Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



П'ять країн відповідальні за більше половини усіх викидів двоокису вуглецю в атмосферу щороку, однак середні показники викидів на одну особу у Китаї та Індії залишаються високими.

Джерело: Інформаційно-аналітичний центр вмісту двоокису вуглецю в атмосфері (CDIAC) та за оцінками Світового банку.

 

Продовольчі проблемипов'язані із зростанням чисельності населення у світі. Населення Землі упродовж довгої історії людства зростало повільно: його чисельність досягла 1 млрд лише на початку Х1Х ст., нині приріст населення становить 7 млрд осіб кожні 12-14 років. За прогнозами чисельність населення світу до 2050 р. досягне 9,1 млрд осіб, а це майже на 3 млрд більше ніж сьогодні.

Одночасно за даними Світового банку загалом у світі упродовж 1995-2007рр. частка сільського господарства зросла лише на 2,5 %, а сфера послуг — на 3,1 %, промисловість — на 2,5 %.

Недоїдання та дефіцит продовольства — це лихо, від якого страждає населення країн, що розвиваються. Багатьом селянам бракує добрив, обладнання, зрошувальних систем, урожайних сортів культур і ринків збуту. Забруднення водних і земельних ресурсів, неправильна сівозміна призводять до деградації ґрунтів, що знижує їхню продуктивність.

В Україні повені та посухи є причиною суттєвого зменшення виробництва продовольчих товарів. Разом із тим, якість продовольчих товарів в магазинах часто-густо не відповідає вимогам сертифікату чи ліцензії на той чи інший продукт. Ціни в магазинах зросли в 1,5 — 2,5 рази, а заробітна плата та пенсія лише на 5 — 20 %. Таким чином продовольчі продукти дорогі та неякісні, що вказує на незадовільну роботу санітарних служб у містах і в цілому в Україні. Щодо доступу до джерел водопостачання, то в Україні налічується 1250 населених пунктів, куди вода привозиться.

Демографічні глобальні проблеми (демографічний вибух) пов'язані з різким збільшенням приросту населення. Лише за останні 50 років населення нашої планети збільшилося вдвічі та досягло (1999 р.) - 6 млрд осіб. Народжуваність в країнах Африки найвища в світі — 46 осіб на 1000 осіб, тоді як у Західній Європі — 14. За іншими прогнозами вчених [26] уже в 2030 році населення Землі налічуватиме 9 млрд осіб. В той же час спостерігається урбанізація, тобто зменшення відносної площі міст у регіонах, умов існування в місті, в природно-антропогенних системах. Люди переїздять до міст в пошуках роботи, кращих побутових умов і вищого рівня життя.

Лідерство за рівнем урбанізації — за Латинською Америкою та країнами Карибського басейну — 78 %, а до 2050 р. очікується зростання цього показника до 89 %. Наслідками перенаселення стануть погіршення умов життя, забруднення повітря та води.

Найбільшої шкоди природа завдає саме в містах. Порушення санітарних норм та розташування промислових підприємств і залізниць поблизу житла та використання екологічно небезпечних технологій загрожують здоров'ю людей.

Забруднення води та повітря у великих містах світу є причиною хвороб і смертей людей. Держави втрачають мільярди доларів через компенсаційні виплати. Забруднення довкілля поглиблює соціальну нерівність, адже страждають бідні люди [1]. Отже, захист довкілля виправданий з позиції політики, економіки та екології.

 




Переглядів: 729

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Обсяги викидів двоокису вуглецю (CO2) найбільші у розвинутих країнах, і вони продовжують збільшуватися. | Соціально-політичні конфлікти з використанням звичайної зброї та засобів масового ураження

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.