Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Про встановлення розміру обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті

Розрахункові операції в іноземній валюті

Облік операцій з використанням іноземної валюти в Україні регулюється П(С)БО 21 “Вплив змін валютних курсів”. Операції в іноземній валюті відображаються в обліку та звітності в національній валюті України, шляхом перерахунку іноземної валюти в національну за курсом НБУ.

Важливе значення для обліку операцій в іноземній валюті мають запроваджені П(С)БО 21 поняття монетарних та немонетарних статей балансу. До монетарних статей балансуналежать статті про грошові кошти, а також про такі активи й зобов’язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей або їх еквівалентів. Згідно з П(С)БО 4 “Звіт про рух грошових коштів” еквіваленти грошових коштів — це короткострокові фінансові інвестиції, які вільно конвертуються у певні суми грошових коштів і які характеризуються незначним ризиком зміни їх вартості. Немонетарні статті — статті інші ніж монетарні статті балансу.

Враховуючи ці визначення, дебіторська чи кредиторська заборгованість, яка виникла внаслідок відвантаження чи отримання активів без їх попередньої оплати (перша подія отримання чи відвантаження) належить до монетарних активів. Дебіторська чи кредиторська заборгованість, яка виникла внаслідок попереднього перерахування чи отримання коштів (перша дія отримання чи перерахування коштів), належить до немонетарних активів. До немонетарних належить також заборгованість, що виникає за бартерними операціями, оскільки ними не передбачається розрахунок у фіксованій сумі грошей або їх еквівалентів.

За операціями, пов’язаними з розрахунками валютою, можуть виникати курсові різниці. Курсова різниця — це різниця між оцінками однакової кількості одиниць іноземної валюти при різних валютних курсах. Наприклад, підприємство мало на рахунку на 1 липня і на 30 вересня 200 дол. США. При курсі долара відповідно 7,50 і 7,70 грн за 1 долар, курсова різниця складе (7,70 – 7,50) грн · $200 = 40 грн.

Згідно з П(С)БО 21 визначення курсових різниць за монетарними статтями балансу проводиться на дату здійснення розрахунків та на дату балансу, а за немонетарною заборгованістю курсові різниці в бухгалтерському обліку не виникають.

 

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
16.11.2012 № 479

 

1. Надходження в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 4 лютого 1998 року № 34 [у редакції постанови Правління Національного банку України від 2 жовтня 2002 року № 378, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24 жовтня 2002 року за № 841/7129 (зі змінами)] та у російських рублях, на які поширюються вимоги № 475, підлягають обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України в розмірі 50 процентів.

 

Решта надходжень в іноземній валюті залишається в розпорядженні резидентів і використовується ними відповідно до правил валютного регулювання.

 


Згідно із Законом України “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” від 23.09.94 № 185/94-ВР, виручка резидентів підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках в строки виплати заборгованості, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності — з моменту підписання акту чи іншого документа, що засвідчує цей факт. Перевищення зазначеного терміну вимагає отримання висновку центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики. Вимагає висновку і перевищення понад 180 днів строку поставки продукції на експорт при авансованому платежу за неї.

 




Переглядів: 500

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Відображення в обліку руху окремих грошових документів | Торгівля готівковою валютою

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.