Обсяги викидів двоокису вуглецю (CO2) найбільші у розвинутих країнах, і вони продовжують збільшуватися.
Глобальні проблеми людства: паливно-енергетичні, сировинні, продовольчі, демографічні, інформаційні та небезпечні хвороби.
Світова енергія в енергії зростає, а викопне паливо залишається основним її джерелом. Від 1990 року частка екологічно чистих видів енергії у світі серед усієї виробленої дещо зросла, однак у 2005 році викопне паливо все ще забезпечувало 80 % виробництва електроенергії у світі. В той же час використання викопного палива є основним джерелом викидів двоокису вуглецю в атмосферу, які разом із викидами інших парникових газів, на думку більшості дослідників, спричиняють глобальне потепління [1].
Країни, що розвиваються, споживають близько половини світової електроенергії, проте їхні потреби в енергії зростають швидше, ніж у розвинених країнах. Зі зростанням економіки починають діяти дві рушійні сили: технологічний процес і перехід від енергомістких технологій до енергозберігаючих, а збільшення чисельності населення у світі та підвищення його доходів призводять до зростання потреб в електроенергії. Тільки за період 1990-2005 рр. споживання електроенергії у світі зросло приблизно на 30 %, тоді як чисельність населення збільшилась лише на 23% [1].
Спосіб, яким виробляється енергія, зумовлює екологічні наслідки. Так спалювання вугілля вивільнює удвічі більше двоокису вуглецю, ніж спалювання такого ж обсягу природного газу. Щорічний обсяг промислових викидів двоокису вуглецю за оцінками становить від 6 до 7 млрд тонн. Близько 2 млрд тонн поглинається океанами, ще 1,5 — 2,5 млрд - рослинами, решта викидається в атмосферу.
Скорочення площ лісів призводить до збільшення концентрації CO2.
Рівень двоокису вуглецю в атмосфері зріс більш ніж на 30 % від початку промислової революції. Як наслідок, середня температура земної поверхні підвищилась на 0,68°С від 1861 р. За прогнозами процес потепління триватиме, причому середня температура зросте на 1,4 — 5,8°С протягом наступного сторіччя.
Джерело: Інформаційно-аналітичний центр вмісту двоокису вуглецю в атмосфері (CDIAC) та за оцінками Світового банку.