Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Митні органи України відповідно до положень Митного кодексу України мають повноваження в галузі державного контролю, пов'язані з переміщенням товарів через митний кордон України.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює контроль за діяльністю суб'єктів ринку цінних паперів - емітентів, інвесторів, фінансових посередників, фондових бірж - відповідно до діючого у цій сфері законодавства.

Міністерство фінансів України як вищий орган виконавчої влади здійснює контроль за дотриманням бюджетного законодавства на кожній стадії бюджет­ного процесу.

Відповідно до Положення про Міністерство фінансів України від 26.08.1999 р. №1081/99 Міністерство фінансів у межах своїх повноважень здійснює такі функції:

- контролює раціональне і цільове використанням коштів державного та місцевих бюджетів;

- бере участь у здійсненні контролю за дотриманням інтересів держави в управ­лінні державними корпоративними правами відповідно до законодавства;

- забезпечує контроль за збереженням державної таємниці у центральному апараті, на підприємствах, в установах і організаціях.

Пріоритетне місце серед органів фінансового контролю належить Державній контрольно-ревізійній службі, діяльність якої безпосередньо стосується проведення фінансового контролю.

Відповідно до чинного законодавства органи Державної контрольно-ревізій­ної служби здійснюють контроль за:

- раціональним та ефективним використанням коштів державного та місцевих бюджетів, державних цільових фондів;

- цільовим використанням і своєчасним поверненням кредитів, отриманих під гарантію Кабінету Міністрів України та відшкодуванням суб'єктами господарської діяльності коштів державного бюджету, витрачених на виконання гарантійних зобов'язань;

- порядком ведення бухгалтерського обліку та достовірності звітності про виконання державного та місцевих бюджетів, кошторисів бюджетних установ;

- виконанням громадських замовлень та державного оборонного замовлення, авансованих за рахунок коштів державного бюджету України;

- цільовим та ефективним використанням коштів, які спрямовуються на виконання делегованих державних повноважень бюджетами самоврядування; а також розробляють пропозиції за результатами ревізій і контролюють їх виконання.

Особлива роль при здійсненні державного фінансового контролю відводиться Головному Контрольно-ревізійному управлінню, яке організовує свою діяльність відповідно до Положення про Головне контрольно-ревізійне управління України, затвердженого Указом Президента України 28 листопада 2000 року І №1265/2000. ГоловКРУ України вносить у встановленому порядку пропозиції щодо формування державної політики у сфері державного фінансового конт­ролю та забезпечує її реалізацію.

Діяльність органів Державної контрольно-ревізійної служби нині зосереджу­ється, в основному на контролі за цільовим і ефективним використанням бюд­жетних коштів та їх збереженням, максимальним відшкодуванням збитків вин­ними особами, мобілізацією до бюджету платежів та інших надходжень, що були приховані в обліку та звітності, а також на перевірках разом із правоохоронними органами діяльності підприємств і різних господарських організацій недержавної форми власності.

Важлива роль у здійсненні державного фінансового контролю за дотриман­ням податкового законодавств належить Державній податковій адміністрації України.Державна податкова адміністрація України здійснює контроль за дотриманням податкового законодавства, правильністю нарахувань, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів й державних цільових фондів податків, , зборів інших обов'язкових платежів, установлених законодавством.

У складі органів державної податкової служби створено відповідні спеціальні підрозділи з боротьби з податковими правопорушеннями - податкова міліція. Основним завданням цих органів є здійснення контролю за дотриманням подат­кового законодавства; запобігання злочинам та іншим правопорушенням у сфері оподаткування; запобігання корупції в органах державної податкової служби та виявлення її фактів; гарантування безпеки діяльності працівників органів державної податкової служби, захисту їх від протиправних посягань, пов'язаних з виконанням службових обов'язків.




Переглядів: 614

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Питання Практичні аспекти управління | Перший етап. Організація роботи органів державного казначейства щодо забезпечення обліку бюджетних асигнувань та контролю за їх дотриманням (дод. 3).

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.