Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Пенсії в разі інвалідності

На підставі Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" призначається та виплачується лише пенсія в разі інвалідності внаслідок загального захворювання.

Умовами для призначення пенсії в разі інвалідності є:

— засвідчений у встановленому порядку факт інвалідності особи. Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються МСЕК згідно із законодавством;

— наявність пенсійного страхового стажу.

Особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію в разі інвалідності за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності: до досягнення особою 23 років — 2 роки; від 24 років до досягнення особою 26 років — 3 роки; від 27 років до досягнення особою 31 року — 4 роки; для осіб віком 32 роки і старших — 5 років. Якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби, то пенсія по інвалідності призначається особі незалежно від наявності страхового стажу.

Пенсія в разі інвалідності призначається у відсотках до пенсії за віком, та її розмір залежить від групи інвалідності. Зокрема, інвалідам І групи пенсія нараховується у розмірі 100% пенсії за віком, інвалідам II групи — 90% пенсії за віком, а інвалідам III групи — 50% пенсії за віком. За наявності у непрацюючих інвалідів II і III груп — у чоловіків 25, а у жінок — 20 років страхового стажу за їх вибором пенсія по інвалідності призначається в розмірі пенсії за віком.

Пенсія в разі інвалідності призначається на весь термін встановлення інвалідності. Інвалідам, які досягли пенсійного віку, за солідарною системою такі пенсії призначаються довічно. Повторне освідування цих інвалідів і, відповідно, нове призначення пенсії може відбуватися тільки за їх заявою.

У разі зміни групи інвалідності пенсія в новому розмірі виплачується з дня зміни групи інвалідності. Якщо особа визнана інвалідом нижчої групи, пенсія виплачується за попередньою групою до кінця місяця, у якому змінено групу інвалідності. У разі визнання особи, яка пройшла повторне освідування, здоровою пенсія виплачується до кінця місяця, на який встановлено інвалідність.

Якщо особа не з'явилася в МСЕК на повторне освідування у визначений для цього термін, виплата пенсії в разі інвалідності зупиняється з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому вона мала з'явитися на повторне освідування.

Виплата такої пенсії відновлюється з того дня, з якого припинено виплату, якщо: 1) термін повторного освідування медико-соціальної експертизи інвалідом пропущено з поважних причин; 2) особа визнана інвалідом повторно; 3) орган медико-соціальної експертизи визнає особу інвалідом і за пропущений період; 4) до дня повторного освідування особи пройшло не більше 3 років. При цьому якщо під час повторного освідування інваліда переведено на іншу групу інвалідності (вищу або нижчу), пенсія за зазначений період виплачується за попередньою групою інвалідності.

Виплата раніше призначеної пенсії поновлюється з дня встановлення інвалідності за умови, якщо: 1) виплату пенсії було припинено у зв'язку з відновленням здоров'я інваліда; 2) інвалід не отримував пенсії внаслідок нез'явлення на повторне освідування без поважних причин; 3) особу знову визнали інвалідом; 4) після припинення виплати пенсії минуло не більше 5 років. Якщо ж з моменту припинення виплати пенсії минуло більше 5 років, вона призначається знову на загальних підставах.


Читайте також:

  1. Діагностика стану дитячої інвалідності.
  2. Здійснення права на пенсію на стадії призначення пенсії.
  3. Пенсії військовослужбовцям та особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ: поняття, суб’єкти, умови та порядок призначення.
  4. Пенсії за віком
  5. Пенсії у зв'язку з втратою годувальника
  6. Пенсія по інвалідності: поняття, у мови призначення, розмір.
  7. Поняття інвалідності. Причини і групи інвалідності, їх юридичне значення.
  8. Поняття та моделі дитячої інвалідності.
  9. Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії в солідарній системі
  10. Порядок виплати пенсії в солідарній пенсійній системі
  11. Порядок звернення за пенсією та порядок призначення пенсії.




Переглядів: 724

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Пенсії за віком | Пенсії у зв'язку з втратою годувальника

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.054 сек.