок продажу власних ліцензій. Австрія, наприклад, оплачує таким чином 30% своїх витрат, Франція – 28%, Німеччина -14%.

Ліцензії і майбутнє світової торгівлі.

70 років тому Д.Менделєєв, цей добрий маг російської промисловості, в своїх “Заповітних думках” писав: ".. землеробство є найбільш матеріальним; йому потрібна речовина землі і воно виробляє чисто матеріальні продукти. Переробна промисловість також є цілком матеріальною, тому що для неї потрібні сирі продукти і вона дає готові товари; такими ж є торгівля і перевезення, що мають реальним предметом, принаймні, матеріальні об'єкти. Зовсім не таким є капітал... Капітал зовсім зручно відображається в паперових знаках, в банківських телеграмах, навіть просто в довірених словах, а також в золотих або будь-яких інших монетах".

Права ліцензій замкнула ланцюг, що уявлявся Д.Менделєєву розімкненим. Втіленню праці - капіталу - знайшовся аналог - втілення знань. Еволюція світової торгівлі від обміну сировиною, потім продуктами промисловості прийшла, нарешті, до свого завершення - обміну технічною інформацією. І перехід цей носить такий фундаментальний характер, що вже зараз, усього через кілька десятиріч після початку інтенсивної торгівлі ліцензіями, можемо бачити, що обмін ефемерною технічною інформацією між країнами робить непотрібним перевезення масивних машин, обладнання тощо. Вже зараз не рідкістю е фірми, котрі одержують від продажу ліцензій стільки ж грошей, скільки від пролажу товарів. Ці процеси не випадкові, вони з кожним роком розширюються і поглиблюються.

Обіг ліцензійних операцій випереджує в 2...3 рази темпи зростання міжнародної торгівлі загалом і торгівлі готовими виробами. За останні десятиліття в США надходження від продажу ліцензій за кордон зросли в 4 рази, а промисловий експорт збільшився всього на 60%. У Німеччині ці цифри ще більш разючі: торгівля ліцензіями зросла у 8 разів, а експорт - у 3 рази. Прибутки Франції від продаж ліцензій збільшилися у 5 разів. а від промислового експорту - тільки у 2 рази. Ці цифри дуже яскраво характеризують серйозні зміни у світовій торгівлі за останній час.

 


Читайте також:

  1. IV. Оцінка вигідності залучення короткотермінових кредитів
  2. Важливо також правильно обрати: цінні папери яких підприємств, якого виду і в якій кількості слід купувати для поповнення своїх активів. Зупинимося на цьому більш детально.
  3. Виробляти чи купувати?
  4. Чому вигідно продавати ліцензії?




Переглядів: 627

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Чому вигідно продавати ліцензії? | Операційна система звичайно складається з ядра операційної системи та базового набору прикладного програмного забезпечення.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.03 сек.