Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Типи мезоциклів

Характеристика мезоциклу

Мезоцикл - це середній тренувальний цикл тривалістю від 2 до 6 тижнів, що включає відносно закінчений ряд мікроциклів.

Побудова тренувального процесу на основі мезоциклів дозволяє систематизувати його відповідно до головним завданням періоду або етапу підготовки, забезпечити оптимальну динаміку тренувальних і змагальних навантажень, доцільне поєднання різних засобів і методів підготовки, відповідність між факторами педагогічного впливу і відновними заходами, досягти наступності у вихованні різних якостей і здібностей. Зовнішніми ознаками мезоциклу являються: 1) повторне відтворення ряду мікроциклів (зазвичай однорідних) в єдиній послідовності або чергування різних мікроциклів в певній послідовності. При цьому в підготовчому періоді вони частіше повторюються, а в змагальному частіше чергуються; 2) зміна однієї на-спрямованості мікроциклів іншими характеризує і зміну мезоциклу; 3) закінчуються мезоцикл відновним (розвантажувальним) мікроциклів, зі змаганнями або контрольними випробуваннями.

Аналіз тренувального процесу в різних видах спорту дозволяє ви-ділити певне число типових мезоциклів: втягуючі, базові, контрольно-підготовчі, передзмагальні, змагальні, відновлюючи.

Втягуючі мезоциклі. Їхнє основне завдання - поступове підведення спортсменів до ефективного виконання специфічної тренувальної роботи. Це забезпечується застосуванням вправ, спрямованих на підвищення ефективніше або відновлення працездатності систем і механізмів, визначеність рівенів різних компонентів витривалості; швидкісно-силових якостей і гнучкості; становлення рухових навичок та вмінь. Ці мезоцикл застосовуються на початку сезону, після хвороби або травм, а також після інших вимушених або запланованих перерв у тренувальному процесі.

Базового мезоциклу. У них планується основна робота по підвищенню функціональних можливостей основних систем організму, удосконалювання фізичної, технічної, тактичної та психічної підготовленості. Тренувальна програма характеризується використанням усієї сукупності засобів, великий за обсягом і інтенсивності тренувальної роботою, широким використанням занять з великими навантаженнями. Базового мезоциклу складають основу підготовчого періоду, а в змагальний включаються з метою відновлення фізичних якостей і навичок, втрачених у ході стартів.

Контрольно-підготовчі мезоциклі. Характерною особливістю тренувального процесу в цих мезоцикл є широке застосування змагальних і спеціально підготовчих вправ, максимально наближених до змагальних. Ці мезоцикл характеризуються, як правило, високою інтенсивністю тренувального навантаження, відповідної змагальної або наближеною до неї. Вони використовуються в другій половині підготовчого періоду і в змагальному періоді як проміжні мезоцикл між напруженими стартами, якщо для цього є відповідний час.

Передзмагальний (підвідні) мезоциклпризначений для остаточного становлення спортивної форми за рахунок усунення окремих недоліків, виявлених в ході підготовки спортсмена, вдосконалення його технічних можливостей. Особливе місце в цих мезоцикл займає це-цілеспрямовано психічна і тактична підготовка. Важливе місце відводиться моделюванню режиму майбутнього змагання.

Загальна тенденція динаміки навантажень в цих мезоцикл характеризується, як правило, поступовим зниженням сумарного обсягу і обсягу інтенсивних засобів тренування перед головними змаганнями. Це пов'язано з існуванням в організмі механізму «запізнюючої трансформації» кумулятивного ефекту тренування, який полягає в тому, що пік спортивних досягненні як би відстає за часом від піків загального та приватних найбільш інтенсивно обсягів навантаження. Ці мезоцикл характерні для етап безпосередньо підготовки до головного старту і мають важливе значення при переїзді спортсменів в нові контрастні кліматично умови.

Змагальні мезоциклі. Їх структура визначається специфікою виду спорту, особливостями спортивного календаря, кваліфікацією і рівнем підготовленості спортсмена. У більшості видів спорту змагання проводяться протягом усього року протягом 5-10 місяців. Протягом цього часу може проводитися кілька змагальних мезоциклів. У простих випадках мезоцикл даного типу складаються з одного підвідного та одного змагального мікроциклів. У цих мезоцикл збільшено обсяг змагальних вправ.

Відновлювальний мезоцикл складає основу перехідного періоду і організовується спеціально після напруженої серії змагань. В окремих випадках в процесі цього мезоциклу можливе використання вправ, на-спрямованих на усунення проявилися недоліків або покращення фізичних здібностей, які не є головними для даного виду спорту. Об'єм змагальних і спеціально підготовчих вправ значно знижується.




Переглядів: 15508

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Типи мікроциклів | Характеристика макроциклу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.